Čekání na den "D"

2263
12.5.07 12:14

Čekání na den "D"

Ahojte nastávající maminy!

Dnes jsem 40+0tt, tedy termín porodu. Vím, že to ještě není taková hrůza, malý se může narodit třeba zítra :wink: , ale doktoři mě už 3 týdny říkají, že to bude dřív, jsem už otevřená na 2 cm. Takže se na to, že to může přijít dřív už nějakou dobu připravuju. A ono pořád nic 8O . Na malého se strašně těším, ale ten závěr se příšerně táhne. Taky mám takové nijaké nálady, nemluvím a musím být příšerná, chudák manža!
Kdyby mě doktoři tak nenavnadili, jistě bych to prožívala jinak. Tak už jsem doma všechno nachystala a jen čekám. Teda ne , že bych opravdu jen čekala, pořád jsem docela aktivní, cvičím, obdělávám zahrádku, chodím na procházky, doma pořád něco uklízím.....
Jen mě zajímá, jak jste to čekání zvládaly nebo zvládáte vy :) :?:

Přeji vám pěkné těhotenství, krásný porod a zdravá miminka!!! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

92
12.5.07 12:30

Ahoj,
taky jsem prenasela, sice ne dlouho ( asi 5 dnu), ale vim, ze to bylo divne - pripadala jsem si, ze uz budu na veky tehotna.
Ale to jeste nic nebylo, kamaradka mela termin rekneme 25 rijna, ten den byla na kontrole, porodnik rika, hm, tak nic pockame par dnu - prenasela tyden, po tydnu znovu KO a tam ji rikaji, my jsme se nejak spletli, termin porodu se vam presouva az na 9 listopadu - no umis si predstavit, ze myslela, ze ji klepne :-)))
Neni nic zvlastniho prenaset tyden nebo pokud je vse v poradku, nekde se ceka i 10 dnu, pak teprve vyvolavani, taky hodne zalezi na porodnikovi, na tom, jak dlouhy jsi mela cyklus atd. Ber to v klidu - vsak pouze velmi malemu procentu zen se podari porodit presne v terminu!
Hodne zdaru a brzky porod preje
Maggie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
12.5.07 12:37

Ahojky, buď v pohodě! Já přenášela první dcerku 10 dní. Porodila jsem den před vyvoláváním. Dítko v bříšku se narodí až se mu bude chtít a bude připravené. Ovšem ty poslední dny jsou nejhorší, takže s tebou soucítím. Já se teď radši připravuju psychicky na to, že budu podruhé zase přenášet. Ale neboj dočkáme se :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
12.5.07 13:08

Ahoj Kati, úplně vím, o čem píšeš. Moje dr. mi taky asi od 36.týdne říkala, že to bude asi o něco dříve…Přenášela jsem, pak už mě pozvali do porodnice na vyvolání, tak jsem se těšila, že už to konečně bude za mnou, ale zase mě poslali zpátky domů, když to udělali podruhé, tak už jsem to i obrečela. Byl to fakt velký nápor na psychiku, člověk se připraví, že teda jde rodit…a nic. Ale nakonec jsem se taky dočkala, po 10 dnech přenášení mi porod konečně vyvolali a malý vykouknul na svět :wink:

Takže: VYDRŽ !!!! Určitě se dočkáš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
12.5.07 14:56

Ahojky Kati, úplně stejné jako ty jsem to měla, když jsem čekala Adélku, můj porodník mi tvrdil, že se mám připravit na to, že TO bude dřív. Termín jsem měla 2.5.2006. Adélka si dávala na čas narodila se až 9.5.2006 přesně 41+0tt, to už jsem nastupovala do porodnice kvůli přenášení. Naštěstí se mi porod rozběhl samovolně. A ještě tentýž den co jsem nastoupila do porodnice jsem porodila.(celkem asi 4 h.se vším všudy, takže náááádhera!!!)

Plně chápu tvoje pocity! Připadala jsem si jako marťan a exot zároveň, že neumím porodit normálně a v termínu ani své DRUHÉ dítě (první porod byl vyvolávaný).
Takže neboj taky se dočkáš, ale čekání na den D je opravdu na palici!!! :roll:

Až přijde Váš den, tak ti přeju jenom to nejlepší, pohodový porod a zdravé a krásné miminko! :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
12.5.07 21:18

Holky,
díky za vaše příběhy a pocity. Já jsem v pohodě, ale zdá se mi , že to čím dál pomaleji utíká :) . Vím, že se dočkám a oproti těm 9 měsícům už je to jen chvilka. Jen mi vadí ty moje nálady…však to znáte.

Mějte se pěkně a přeji vám zdravé dětičky! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.5.07 07:50

Prenášala som obidve deti a narodili sa až po vyvolávačke, každé cca 10 dní po termíne. Pri prvom som dokonca bola celé tehotenstvo na rizikovom a takmer dva mesiace som ležala v nemocnici, aby som skôr neporodila. Ono nebudem ťa klamať, ale tá psychika bude robiť svoje. Buď rada, že si aspoň doma, ja som bola dva týždne pred termínom v nemocnici a to bolo o život.

• Nahlásit
  • Citovat
92
15.5.07 11:23

ahoj Kati,
zcela s tebou soucítím, dnes jsem týden přes termín a připadám si jako slon.A ničí mě všechny ty telefonáty a smsky typu- tak jak, už?? Už jsem na to alergická.včera mi na kontrole řekli,že to ještě hned nebude, že jsem úpně zavřená :( Snažim se sice cvičit a chodit na procházky, ale už to neni ono.Ale pomalu si na to bříško zvykám a manža říkal, že mu snad potom bude chybět :D
Tak doufam,že už brzy pojedeme a všem,které jsou na tom stejně taky držím palečky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
16.5.07 10:52

Ahoj holky, když to tak pročítám tak si připadám skoro nenormálně, jsem „teprve“ v 37tt+2 a od poslední kontroly kdy mi řekli, že to bude asi dřív, ale že zítra ne, už mi neřekli jak pozítří :D jsem vnitřně docela neklidná a náladová, manžel to odnáší…ale s tim se asi musim poprat sama co, snažím se zabavit abych na to nemyslela, no holt první dítko… :) je na tom někdo stejně nebo jsem fakt švihlá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
16.5.07 13:54

Ahoj Martindo, jsme na tom steně s termínem (3.6.). N ako jdeme zítra, tak uvidíme jak se pan Mudr vyjádří, ale kdyby to mělo být dřív, tak by mi to taky nevadilo! Ale jinak se nenech vyhecovat, radši si přečti pár článků o porodech atd. - tam říkali každé druhé, že to bude dřív a houby. Dítko vykoukne, až bude ten správný čas. Já jsem dokonce tak cáklá, že jsem chtěla stihnout porodit malého Býka (do 20.5), ale teď hlavně chci ať je to zdravé, ať si dá klidně na čas… Hodně pomáhá si říkat, že to je posledních pár dnů, které si můžeš užít, pak už spadneš z lopatky a všechno podřídíš mimouškovi. Takže se uklidni, choď na procházky a svoje nálady si vylívej raději tady na emiminu, než doma :lol: Tak se budem těšitspolečně, ju? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
17.5.07 19:26

Ahoj holky,
tak jsme se nakonec narodili v termínu. A dnes jsme už doma. Jája (Jaromír) se narodil 13.5. v 23.39, má 3100g a 50 cm. Takže příště nedám na Dr. , když říkali, že to bude dřív, dítko se stejně rozhodne podle sebe.

Přeji vám hodně štěstí a zdravá miminka!!! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
17.5.07 19:38

Gratuluju a přeju ať vše hladce probíhá a užíváte si ve zdravíčku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
17.5.07 19:39

Gratuluju a přeju ať vše hladce probíhá a užíváte si ve zdravíčku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
17.5.07 19:56
Kati píše:
Ahoj holky,
tak jsme se nakonec narodili v termínu. A dnes jsme už doma. Jája (Jaromír) se narodil 13.5. v 23.39, má 3100g a 50 cm. Takže příště nedám na Dr. , když říkali, že to bude dřív, dítko se stejně rozhodne podle sebe.Přeji vám hodně štěstí a zdravá miminka!!! Kati

Óóóóbrovská gratulace, přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka. Ať Vám Jája dělá jenom samou radost! :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
18.5.07 09:12

Ahoj Viv, díky :D Jakpak vám dopadla kontrola? Já vyrážím za chvilku, tak jsem zvědavá, ale pravda je, že pak už asi nikdy nebude tolik času jako mám teď, to máš recht, tak si užiju klídku a bude se snažit být v poho :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama