Reklama

Odpracované roky do důchodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 23:19
Odpracovane roky do duchodu

Ahoj. Mam dotaz. Chlap je trochu flakac a nema moc poradek v papirech. Aktualne pracuje jenom brigadne. Uz mu tahne na padesat a ja se tak nejak zeptala kolik let mu jeste chyby aby mel odpracovano do duchodu. Abych nemusela nervovat ze ma jenom brigadu. A on ze nevi 8o Jde to nejak zjistit? Na ČSSZ? MSSZ? Nekde kde nam jasne reknou, tolik a tolik odracovano ma, tolik a tolik jeste odmakat musi.

Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 27.01.17 23:20

Na ČSSZ v Praze. Na pobočku ossz si podáš písemně žádost, paní jí pošle do Prahy a pak ti domů přijde v obálce, kolik let máš odpracováno, případně, kolik ti zbývá odpracovat.

LLenule111
Závislačka 3240 příspěvků 27.01.17 23:24

Můj tata už má odpracováno poctivých 30 let a stále mu do důchodu zbývá ještě 15 let.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 27.01.17 23:26
@LLenule111 píše:
Můj tata už má odpracováno poctivých 30 let a stále mu do důchodu zbývá ještě 15 let.

Moje máma to v 55 říká taky… dřela od 17 let, hned po škole z toho 3 roky doma se mnou.

LLenule111
Závislačka 3240 příspěvků 27.01.17 23:31

@hudečice Je to hrozné..člověk aby dělal ve fabrice až do smrti a ani toho malého důchodu se pak třeba už nedožil.. Kdo nepracuje, se má kolikrát nejlíp.

arada
Extra třída :D 11747 příspěvků 27.01.17 23:49

Měla jsem odpracováno 43 let a šla jsem o 3 roky dřív do předčasného. Nejsem si jistá, ale bylo nutné mít odpracováno 35 let, ale postupně se doba bude zvyšovat.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 27.01.17 23:57
@arada píše:
Měla jsem odpracováno 43 let a šla jsem o 3 roky dřív do předčasného. Nejsem si jistá, ale bylo nutné mít odpracováno 35 let, ale postupně se doba bude zvyšovat.

nebylo to 25, a nebude se to zvedat na 35? :think:

marin
Echt Kelišová 9038 příspěvků 28.01.17 00:02

@slavuska1 je to tak. Minimálně je 33 let odpracovaných (účastných na důchodovém pojištění) + minimální věk pro odchod do důchodu. Nestačí jen odpracovaná léta, ale musí být i věk a naopak.

Příspěvek upraven 28.01.17 v 00:12

marin
Echt Kelišová 9038 příspěvků 28.01.17 00:08

Důchodové pojištění si může člověk také platit dobrovolně u ČSSZ sám.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 28.01.17 07:06

@marin A není to nějak omezeno časově? např. že si může pojištění platit jen 10 let sám?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 09:49
@karkarka píše:
@marin A není to nějak omezeno časově? např. že si může pojištění platit jen 10 let sám?

Jojo, bez duvodu max 10 let a pak jsou pripady ktere se do toho nepocitaji.

luccifera
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 28.01.17 10:12

A pracák se počítá jen jeden rok, kdo má víc, tak se mu to nezapočítává. Brácha měl ještě část VŠ, já už VŠ započítanou neměla:) Ovšem zase mám započítané první brigády, které byly na smlouvu a později, když už byla možnost dohody, tak opět nic. Výpisy si nechávám zasílat každý rok, abych měla přehled, stejně tak si sleduju proplacené zdravotní úkony od pojišťovny. Občas je to zajímavá pohádka na dobrou noc :mrgreen:

arada
Extra třída :D 11747 příspěvků 28.01.17 13:05

@luccifera Nevím,jestli se něco změnilo. Za mě se počítaly na pracáku 3 roky.

luccifera
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 28.01.17 13:06

@arada asi jo, měla jsem to před dvěma roky na kurzu na pracaku, abych mohla nastoupit na dotovanou pozici EU, tam nam rikali, ze se zapocitava pouze rok, at si to hlidame

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 13:09
@arada píše:
@luccifera Nevím,jestli se něco změnilo. Za mě se počítaly na pracáku 3 roky.

Nezměnilo, možná si to jen špatně pochopila, ony se 3 roky počítají stále, ale z toho pouze rok z doby do 50 let. Plus tedy doba, kdy člověk bere podporu se počítá taky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama