Čepice v autosedačce (vajíčko) ?

Anonymní
31.5.21 20:33

Čepice v autosedačce (vajíčko) ?

Ahoj, nevím si rady. Dcera (2,5 měsíce) je hodně vlasaté miminko a když začne brečet, tak je hned úplně mokrá. Dnes jsme jeli k mojí mamce, dceru jsem do autosedačky normálně oblékla ( body, punčocháče, tepláky, mikča, bavlněná čepička, capáčky + kdyžtak na přikrytí deka — bylo 19 stupňů ). V autě dcera půl cesty spala, pak se ale vzbudila a řvala až do konce cesty (cca půl hodiny). V průběhu měla čepici úplně mokrou, tak jsem ji sundala, plenkou osušila hlavu a nechala ji bez čepky. Než jsme vystoupili z auta (bylo zaparkované přímo před vchodem), dceru jsem pořádně zakutala do deky a stříšku autosedačky jsem přetáhla tak, že dceři čouhal jen kousek deky (prostě byla celá schovaná). Jak jsme přišli domů, mamka na mě totálně vyjela, proč jí nedám čepici, že nejsem normální…úplný hysterák! Já jsem vůbec nechápala… To jsem jí měla dát tu mokrou čepici? Prosím o nějaký názor..

Anonym, protože rodina zde má účty.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14318
31.5.21 20:38

Jsi mama, musíš se umět vymezit :nevim: Neustale posloucham, ze dite malo oblikam. Moje dítě, moje věc 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
31.5.21 20:38

19stupnu a měla punčocháče, tepláky a deku? Vždyť to dítě uvaříš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
31.5.21 20:39

19 stupnu a ma puncochace, teplaky a deku??? Nase mimco dnes v aute melo teplaky, ponozky a bodaso s dlouhym rukavem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
31.5.21 20:40

Moje dítě = moje starost a moje péče.
Jen tak pro pobavení: rodinná oslava, na ní dvouleté dítě a babička povídá: nechces jí dát mikinu? Fouká. Dítěti je obléknuta mikina, načež její sestra: nechceš jí sundat tu mikinu? Vždyť bude zpocená :lol:
Miminko po pár metrech bez čepice neumře a ani to na měm nezanechá následky. Kor když bylo v dece a pod stříškou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
31.5.21 20:41

Čepice dle mě taky nebyla třeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4493
31.5.21 20:42

Punčocháče, mikina a čepice v takovým teple? A čepice v autě? Když ti dítě propotí čepici, tak jsi ho fakt přestrojila. A názor matky by mi byl u zadele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
31.5.21 20:45

Nedávej čepici do auta, jen na přechod venku, pokud bude zima a foukat ;) zbytečně dceru nabaluješ, ještě deku :? Za názor matky/tchýně bych poděkovala a upozornila ji na to, že to není její věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26341
31.5.21 20:48

Jinak řvala předpokládám, že horkem, ono v ty sedačce se jim hrozně rychle potí a ještě čepice. Představ si sama sebe v tom všem oblečení dnes s dekou a narvana v malém prostoru kde se ti potí záda.
Na matku kašli, ta bude řvát dětem čepice i když bude 50 stupňů. Plus prosím nikdy nezakrývat kočárek v létě plenou nebo čímkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
31.5.21 20:49

To nejde o ty vlásky, to je tím, že ji tak navlekas se proto tak poti, puncochace, tepláky atd. To je tak na kolaps, přehřátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
31.5.21 20:50

@pikola jak to myslíš nezakrývat plenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 20:54

Zakladatelka

Ty tepláky, to snad ani nejsou tepláky, jak je to tenké, doma bývá oblečená úplně stejně a když jí ty punčochy nedám, tak má hned studené ruce a škytá.
Deku měla jen po cestě z auta.
A dcera se zpotí v autosedačce, i když jí obleču jen body (bez mikči) prostě když řve, tak se zpotí celá, není to tak, že bych ji moc oblekla a tím by se přehřála.

• Citovat
  • Nahlásit
26341
31.5.21 20:55
@Mayaa007 píše:
@pikola jak to myslíš nezakrývat plenou?

Kočárek nezakrývat plenou, vevnitř se pak dítě přehřívá. Existují takové plachty aby nesvítilo sluníčko, ale nikdy se korba nezakryje celá.
https://m.maminka.cz/…o-vas-sokuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14318
31.5.21 20:58
@Anonymní píše:
Ty tepláky, to snad ani nejsou tepláky, jak je to tenké, doma bývá oblečená úplně stejně a když jí ty punčochy nedám, tak má hned studené ruce a škytá.
Deku měla jen po cestě z auta.
A dcera se zpotí v autosedačce, i když jí obleču jen body (bez mikči) prostě když řve, tak se zpotí celá, není to tak, že bych ji moc oblekla a tím by se přehřála.

Taky se mi dítě vždycky příšerně zpotilo v sedačce. Osvědčila se mi podložka z merino vlny. Dělá ji třeba emitex. Jde do kočárku i do vajíčka. Bezvadná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
31.5.21 20:58

@pikola jo takhle, no já třeba když je horko jezdím brzo ráno s kočárkem, jinak plenku mám občas jen napůl danou, ale většinou ji nedávám. Viděla jsem i takové zaclonky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat