Reklama

Krevní testy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 18.01.10 10:42
Krevní testy

Ahoj holky,

potřebovala bych vědět co všechno se zjišťuje z krve u těhulek v 16.týdnu (nebo teda při prvních testech v těhu). Něco vím ale ne všechno ještě se podívám na netu. Každopádně mě zajímá co to znamená když vyjdou špatné krevní hodnoty na „nervové trubice“. Vím že to má spojitost s páteří a nejsem si jistá jestli to neznamená něco s rozštěpem.
Teď mi totiž volala kamarádka že jí to řekla sestra do telefonu, ale nemá ponětí co to znamená a že na další krev má jít za dva týdny v 18. týdnu.

Já jí zatím řekla že to je třeba tím že ty testy dělali docela pozdě na první testy které mě dělali v 12.týdnu tak proto je to třeba zvednuté. A za 2 týdny to může být v pořádku.

Předem díky všem za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Amber
Extra třída :D 14500 příspěvků 18.01.10 11:55

Ahoj, to vypadá na tzv. Triple testy. Mě vyšly blbě na downa, odmítla jsem amnio a mám zdravého kluka. Vycházejí často falešně pozitivní, ovšem nevím, jestli i v tomto. V cizině se od nich ustupuje.. Držím kamarádce palce! Každopádně hodně prozradí velký UTZ ve 20tt. Já pak měla schůzku s genetikem, který mi v podstatě moc neřekl, jen mě lanařil na to amnio, ale co se dá k downovi říct víc.. Ať neztrácí nervy ani naději, ještě ji čeká ten velký UTZ ve 20tt.

babčamk
Extra třída :D 12837 příspěvků 19.01.10 06:55
Test v 16. týdnu

Dcera měla výsledek hrozný na VVV rozštěp páteře - 1:5. UZV v Gennetu ukázal, že čekáme naprosto zdravého chlapečka. Stačí týdenní odchylka v určení délky těhotenství a je všechno jinak. Tak hlavu vzhůru, nemusí to vůbec nic znamenat! Byly to hrozné nervy a nakonec nám ani nenavrhli amnio. :potlesk:

eeevaaa
Kecalka 284 příspěvků 19.01.10 08:45

taky hlásím špatný výsledek - na downa 1:100 a amnio ukázala zdravou holčinu

LuckaJ
Kelišová 6358 příspěvků 20.01.10 16:57

Tak se hlásím taky se špatným výsledkem - zvýšená hladina AFP, ale nevím ještě hodnoty, jdu do Gennetu 1.února. Zjišťovala jsem si na netu co může kromě vady, způsobit zvýšenou hladinu - tak snad i prodělaná infekce v těhotenství, hematom… obojím jsem si prošla, navíc mi v den odebrání krve potom odpoledne začala bolet hlava a bolela mě i další dva dny, jakoby na mě něco „lezlo“ ale přešlo to, tak doufám, že to je tím a mimčo je v pořádku. Obecně jsem se dozvěděla, že zvýšená hladina AFP v krvi matky může znamenat špatné kožní krytí plodu - tedy rozštěp páteře, patra a další, ale ve většině případů prý i drobná ranka na placentě apod. Zvýšená hladina může být i u vícečetných těhotenství. Já byla zatím na dvou UZ, takže toto je klidně také možné, pokud by přehlídli druhý plod… No musím prostě věřit, že to je nějaká blbost a miminko bude zdravé! Mám doma dvě zdravé holky, tak snad… Jo, ještě mi UZ ve 12.tt (dle PM) odpovídal na 11.tt, takže možná i to může mít vliv, doufám… Držím palce i ostatním maminám, co teď čekají a mají strach. Mám ho taky… :cry:

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 29.01.10 19:22

Jj ..mě taky vyšly ted špatně testy a jsem pozvaná do Gennetu a samozdřejmě doporučují amnio.Totéž se mi stalo u druhé dcery a užily jsem si hodně stresů,než nám výsledky z plodové vody potvrdili zdravou holčičku.Ted se zase moc bojím a mám na ty naše testy vztek.V cizině se opravdu skoro nikde nedělají.Ale na druhou stranu......amnio neodmítnu,i když jsem opravdu srab na jehly.....daleko víc se bojím o miminko.Zatím je všechno v pořádku a já doufám,že se to brzy potvrdí! :palec:

ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 17.02.10 08:15

Tak mám plodovku za sebou.nebudu se tu rozepisovat,co si o tom myslím.Prostě mě postrašily pozitivními krevními testy a když mi nabídli,že do 24h po odběru,budu vědět,jestli se potvrdí Dawn nebo ne…Bylo rozhodnuto!A Mimčo Dawna nemá!!!A je to na 100%KLUK!!! :palec: :srdce: :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.16 22:26
Dotaz

Ahoj chtěla bych se zeptat vyšli mi špatně krevní testy ale ultrazvuk je v pořádku co mě říkala doktora jen mi vychází špatně pozitivní testy krve na dauwnuv syndrom je mi 23a mám hrozný nervy aby to vše dopadlo dobře tak jsem se chtěla zeptat jak jste to měli jestli vám taky vycházeli špatně testy na krev a ultrazvuk byl v pořádku a nebo vycházelo obojí špatně a jak pak probíhala všechna vyšetření dekuju

Matteo 23.7.
Povídálka 15 příspěvků 16.05.18 18:17

Ahoj potřebovala bych uklidnit…
V úterý jsem byla na velkém ultrazvuku (30+2) a tam mi řekli že mi vyšli horší testy krve na krevní destičky a na železo tak mě doktor poslal na podrobné vyšetření do Nemocnice tak jsem tam volala a oni se mne nepříjemne zeptali jestli se na ty krevní destičky hodnota 130 zda doktorovi málo… Tak nevím zda je to v pořádku nebo naopak navíc mi řekl že malému rostou pomaleji nohy a když mu je změřil podruhé tak řekl že je to už lepší 8o a že je o týden menší než by měl být 8o 8o tak já nevim jestli mě doktor schválně straší a je to normální nebo se mám obávat :? Kristýna a Matteo (30+4)

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 16.05.18 18:21

Obrátila bych se s tou informací na lékaře, ne na emimino.

To s těma nohama ti řekli v nemocnici nebo tvůj lékař? :think:

Matteo 23.7.
Povídálka 15 příspěvků 16.05.18 18:23

@radkka lékař

Matteo 23.7.
Povídálka 15 příspěvků 16.05.18 18:24
@Matteo 23.7. píše:
@radkka lékař

Jenomže jsem objednaná do nemocnice až na 4.6. To se strachy už zbláznim

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 16.05.18 18:25
@Matteo 23.7. píše:
@radkka lékař

A to je vždy tak profesionální? Příště se ptej, když něčemu nerozumíš… My ti tu těžko řekneme, jestli je něco špatně…
Mě akorát překvapuje ten přístup, jak jeho, tak v nemocnici.

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 16.05.18 18:25
@Matteo 23.7. píše:
Jenomže jsem objednaná do nemocnice až na 4.6. To se strachy už zbláznim

Kdyby se mu zdálo, že špatně roste, objednal by tě dřív :think:

Matteo 23.7.
Povídálka 15 příspěvků 16.05.18 18:28

No on je právě takovýhle pokaždé… Hlavně honem honem… Pokaždé když tam přijdu najdriv si vyřídí své osobní hovory… Pak mě něčím vyděsí a pak řekne je to lepší a já mám z toho hlavu jak balón :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >