Cesta letadlem

202
13.8.04 15:30

Cesta letadlem

Ahoj holky,

za pár dní letíme s naším 9měs. synem na dovolenou do Bulharska. Máte už nějaká zkušenost, jak takhle malé děti snášejí cestování letadlem nebo přímo zkušenost s dovolenou s mimčama v Bulharsku?

díky za každou radu.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3624
13.8.04 15:51

Cesta letadlem

Ahoj Jani,

s Adámkem jsem začala cestovat letadlem, když mu bylo asi tak 9 - 10 měsíců a zvládal to naprosto v poho. Doporučuji zablokovat na letišti u příslušné letecké společnosti první řadu sedadel, kde je více místa pro nohy. Adámek tam měl eldorádo a mohl si tam i chodit, v té době už chodil za ruku. Při startu a přistání musí být mimi k Tobě připoutané, dostaneš speciální pás a Adámek dostal navíc i plovací vestičku. Starty a přistání jsou jednak z důvodu tohoto připoutání náročnější, protože děti nechtějí být omezovány a jednak z důvodu změny v tlaku v uších. Pokud kojíš, je dobré mimi v této době nakojit nebo mu dát čajík. Děti tím polykáním lépe vyrovnávají tlak.

Užijte si to

papa Veronika, Adámek a Tečka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.8.04 16:04

Zdravím! Chci se zeptat, jak je mimčo k mamině připoutané? Ptám se kvůli tomu kojení. My poletíme se čtyřměsíčním prckem. Děkuji.
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
3743
13.8.04 16:24

Na tvůj pás Ti přidají ještě dětský /pás okolo bříška/. Je nastavitelný jako dospělácký, v pohodě se dá s ním kojit při startu i přistání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.17 03:49

Budeme sedět vedle sebe?

Poletím s 2 dětmi a při rezervaci mi paní z ck řekla, že to jsou poslední volné letenky. Já jsem se zapomněla zeptat, jestli budem sedět vedle sebe? Moc si nedokážu představit, že ne :?

• Nahlásit
  • Citovat
10763
22.7.17 05:16
@Anonymní píše:
Poletím s 2 dětmi a při rezervaci mi paní z ck řekla, že to jsou poslední volné letenky. Já jsem se zapomněla zeptat, jestli budem sedět vedle sebe? Moc si nedokážu představit, že ne :?

Mista v letadle prideluje personal letiste, ne ck (pokud nejde o rezervaci za priplatek). Pri odbaveni na letisti ti za prepazkou vydaji palubni listky. A neboj, sedadla dostanete vedle sebe. Vetsinou byvaji 3 vedle sebe, takze pokud je vas vic jak 3, pak muzete sedadla dostat vedle sebe pres ulicku nebo za sebou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
22.7.17 06:21

No, to záleží na tom, kdy se dostaneš ke přepážce. Když tam přijdeš mezi posledními, tak to zaručené není. Když jsem před 15 lety brigádničila na letišti, tak se dělaly pro rodiny s dětma rezervace předem, ale bralo se to jen podle stejného příjmení a že je někdo ze skupiny dítě, jiné údaje k tomu nebyly. Teď už se to nedělá. Když se stalo, že došlo k samostatnému sezení dětí, tak jsme snažili je přesadit. Jestli jsou děti malé, tak by vás taky měli mít snahu přesadit, ale nevím jestli ještě před nástupem nebo až řešit s letuškou. Teď letěli příbuzní, dědeček, babička a dvě děti školního věku a seděli na třech místech. Babička s mladším spolu, děda zvlášť a starší zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10226
22.7.17 07:08
@Anonymní píše:
Poletím s 2 dětmi a při rezervaci mi paní z ck řekla, že to jsou poslední volné letenky. Já jsem se zapomněla zeptat, jestli budem sedět vedle sebe? Moc si nedokážu představit, že ne :?

Poslední koupené letenky nemají vliv na sezení v letadle. Musíte přijít včas na letiště, minimálně 2 hodiny před odletem a hlídat až otevřou Vaši odbavovací přepážku a hned se jít postavit do fronty a odbavit se jako rodina. Pracovnikovi řeknete, že chcete sedět spolu. Třeba 3+1 nebo někdy i 2+2 (ale v sezóně, kdy jede hodně dětí se moc vybírat nedá). Sedadla jsou po třech. Záleží na konkrétní pracovnici, jak moc si lze vybrat. Rodinu dávají k sobě, ale musíte jim říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.7.17 08:15

Děkuji všem za informace, to se mi ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1836
22.7.17 08:19

Zarezervuj si místa dopředu, je to sice za příplatek, ale lepší, než riskovat, že děti budou jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1125
22.7.17 08:52

Jak mas velky deti? 1) reknes si pri odbaveni ze chcete sedet spolu, 2) poprosis na gate nez zacnou davat lidi do letadla at vas prehazej (x krat se mi stalo, ze mi na gate menili boarding pas protoze mi menili cislo sedadla kvuli organizacnim zalezitostem, 3) pokud selze 1 i 2, domluv se s letuskama. ty maji vysokou motivaci, protoze chtej mit taky na letu klid. a pokud by i to selhalo, posad nejmladsiho zvlast a uvidis jak rychle a ochotne se s vami lidi prohazi i bez asistence personalu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1125
22.7.17 08:54

@Adelka951 co je to jako za risk? ja byvh naopak platila zlatem, kdyby me posazovali jinam a delali ze je to chyba booking systemu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12648
22.7.17 09:08

Když jsme letěli na dovolenou měli jsme mezipřistání a nastupovali k nám asi půlka lidí, kteří letěli do Prahy místo těch kteří vystoupili a my ještě letěli na sousední ostrov. Nastoupila skupina, řekla bych aspon dvě rodiny s dětmi. Děti se rozutekly k místům a otec říká matce: „koukej, děcka si sedly tak daleko od nás“ a ona „mě to vůbec nezajímá, čím dál, tím líp, jen je tam nech…“ takze i takhle to jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4687
22.7.17 09:16

Buď v klidu, my jsme letos šli mezi posledníma a seděli jsme vedle sebe a přes uličku seděla švagrová jak cestu tam, tak cestu zpátky. Loni jsme také seděli společně a předtím - bez dětí teda - také :) nikdy se nám nestalo, že nás rozházeli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama