Champix - jo, nebo ne?

39
19.5.16 12:30

champix jo nebo ne?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá nemáte zkušenost a Champixem proti kouření? Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

559
19.5.16 12:44

@shagga1 ahoj, ja jo a musim rict, ze to byl jediny preparat diky kteremu jsem prestala kourit.. :palec: po nejaky dobe sem opet zacala ale svou blbosti.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
19.5.16 12:55

Za me taky ano, 3/4 roku nekourim diky champixu, predtim skoro 25let!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
19.5.16 13:23

Ahoj, take jsem prestala kouřit díky champixu a to behem pár dni… Ani jsem si to neuvědomila, že uz nekouřím. :) Ale pozor na vedlejší účinky, nekdo ty prášky nemusi snest…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 13:48

Pritel bral champix a prestat kourit mu nepomohl. Sice nemel potrebu po nikotinu, ale byl proste zvyklej pri urcitych ukonech kourit a toho zvyku se nedokazal zbavit, takze slo o psychiku a ne az tolik o tu fyzickou potrebu nikotu. A mel docela dost vedlejsi ucinky..byl furt strasne nastvanej! Nedalo se s nim vydrzet. Furt jsme se hadali. Takze nakonec je brat prestal (leze to take dost do penez - tusim 1-2 tis na 14 dni, ale mozna se pletu, je to uz dyl, a je to narocne na cas - pokazde navsteva u dr, protoze jsou na predpis). Nakonec prestal s kourenim sam kdyz mel bolestivou anginu, ze ani nevi jak k tomu prisel a uz nekouri 6 let. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
19.5.16 14:00

@PeggyP A jaký vedlejší účinky máš na mysli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
19.5.16 14:02

On přemýšlím, že bych ten preparát zkusila, protože jsem to stahla z 25 na 16 sama, ale dál už to nejde, a cítím že mi cigarety nedělají dobře (pálí mě na plicích), tak přemýšlím co s tím… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 14:27

A zkousela jsi jen nikotinovy zvejky? Ten champix je osemetnej v tom, ze ma pusobit na psychiku - ucinkem ma byt ze by ti koureni cigarety nemelo pusobit radost. Proto se i pravidelne musi chodit v doktorce pro kazdej recept na tech 14 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
19.5.16 14:42

@Charlie.Suz jj zvejky jsem zkoušela, a nepomohly.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
19.5.16 15:12

@Charlie.Suz champix blokuje receptory nikotinu. ma i zmirnovat fyzickou zavislost, s psychickou si kazdy musi poradit sam.

Ja mela vedlejsi ucinky jen zivy sny, pak jsem ho brala jen rano a v pohode, sny zmizely. Ja ho brala jen mesic, pak uz jsem to zvladala sama. Bez champixu bych to nedala a z diskuznich skupin je hodne lidi co jim pomohl. Ja k tomu chodila do poradny, to taky doporucuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
19.5.16 15:13

@shagga1 zvejky jsou blbost, vsechno kde nahrazujes nikotin nikotinem je naprd. akorat si tu fyzickou zavislost furt pestujes. Chce to utnout a chvilku trpet, s cimz ti champix muze docela citelne pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
19.5.16 15:15

A recept je na prvnich 14 dni, pak uz na mesic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
19.5.16 17:18

@shagga1 - ja mela např. bolesti zaludku, hnusny sny a byla jsem i celkem protivna nekdy az agresivní… se mnou to nebylo občas k vydrzeni… :roll:. Kamarádka zas mela jen spatne sny. Takže kszdy reaguje na ne jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
19.5.16 17:26

@PeggyP To je docela děsivý ty zlý sny, co obnášely? to tě někdo vraždil?… nemyslím to špatně, ale já se takových snů bojím a co tak čtu tak to jsou nejčastější vedlejší účinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
19.5.16 17:38

@shagga1 hele ja treba mela ze zacatku sny hezky, jen absolutne realny, byla jsem na dovce v Recku a tak :lol: takze to bylo fajn, pak mi zacali starosti a snx byly hnusny, i v poradne mi rikali ze to je spis podle stavu mysli, ale rikam vysadila jsem vecerni davku a sny ustoupily.
ta protivnost je soucasti abstaku, za tu champix nemuze.

Tak samo pokud to das bez chemky Tim lip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama