Blízkost porodu podle cervix score?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
155
14.2.10 20:12

cervix score

Ahoj holky, chci se zeptat, lze dle cervix score poznat, jestli už se blíží porod? Můj doktor mi toho k tomu moc neřekl a koukám do těhotenského průkazu a v 37tt mám CS 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31502
14.2.10 20:16
Dvořka píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, lze dle cervix score poznat, jestli už se blíží porod? Můj doktor mi toho k tomu moc neřekl a koukám do těhotenského průkazu a v 37tt mám CS 4.

Ahoj asi se to poznat dá. cervix skore by mělo být pokud se nepletu jak zachází čípek…jenže já měla CS v 38tt O a 40TT 2 A RODILA JSEM V TOM 40TT TO JE TĚŽKÝ NĚKDO SE ASI ZAČNĚ PROSTĚ OTVÍRAT Z NIČEHO NIC A NAJEDNOU JAKO JÁ FURT NIC NIC A NĚKDO PROSTĚ ASI POSTUPNĚ…ASI JSEM TI MOC NEPORADILA, VŠAK ON SE NĚKDO DALŠÍ PŘIDÁ. :mavam:

NAŠLA JSEM TI JEDENU ODPOVĚĎ Z PORADNY:
DOTAZ:

CERVIX - SCORE (CS) - v dolní části dvoustrany je tabulka (zeleně) zaznamenávající stav děložního čípku, tzv. uzávěrového aparátu dělohy. Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2-4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1,výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, tak vidím,že jste to popsala odborně a hezky, pravda je taková,že CS dle Bishopa, jak se přesně jmenuje, má stoupat ! Jenže, je to pouze orientační údaj a již tolik neplatí,že pokud CS překročí hranici stanovenou tabulkou pro určitý týden, je těhotná ohrožena předč. porodem .Jenže to vím jenom já a pár dalších kolegů, kteří se této problematice věnují Smiling)). Takže řada kolegů dost maminky děsí a ukládá je již při malé změně nálezu do nemocnice, nebo v lepším případě je nechá přibité doma k posteli. Klidový režim ale předč. porodu nezabrání, to je nejnovější poznatek, který také drtivá kolegů ještě nevstřebala …Smiling. CS má dne skutečně význam jen v situacích, kdy dojde k razantnímu - obřímu skoku v nálezu, např. v 26.týdnu z CS 0 na CS 6, nebo v potermínovém období stran časování a způsobu vyvolání porodu. Jinak je jeho hodnota popisná, vůbec neurčuje, kdy bude žena rodit…Řada těhotných začíná rodit , přestože má v termínu z CS O-1 !!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
14.2.10 21:24

CS nevypovídá nic o tom, kdy porodíš. V Motole v poradně už ho ani neuvádějí. Můj gynekolog jo, ale já to brala s rezervou. Při prvním těhotenství jsem měla až do poslední kontroly 0, teď maximálně myslím 2. V porodnici už ho nepsali, ale popisovali stav čípku na základě vaginálního vyšetření (takže vlastně něco podobného). V pondělí v poledne na kontrole jsem měla stejný nález jako 2 týdny předtím a druhý den ráno ve 2 hodiny jsem porodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
14.2.10 21:43

Moc děkuju za info :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Shisulka
23.1.12 14:00

Ahojky,dneska ráno jsem byla v poradně,a v průkazce jsem měla napsáno CS 4,jsem ve 37tt.,tak proto taky píšu na tuhle diskuzi…Celou dobu těhotenství jsem měla CS 2,při potížích ve 24tt jsem měla CS 2-3.Chci se zeptat,kdy jste tedy porodila?děkuji za odpověd.

• Citovat
  • Nahlásit
182
16.2.12 12:08

holky, já měla minulý týden 35tt-CS 4 a nyní 36tt-CS 5 a doktor se mě ptal, zda už mám zbaleno, že porod může přijít za 1-2týdny.. tak nevím, ale doufám, že doktor má pravdu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
16.2.12 16:00

Za sebe můžu napsat, že jsem měla ve 36tt CS 2, ve 37tt CS 9 a od 38tt CS 10, otevřená na 2 cm, hlen. zátka odešla už před dvěma týdny, branka prý už skoro zašlá, 2× hamilton. A pořád nic. Jsem 40+1 a příští týden mě čeká indukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
16.2.12 16:59

jejda, to by mě kleplo, a já se tady raduju, že budu rodit dřív .. no doufám, že tím, jak pořád něco doma uklízím a běhám, tak že snad alespoň přenášet nebudu.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gabika
16.2.12 17:04

CS je taká paveda, podľa mňa. Každý gynekológ to vidí inak, to za prvé, a za druhé, že má niekto vysoké CS ešte neznamená, že bude čoskoro rodiť. Na mňa sa v 37tt tiež v poradni tvárili, že porodím cestou domov, a nič, porodila som presne v deň termínu…

• Citovat
  • Nahlásit
347
18.1.13 22:39

Maminky ja tomu stejne nerozumim poradi mi nekdo jsem28tt cs-2-3 beru magnesko 3krat po dve tabl. a cipek zevne1-1,56cm co to znamena dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
19.1.13 15:34

Já měla čípek 1,5 cm do 30tt pak už jen 1 cm, hrdlo uzavřené cs 2-3,brala jsem 4× denně magnesko celkem 8 tablet denně, hoodně mi tvrdlo bříško od cca 16 týdne..Ve 35tt jsem měla cervix 6 a otevřená na 2 cm a 36+6 jsem rodila..Magnesko jsem vysadila přesne v 36tt..Myslím, že jsi na tom dost podobně, tak možná budeš mít miminko taky dřív, ale nemusíš, někdo to dotáhne s cs 10 až do finále..My jsme na 36+6 tt měli 2940g a 49cm, takže úúplně normální miminko a apgar skore měl 9-10-10,šel rychle jako blázen, od rupnutí vody za 2 hodky venku, přeji ti taky takový porod:-)Odpočívej, já jsem neležela, měla jsem to nařízený, ale jiný dr.mi řekl..že když bude chtít dítě ven, že ležením tomu nezabráním..tak jsem dělala vše jako předtím, zobala magnesko a dotáhli jsme to až do 37 týdne..buď v klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
19.1.13 18:47

Takze je pavdepodobne ze muzem rodit driv jo?? a muzu jse zeptat asi to je troasku osobni ale co sex???ja jse teda trosku bojim ale nechci zase partnerovy udelat nejaku traumu a zanedbavat ho i kdyz on jse boji taky:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
20.1.13 13:40

My jsme sexovali cca 2× týdně od toho 33týdne, kdy mi řekli, že malej asi bude dřív, naposledy 28.října v neděli a 1.listopadu ve čtvrtek byl malej venku:-)břicho mi tvrdlo pořád i bez sexu, takže jsme se s taťkou nijak nešidili..po porodu byl sex hned po šestinedělí, šitá jsem byla dohromady 17 stehů uvnitř+venku, ale po 3 týdnech jsem o šití ani nevěděla, počkala jsem ale do konce šestinedělí a hlavně na antikoncepci:-)bejt zase těhotná, tak bych spáchala sebevraždu:-)sex je i teď v pohodě, spíš nám to už teď nedovoluje náš synátor, jak se mě taťka dotkne hned je vzhůru:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.13 12:51

hrdlo 1,5cm

Ahojky holky mám hrdlo 1,5cm ve 24tt bojím se že o miminko přijdu nebo dříve porodím:-((((má nikdo zkušenosti děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
16.4.13 12:58

To je hrozně málo informací co jsi napsala, a čípek nějakej máš CS máš jaké??tvrdnutí máš? jak pravidelný? kolikrát denně? bereš magnesko? od 24 tt ti miminko většinou zachráněj, já jsem byla od 33tt na 1-2prsty a rodila jsem ve 36+6..neplaš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat