Cesta vlakem s 10měsíčním miminkem

229
21.11.20 08:58

cesta vlakem s 10 m

Ahoj. Jeli byste s 10 m ditetem, ktere uz se snazi o prvni krucky na Vanoce vlakem do Prahy (kdyz by slo vse ok, 6 hod cesty i s MHD) za rodinou? autem nezvlada, max 2 hod. kdyby byly uz otevrene restaurace, dala by se udelat nekde pauza. ale to nevime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5237
21.11.20 09:00

A proč ne autem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711
21.11.20 09:03

Tak krucky neva, ale zalezi jak se chová, kdyz se nudi. Aby pak dite nejecelo celou cestu :nevim: my jezdili s detma vlakem i delsi trasy (na slovensko 12 hodin napr), ale nikdo neobtezoval spolucestujici, zaplatili jsme si prvni tridu, tam bylo par lidi, obed nam přinesli az na mista, zachod kousek od nas, deti mely zabavu, tak se to dalo. Ale jezdíme normálně i dlouhe cesty autem, takze deti jsou zvykle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
21.11.20 09:22

Záleží ma tobě i na dítěti, může to být prima a může to být hrozný… Každopádně období „první krůčky“ mi přijde na cestování nejhorší, fyzicky chce všechno ale mozek ještě moc nemá :lol:

Jela jsem s ročním a tříletou kdysi Praha - Třinec, to bylo tak 7 hodin i s MHD, přežili jsme to všichni, ale fajn fo bylo tak první 4 hodiny, pak už to bylo trochu trápení pro všechny, nevím, jestli bych si to dala znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
21.11.20 09:24
@Kriss Tina píše:
Tak krucky neva, ale zalezi jak se chová, kdyz se nudi. Aby pak dite nejecelo celou cestu :nevim: my jezdili s detma vlakem i delsi trasy (na slovensko 12 hodin napr), ale nikdo neobtezoval spolucestujici, zaplatili jsme si prvni tridu, tam bylo par lidi, obed nam přinesli az na mista, zachod kousek od nas, deti mely zabavu, tak se to dalo. Ale jezdíme normálně i dlouhe cesty autem, takze deti jsou zvykle :think:

první třída je dobrý nápad, děkuji. no chová se jako miminko - objevovatel. vše zkoumá a bohužel i žužlá. prostě objevuje svět, myslím že tak hoďku a půl by prospal. ale jinak pořád něco vymýšlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
21.11.20 09:26
@mackA159 píše:
A proč ne autem?

v autě vydrží jen po dobu spánku, pak řve, chce se hýbat. vadí mu že je omezený v pohybu, asi se i nudí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19711
21.11.20 09:36
@Eva.asdfghjkl píše:
první třída je dobrý nápad, děkuji. no chová se jako miminko - objevovatel. vše zkoumá a bohužel i žužlá. prostě objevuje svět, myslím že tak hoďku a půl by prospal. ale jinak pořád něco vymýšlí

No ono ani v tom vlaku nejde nejak behat, lezt a zuzlat co vidi :nevim: proti tomu autu to nebude moc rozdil, stejne ti bude muset sedet na klíně. Jestli dokazes vymyslet nejakou klidnou zabavu, tak bych ji vymyslela radsi do auta, nez riskovat, ze otravi cestu vsem spolucestujicim. Precejenom v aute muze clovek kdykoliv zastavit, udelat pauzu, projit se a kdyz dite rve, tak to jde na nervy jenom tobe, ne dalším desitkam lidi no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
21.11.20 09:55
@Eva.asdfghjkl píše:
v autě vydrží jen po dobu spánku, pak řve, chce se hýbat. vadí mu že je omezený v pohybu, asi se i nudí

No to chápu, tenhle věk mi přijde na cestování nejhorší. Mě stačí s dcerou půl hodina v autě, a jsme na nervy obě. Ve vlaku ale taky nebude moct nikde lézt, těžko ho necháš lézt po špinavé zemi v jedoucím vlaku. Ja bych nejela kdyby to nebylo životně nutný, trápit ditě 6 hodin sedet/ležet.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
21.11.20 10:32

Zkus se podivat, jestli od vas nejezdi vlaky s detskymi kupe. Tam se jednak pocita s vrestenim deti a jednak je tam tusim i nejaka obrazovka s pohadkou. Maji je, co vim, CD a Regiojet (ti dokonce pry s hernou):

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
21.11.20 10:59
@Afrikana píše:
Zkus se podivat, jestli od vas nejezdi vlaky s detskymi kupe. Tam se jednak pocita s vrestenim deti a jednak je tam tusim i nejaka obrazovka s pohadkou. Maji je, co vim, CD a Regiojet (ti dokonce pry s hernou):

Ano, zběžně jsem je viděla. Ale že by to bylo na lezení po 4 a následné strkání rukou do pusy, to asi ne. Nebo má někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
21.11.20 13:50

Ahoj, jezdila jsem se synem od osmi mesicu z Prahy do Olomouce, vždy dětské kupé. Pred koronou. Pohodlné, mezi Českou trebovou a Zábřehem odpadl v nositku a probouzel se až v Olomouci. Lepší jet mimo špičku, méně děti, stejně ale olizal všecky kostky, po kolenou celé kupé prolezal, ochutnaval i sklo a topení 😆. Naštěstí nikdy nic nechytil. Ale syn chodí spát odpoledne ještě skoro ve 2,5 letech a je to celkem klidas. Teď Teda vůbec nejezdíme, není za kým… Všichni jsou rizikovi a já za chvíli rodim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
21.11.20 19:39
@řehořice píše:
Ahoj, jezdila jsem se synem od osmi mesicu z Prahy do Olomouce, vždy dětské kupé. Pred koronou. Pohodlné, mezi Českou trebovou a Zábřehem odpadl v nositku a probouzel se až v Olomouci. Lepší jet mimo špičku, méně děti, stejně ale olizal všecky kostky, po kolenou celé kupé prolezal, ochutnaval i sklo a topení 😆. Naštěstí nikdy nic nechytil. Ale syn chodí spát odpoledne ještě skoro ve 2,5 letech a je to celkem klidas. Teď Teda vůbec nejezdíme, není za kým… Všichni jsou rizikovi a já za chvíli rodim.

právě.. před koronou. asi teď není úplně nejlepší nápad nechat ho vše olizovat ve vlaku. a taky mě napada, jestli nemaji nějaké omezení v dětských kupé
nebo kupé vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
23.11.20 07:11

Jela bych autem. To utrpení bude o několik hodin kratší, ať jedete odkudkoliv. Ideálně bych vyrazila večer předem a jela na noc, ať pokud možno spí. Nebo to vzít naopak jako velký výlet, s nějakou velkou zastávkou na vycházku/návštěvu a opětovné utahání… Anebo si zařídit spolucestujícího, který bude dítě po těch dvou hodinách bavit…

Tohle období je tak na to dětské kupé, ale stejně nic moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
23.11.20 23:40

Jeli jsme s pulrocni asi 520 km autem a byl to primo horor (tam i zpet) a uz bych to znova neudelala pokud by to nebylo zivotne dulezite a uz vubec ne vlakem. Tim autem muzete kdykoliv zastavit, cestu naplanovat podle toho, jak chodi spat, pustit pisnicky…(to u nas tedka zabira), zkratka vas nic neomezuje a vy taky nikoho neomezujete. I doma byt zavreny 6 hodin s ditetem je nic moc a to se neda vubec srovnat a pak je taky otazka, jestli ho tam vubec date nekde spat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17250
24.11.20 07:22

@Veruko24 tak v dětském kupé bude dítě spát v kočárku - má 10 měsíců

• ale je otázka, jestli v době covidu fungují dětské kupé, zda jejich trasu jede vlak s dětským kupé -

a ne do tohoto bych se nepouštěla, raději autem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama