Čekání NA PGT embryí

722
11.5.21 09:49

Čekání NA PGT embryí

Ahoj holky,

je tady někdo po OPU, kdo čeká na výsledky PGT-A embryí ( genetické vyšetření embryí)?
Jak dlouho jste čekaly a jaké byly výsledky?

Díky moc a přeji všem hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.5.21 09:52
@Gedžitka22 píše:
Ahoj holky,

je tady někdo po OPU, kdo čeká na výsledky PGT-A embryí ( genetické vyšetření embryí)?
Jak dlouho jste čekaly a jaké byly výsledky?

Díky moc a přeji všem hezký den.

Měla jsem v dubnu, výsledky měli za týden a půl, a další týden než to doputovalo ke mně, padly tam Velikonoce. Žádne zdravé, ale mně je přes 40.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 09:53

Zapomněla jsem dodat, dělala to Repromeda pro PFC.

• Citovat
  • Nahlásit
722
11.5.21 09:58

Ahoj, no páni, za týden a půl? 8o To nám rovnou řekli, že 3-4 týdny čekání. Teď tedy čekáme, kolik se jich dožije 6.dne kultivace, máme oplodněno 6 embryí, tak doufám doufám, věřím jim :andel: :D Ale to čekání je šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 10:04
@Gedžitka22 píše:
Ahoj, no páni, za týden a půl? 8o To nám rovnou řekli, že 3-4 týdny čekání. Teď tedy čekáme, kolik se jich dožije 6.dne kultivace, máme oplodněno 6 embryí, tak doufám doufám, věřím jim :andel: :D Ale to čekání je šílené.

No ono to bylo za 3 týdny než mi to zavolali, protože to asi poslali poštou, ale ve zprávě šlo vidět, že hotovo měli za týden a půl a Velikonoce to zdržely taky o týden.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 12:27

Ahoj :mavam: IVF jsem mela na konci minuleho roku… meli jsme ctyri 6denni embrya, vysledek po genetice: 2 zdrave. V te dobe mi bylo 37.

• Citovat
  • Nahlásit
722
11.5.21 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj :mavam: IVF jsem mela na konci minuleho roku… meli jsme ctyri 6denni embrya, vysledek po genetice: 2 zdrave. V te dobe mi bylo 37.

Ahoj :mavam: jé, tak to je krása, moc gratuluju :kytka: A šli jste pak rovnou na transfer?

Já teď trnu, aby všechna přežila. Člověk si při stimulaci říká, že pohoda pohoda, a pak, když už se dostane do procesu čekání na výsledky, tak už takový hrdina není :D :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 14:08
@Gedžitka22 píše:
Ahoj :mavam: jé, tak to je krása, moc gratuluju :kytka: A šli jste pak rovnou na transfer?Já teď trnu, aby všechna přežila. Člověk si při stimulaci říká, že pohoda pohoda, a pak, když už se dostane do procesu čekání na výsledky, tak už takový hrdina není :D :andel:

No ta genetika vychazela pres Vanoce, takze se to pekne natahlo a vysledky byly az nekdy koncem ledna (celkem to trvalo snad 6 tydnu, ale bezne je to asi driv), pak v unoru transfer byt nemohl, takze nakonec to vyslo az v breznu… a klep klep, zatim uspech hned napoprve… jsem v 9tt a za par dni uz kontrola u me OG, tak mam zase nervy, aby bylo vsechno v poradku :lol: Jinak treba te trosku uklidni, ze my jsme meli jen 5 vajicek, z toho se oplodnily 4 a vsechny to dotahly do 6. dne… takze vam urcite taky zustanou a bude z ceho vybirat :palec: Kolik ti je a proc vlastne delate genetiku?

• Citovat
  • Nahlásit
722
11.5.21 14:17

Tak taky ťukám a přeju krásné a pohodové těhotenství :kytka: Jsem hrozně ráda, když slyším tyhle šťastné příběhy. To člověku moc pomáhá :)

Mně je 28, v červenci 29. Mám za sebou 3 potraty, 1.byl ve 14 tt ZT a další dva oba v 8 tt, kdy bylo diagnostikováno afetální vejce. S přítelem sjme prošli řadou vyšetření, genetika atd…nikde nenašli vůbec nic. Po tom třetím potratu nás už doktorka předala do rukou IVF.
Příteli dělali podrobný spermiogram a zjistili více spermií s poškozenou DNA. Tak jsme si připlatili za metody MACS a PICSI.

Myslíš, že by těch 6 embryí mohlo přežít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 14:30

@Gedžitka22 No tak s tou „historii“ jsme na tom dost podobne, ale u me to uz bude spis vekem, ze jsme narazili prave dvakrat na spatne embrya… jednou ZT v 7tt a jednou preruseni po screeningu ve 14tt. No to jsme dvojka :roll: Takze jsme se po tomto rozhodli radsi uz pro IVF s genetikou… jestli u Vas prezije vsech 6 nevim, ale budu drzet palce, at je jich co nejvic… a hlavne mysli na to, ze uplne staci jedno zdrave a silne, co to s tebou dotahne az do konce :andel: jestli vam zjistili vyssi DNA fragmentaci, tak je dost pravdepodobne, ze to mohlo byt za temi predchozimi potraty a ted vychytali plavce MACSem, takze to bude urcite uz dobre :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
722
11.5.21 14:38

To mě moc mrzí, ten 14tt je už hodně bolavý. Ne, že by ty dřívější nebyly, ale v tom 14 tt už s tím člověk přeci jen počítá více :roll:.

Ale ty si teď užívej ty krásné emoce, moc ti to přeju :kytka:.

My si právě říkali, že ty potraty možná způsobily ty špatné spermie. Byla by to určitě ta lepší varianta :D. Snad to teď dotáhnou, věřím, že jsou silné a snad i vajíčka budou ( pořád jsem do sebe cpala avokáda, špenát, brokolici, vajíčka… :D ) tak to by bylo, aby to nemělo nějaký efekt. No v pondělí dám vědět, kolik jich tedy máme. To PGT je sice delší cesta, stresovější, ale za mě určitě lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 15:07

@Gedžitka22 Mas pravdu, ten 14tt uz to bylo narocne… ale spatne uz jsme si vybraly a ted uz se nam to podari :hug: Udelali ti imuno? A co genetika u toho ZT ve 14tt? Jestli mas imuno v poradku a navic by se u toho ZT prokazal geneticky problem, tak to bylo skoro jiste diky te fragmentaci.. neni moc pravdepodobne, ze by tvoje vajicka byly nekvalitni, jsi jeste mlada ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 15:11

@Gedžitka22 Jo a taky jsem se cpala vsim moznym na kvalitu vajicek :lol: Pak jsem byla na nervy, ze jsou jen ctyri a pak jen dve po genetice… ale ted premysim jinak, proste mame dve a s tema to musi vyjit a budou dve deti :andel: :andel: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 15:23
@Anonymní píše:
Měla jsem v dubnu, výsledky měli za týden a půl, a další týden než to doputovalo ke mně, padly tam Velikonoce. Žádne zdravé, ale mně je přes 40.

Muzu se zeptat, kolik se testovalo embryi? A jaky mate plan dal? Zkusite dalsi IVF?

• Citovat
  • Nahlásit
722
11.5.21 15:45

Dělali mi vše a všechna vyšetření a vše vyšlo v pořádku, ani žádné krevní mutace :think:
Z toho 1.ZT dělali jen hystologii, protože si mysleli, že to je jen špatná náhoda. Nález zněl klasické ZT.
U toho afetálního vejce jsou prý problémem špatně poskládané chromozomy. Máš pravdu, on by člověk chtěl těch embryí co nejvíce, ale vesměs si pak uvědomí, že přece stejně mít 10 dětí nebude :lol:

Moc děkuju za podporu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat