Reklama

Zanechání studia a úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzik94
Stálice 52 příspěvků 29.01.17 21:02
Zanechání studia a úřad práce

Ahoj. 9.ledna 2017 jsem ukončila studium na VŠ. Zjistila jsem si, že tedy za leden za mě ještě platí zdravotní pojištění stát, tak jsem se rozhodla to neřešit, neevidovat se na úřad práce, hledat si práci sama a na úřad jít až od února, pokud bych si nic nenašla. Jenomže teď jsem se dozvěděla, že se na úřad práce musím evidovat do 8 dní ode dne, kdy mi příjde dopis o ukončení studia…Chci se tedy zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost, jestli je to problém tam jít až teda od toho února..mám celkem strach tam teď jít, slyšela jsem, že tam jsou protivné ženské :nevim: a druhá otázka, jak je to se zdravotním…jakože celý leden za mě platí ještě stát, to vím, ale taky jsem se teď dozvěděla, že jsem jim měla dát do 8 dnů vědět…tak mám strach, že budu platit nějakou pokutu :zed: :think: Našla jsem si teď super brigádu v administrativě, kde můžu získat super praxi jednak v administrativě a jednak v účetnictví, tak se mi na ten úřad ani moc nechce, protože to si budu moct vydělat jen těch 5500,–, takže bych tam moc chodit nemohla :think: nevím co dělat, nebyl někdo v takové situaci??
Moc děkuji za každou reakci ;) a negativní komentáře si nechte prosím pro sebe

Reklama

Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 29.01.17 21:11

Já bych tam šla co nejdříve a řekla že jsem to nevěděla a nemusíš se bát :D nesežerou tě a pokutu taky nedostaneš jelikož si tam ještě nebyla a tak nevíš jak to chodí.
Ono i kdyby si přišla na konci února tak oni to za ten měsíc zaplatí.
Při DPP musíš doložit smlouvu ještě ten den co si jí podepsala. U HPP to je 7 dní a při DPP to musí být myslím že maximálně 4950,– jinak už za tebe platit nebudou.
Pokud si ukončila studium tak bych se jen nahlásila a hledala tu práci protože oni budou na tu tvoji brigádu frflat :/
Jedině že by ses domluvila se zaměstnavatelem aby ti vyplácel jen ten limit ale to nevím jak tam pak fungujou pravidla :nevim:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 21:13

@Zuzik94 Buď v klidu, domluvila bych si tu brigádu a když budeš vědět, že to klaplo a že příjem bude nad těch 5500,– tak bych na UP vůbec nechodila. Záleží, zda to budeš mít zatím na DPP, pak se nahlaš na ZP jako samoplátce, nebo bys se možná zkusila domluvit na DPČ místo té DPP, pak ti budou platit sociální a zdravotní a pak na tu ZP nemusíš vůbec. A s těmi 8 dny na změnu klid, k registraci na UP žádná taková lhůta není, na ZP sice platí, ale žádnou pokutu ti za to nikdo nedá, maximálně tak bude mít paní na přepážce nějaké připomínky.

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 29.01.17 21:14

Tak tam nechoď a pojištění si zaplať sama.

Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 21:14

@KatieAndLily Ten limit je 5500,– zvedala se minimální mzda ;)

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 29.01.17 21:14

Hele to je jednoduché, pokud jsi to prošvihla tak prostě těch 15 stovek zaplatíš. Pokud máš tak super brigádu tak co by ne.
Nicméně jestliže je to brigáda a ne hlavní pracovní poměr, to zdravotní si stejně budeš muset platit sama každý měsíc. Takže tak.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 29.01.17 21:15

Tak to je super :palec: tím lépe pro zakladatelku :oops:

Příspěvek upraven 29.01.17 v 21:16

Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 21:16

@Aletheia Tak jelikož končila až v průběhu ledna, tak nic neprošvihla, na registraci na UP kvůli zdravotnímu má ještě celý únor. A i brigáda může být na DPČ a pak by měla zdravotní placené.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama