Zkrácený čípek v 16 týdnu

28414
18.1.10 22:06

Cervix skore

Ahoj :wink:

Všem se předem omlouvám za novou diskuzi, ale nedá mi to :think:

V poradně v 16+0 jsem měla lehce zkrácený čípek, CS1. Dneska v poradně mi dělal lékař UTZ miminek a CS1 zůstává, stav čípku se nezhoršuje a dle utz je čípek kompaktní 62mm.
Je dost dlouhý? Ať hledám jak chci, na netu jsem tyto hodnoty nenašla. Jen jak by se mělo zhruba v týdnech tt pohybovat CS, ale o délce čípku nic :wink:

Máte s tím někdo zkušenosti? Moc děkuji, Jana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5461
18.1.10 22:30

Ahoj já jsem měla čípek ve 25tt 38mm a CS0

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
18.1.10 23:24

Tak Ti nechci psát bludy, ale řekla bych, že pokud máš CS1 tak je to zatím v pořádku.
Kdyby se něco dělo tak TI to doktor určitě řekne. Já mo měla myslím od 6. měsíce na hodnotě 4, a to už doktorka trochu zbystřila, a nasadila mi klidový režim v domácím prostředí.

A dohra:
vydrželo mi na té čtyřce až do porodu, který mi museli vyvolávat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
19.1.10 07:39

janinko je dost dlouhý, neboj, já měla ve čtrtek 5cm a podle dr. to byla dobrá délka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
19.1.10 08:05

Hele ale mě jedna PA řekla, že čípek 6,2 cm je nesmysl. Ale kdyby to bylo 6,2 mm to je hooodně málo tak nevím no. Ale zase kdyby to bylo kritický, tak bych musela jít lehnout do nemocnice, takže tak :wink:
Budu v klidu, Boriska ho má také dlouhý :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
19.1.10 09:22

do 26.tydne by mel byt aspon 25 mm.61 mi teda pripada sakra dlouhy,ale kdo vi :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
19.1.10 10:21
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1470
19.1.10 11:05

Ahoj Jani.
Z textu jsem pochopila že čekáš dvojčátka?
Délka hrdla pro měření Cs se nemyslí hrdlo, které „vyčnívá“ do pochvy, ale jeho celá délka až do dutiny děložní. Jeho délka se pohybuj kolem 40mm. To je průměrné číslo, takže klidně můžeš mít 62, zkrácená může být jeho vnější část, to se možná doktorce nezdálo při vnitřním vyšetření.

Tak hodně štěstí :) a kdybys měla ještě nějaký dotaz, klidně písni sz :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
19.1.10 11:07

přesně jak píše Keit - mě to dr. na sonu ukazovala, jak čípek měří až dovnitř :mrgreen: , evo - v tom tvém odkazu není délka, o které jsme diskutovali :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
19.1.10 11:50

Evi děkuji za odkaz, to jsem si taky našla, mě spíš šlo právě o ty centimetry a milimetry a to se moc najít nedá :wink:

Keit ano, čekám dvojčátka :dance: A staršně moc děkuji za odpověď :huban:

Bori taky :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama