Cestovní kancelář

158
22.3.06 17:54

cestovní kancelář

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá stejnou zkušenost ze včerejšího dne,kolem 17 hodiny mi volala na pevnou linku nějaká paní z cestovní kanceláře, bohužel nevím jméno, že mají výročí a mé jméno jim vylosoval počítač ze zlatých stránek a že jsem možným výhercem ceny za 10 000-30 000,–.Poté, co jsem jí sdělila, že jsem zaměstnancem jiné ck, rychle hovor ukončila.Nestačila jsem ani podotknout, že jsem na mateřské dovolené.Přijde mi to divné, losování prý měli v 20.00.Kadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1192
22.3.06 18:45

Ahoj Kadlo,

sice mi včera nikdo nevolal, pevnou linku naštěstí nemáme, ale mám podobné zkušenosti z minulých let, naposledy mi volali loni do práce, shodou okolností jsem taky pracovala v CK. Je to pořád o tom samém. Cestovka zavolá, většinou se jen tak nezávazně v rychlosti zeptá na pár otázek - kde jsi za posledních 5 let byla na dovolené, jak často jezdíš atd. a rozloučí se. No a za pár dní ti volají znovu a nadšeně ti oznamují, že máš úúúžasný štěstí, že ti gratulují a že jsi byla vybrána a dostaneš zájezd, jen musíš tehdy a tehdy přijít tam a tam. Nikdy jsem sice nikam nešla, ale pár lidí mi říkalo své zkušenosti a našla jsem i něco na internetu - sejde se tam víc lidí, kteří také „vyhráli“, bouchá šampaňský, všichni ti gratulují, že dostaneš super zájezd tvých snů, ale má to mimochodem jednu podmínku - musíš zaplatit „zanedbatelný“ poplatek třeba za polopenzi a tak, jenže to vyjde nakonec pomalu dráž, než by sis koupila zájezd někde jinde a podobně, jenže to zjistíš až poté, co jsi ten poplatek zaplatila atd. Prostě mají moc dobře spočítaný, že lidi pod jejich tlakem ustoupí, zacálují… no prostě stará známá písnička.
Takže takhle :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.3.06 19:52

To je naprostý podvod, ta cesta nejen že nakonec výjde dráž, ještě je ubytování v nějakém příšerném místě a úplně mimo sezonu. Jmenují se různě, Planet Hoolywod, Silver holiday a pod. Známá se k nim jednou přihlásila, vydržela u nich 3 dny a říkala, že to vlastní nějaký cizinec, kmterý ani neumí moc česky a putuje s tím po ČR. Vždycky na chvíli zmizí a pak se ta cestovka znova objeví pod jiným jménem. Tak pozor na ně. Cora

• Nahlásit
  • Citovat
Kac
5049
22.3.06 20:23

Ahoj,
taky mame tuto zkusenost. Muj otec vyhral zajezd na Floridu s tim, ze musi si zaplatit letenku u jedne CK, ta letenka byla tak draha, ze ze tu cenu si mohl dovolenou zaplatit.
Ale diky- nebo s pomoci toho dopisu jsem dostala bez problemu vizum do USA. Tak na neco to bylo dobre.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
22.3.06 20:36

Opravdu je to podvod. Moji rodice na to naleteli :( a to jsem jim vyslovne rikala, at nic neobjednavaji, ze nic nevyhrali, prodelali 20 tisic.
Ony tyhle firmy jsou moc dobre chranene, ve smlouve maji napriklad napsano - smlouvu nepodepisuji pod zadnym natlakem, ale dobrovolne, a takovehle podobne kecy, z cehoz uz musi byt kazdemu jasne, ze neco nebude v poradku.
Neni to cestovka jako takova, cestovni klub a ta dovolena by u nich vysla asi na 60 tisic pro dva lidi, takze hruza.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jirka7
29.7.10 09:15

PayPal

Jakoukoli dovolenou bych doporučil platit PayPalem. http://wwwpaypal-navod.blogspot.com/ Můžete požadovat náhradu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.4.15 13:15

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Chtěli bychom na nějakou dražší dovolenou problém je ten že jen tak dohromady tolik peněz nedám. Šlo by to zaplatit třeba na dvakrát? Nechci žádný úvěr…
Jen jestli by jsme mohli dát 25 tisíc jeden měsíc a další druhý…
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
2874
13.4.15 13:19

To je možné u všech cestovek. Zaplíš zálohu a zbytek dalších 50% měsíc před plánovaným odjezdem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
13.4.15 13:50

Většinou se platí na 2×, 50% záloha pri koupi zajezdu a zbytek nejpozději měsíc před dovolenou. My jsme dokonce u Exim Tours měli 2 zálohy a třetí platba měsíc před dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.15 21:33

A šlo by to zaplatit dříve? Právě v pátek tam jdu zaplatit a pak až 20.5…

• Nahlásit
  • Citovat
8115
13.4.15 22:22

Jde to i dříve, ale celý zájezd musí byt zaplacen nejpozději měsíc před začátkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
20.4.15 21:56

Zdravim nevíte jestli to takhle jde i u CK nev-dama? Docela bych s nima i letěla ale taky to nedám hned na jeden zátah

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
21.4.15 11:17

Tak se tam zeptej, není nic jednoduššího, než zavolat nebo napsat mail.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
26.4.15 21:17

Ano nakonec jsem to tak provedla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu