Čekání na výsledek pohovoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Babulka88
Povídálka 18 příspěvků 30.01.17 08:06
Čekání na výsledek pohovoru

Ahojte.
Možná mě někdo utěší a uklidní, nicméně jsem opravdu jak na jehlách.
Odcházela jsem ze zaměstnání v ne příliš dobré náladě, nadřízený mě obvinil z toho, že jsem si chodila na něj stěžovat na vyšší místa, a když pak stálo vedení na mé straně, slíbil mi, že mi nikdy s ničím nepomůže a spolu s jeho supervizorem bude na mě podávat jen negativní reference. Problém byl v tom, že jsem měla úplně směšný plat a prokazatelně si zásluhy za mojí práci připisoval někdo jiný. Navíc, o mě šířil nepravdy. A když se řešilo kvartálně, co kdo udělal, najednou jsem se dozvídala, jak nic nedělám. Hrdě jsem to nenechala být a dupla jsem si. No teď mám strach.
V CV uvádím kontakt na dva kolegy, kteří mohou poskytnout reference (byli služebně výš a oba mě zaučovali a později se mnou spolupracovali) a navíc ještě na pani profesorku, se kterou mám dobrý vztah a spolupráci na výukových činnostech i v současnosti. Problém je ale v tom, že potenciální zaměstnavatel zná půlku mého bývalého pracoviště a minulý týden minimálně dvakrát telefonoval s člověkem, který se mnou nikdy nic společného neměl (i když byl ve vedení, neměli jsme oficiálně spolu co do činění) a ptal se na mě. Už týden nemůžu v noci spát, bojím se, že mi ublíží. Tu práci potřebuji, jelikož hledám už rok. Přestěhovali jsme se s manželem do jiného města a nikoho tady neznám. Všude na pohovorech jsou známí a známí známých, je to opravdu těžší, než jsem myslela. Z toho 0,2 úvazku, co mám u manžela v práci nic nezaplatím…
Stalo se vám někdy, že na vás podal někdo negativní reference? Jak jste se zachovali? Přijde mi normální neudávat kontakt na přímého nadřízeného, když jsme neměli ke konci pracovního vztahu dobrého slova. :( To se prostě stává. Potenciální zaměstnavatel nemůže vědět, kde je vlastně pravda…je to hrozný pocit nejistoty, co bude dál…

Reakce:
 
vulpes
Kelišová 5040 příspěvků 30.01.17 08:29

Nijak to neovlivníš, tak nemá cenu se tím nervovat :hug:

Tohle je negativum ČR - jsme malá země a každý tu zná každého. V některých oborech to platí doslova. Proto je u nás důležité si v zaměstnání nedělat nepřátelé. Zažila jsem už hodněkrát, jak zafungovala negativní reference. Někdy byla i oprávněná a bylo to pro potenciálního zaměstnavatele štěstí, že se včas dozvědl, někdy to bylo nefér. V každém případě, o té referenci se uchazeč většinou ani nedozvěděl. prostě nebyl vybrán / pozván.

Na druhou stranu, stejně tak dobře mohou zafungovat i reference pozitivní a dostaneš se i někam, kam by ses jinak ani neprobojovala. Je to na světě vyvážené ;)

 
zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 30.01.17 08:43

@Babulka88
Nevím na co tam uvádíš kontakty, když si vlasně nepřeješ ať někoho kontaktují. Ale oni se stejně lidi nějak znají, to neovlivníš.

A přestaň chudinkovat, jak je něco nesprqavedlivý, že všichni se znaj a blabla. Nikoho to nezjímá. A spíš uakzuzje, že to musíš na něco hodit, protože jinak si nedokážeš své neúschěchy (hledat práci rok v dnešní době?) obhájit.

 
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 30.01.17 09:45

@Babulka88 bohužel teď už s tím nic nenaděláš, vždycky je dobré mít v práci ok vztahy a odcházet s čistým štítem… my pokud někoho ve firmě známe, taky si ověřujeme reference, na čísla uvedená v CV nevoláme - je jasné, že tam si dáš kontakt jen na lidi, kteří řeknou něco pozitivního. Už jsem se i setkala s tím, že některé firmy osloví personální oddělení a to potom bývalého nadřízeného, takže pokud jsi se s nimi rozešla ve špatném, tak budeš mít asi smůlu :nevim:
A jak píše @zvidavajanca, hledat v dnešní době práci rok je divný…

 
markyj
Závislačka 4066 příspěvků 30.01.17 09:51

@Babulka88 já bych tam v tvém případě žádné kontakty neuváděla a na pohovoru na novou práci bych prostě vysvětlila situaci :nevim: neměla jsi tam ty kontakty uvádět :think:

 
Modesta
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 30.01.17 10:01

Naopak, je dobře, že tam ty kontakty uvedla. Vzhledem k tomu, že její případný nový zaměstnavatel zná půlku starého pracoviště, komu asi tak zavolá? Pokud ne těm kolegům, tak na ni nejspíše pozitivní reference nedostane.

Moje kamarádka, strašně šikovná holka, hledala práci v Praze 1/2 roku. A víte proč? Protože její minulý šéf byl blbec a nechal ji vyrazit jen proto, že mu nepochlebovala, jako ostatní (je to deprivant jak poleno). Samozřejmě to svedl na organizační změny. A každý potenciální nový zaměstnavatel mu zavolal a on lhal jako když tiskne, jen aby ji očernil. Nakonec musela vzít práci ve firmě za mnohem mnohem menší peníze, než které by normálně dostala. A až teprve teď, po roce a půl, má znovu práci, která jí sedí a je finančně dobře ohodnocená. Dva roky ztracená kariéra jen kvůli jednomu…

 
blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 10:03

A proč jsi uvedla kontakty, když jsi nechtěla, aby jim volali? Tohle nedává smysl. Měla by sis to uvědomit.

 
Modesta
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 30.01.17 10:10

@blabla123

no já jsem z textu pochopila, že uvedla kontakty, kam chtěla, aby se zavolalo, ale jaksi vzhledem k tomu, že se zaměstnavatelé znají, tak nový zaměstnavatel zavolal úplně někam jinam… alespoň tak to zakladatelka píše.

 
markyj
Závislačka 4066 příspěvků 30.01.17 11:02

@Modesta já jsem z jedné práce taky neodcházela zrovna v dobrém. Kontakty jsem proto neuváděla a na pohovoru jsem prostě na rovinu řekla co a jak. Nový šéf to pochopil, přece je jasné, že když člověk neodchází v dobrém, tak že reference budou stát za prd :nevim:

 
Babulka88
Povídálka 18 příspěvků 30.01.17 13:35
@zvidavajanca píše:
@Babulka88
Nevím na co tam uvádíš kontakty, když si vlasně nepřeješ ať někoho kontaktují. Ale oni se stejně lidi nějak znají, to neovlivníš.A přes­taň chudinkovat, jak je něco nesprqavedlivý, že všichni se znaj a blabla. Nikoho to nezjímá. A spíš uakzuzje, že to musíš na něco hodit, protože jinak si nedokážeš své neúschěchy (hledat práci rok v dnešní době?) obhájit.

Zaměstnavatel reference vyžadoval.

A nechudinkuji. Pracuji, jen mimo obor a chci se vrátit k tomu, co jsem vystudovala. kdybych byla prodavačka, tak by to šlo rychleji. Bohužel, pokud absolvuji 15 pohovorů za rok a na každém je 30 uchazečů zvaných do prvního kola a nejsem Einstein, není to tak snadný.

 
Babulka88
Povídálka 18 příspěvků 30.01.17 13:35
@blabla123 píše:
A proč jsi uvedla kontakty, když jsi nechtěla, aby jim volali? Tohle nedává smysl. Měla by sis to uvědomit.

Protože je zaměstnavatel vyžadoval.

 
Babulka88
Povídálka 18 příspěvků 30.01.17 13:36

Lidi prosím vás já jsem nebyla na jediném pohovoru, kde by žádné reference nechtěli. Před měsícem jsem musela shánět ještě dva podepsané doporučující dopisy.

 
zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 30.01.17 17:29

@Babulka88
Tak já nevím an co tak spešl se hlásíš. Třeba po mě je nikdy nikdo nechtěl - stačí jim asi CV, pohovor a zkušebka. Když jsme hledala práci, hledala jsem ji měsíc, byla jsem asi na 5 pohovorech (takže za rok bych jich dala tímto tempem 60). A neodešla jsem taky s nejlepšími vztahy.

A 30 uchazečů v prvním kole :nevim: Vážně si myslíš, že je to hodně?

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >