Chci rozvod a manžel ne!

8
4.5.20 18:44

Chci rozvod a manžel ne!

Ahoj maminky. Nikdy jsem zde nepřispívala, ale popravdě už nevím jak dál. Budu ráda za každý názor. Jsem s manželem od mých 18, nyní mám 31 let. Máme 6-letého chlapečka. Manžel se za dobu, kdy jsem studovala, byla doma se synem atd stal majitelem firmy, máme se teď finančně dobře. Já sama také nemám špatnou práci, nikdy jsem nechtěla být a nebyla na manželovi finančně závislá. Manžel je čímdál víc nesnesitelný. V práci od nevidím do nevidím. Kromě práce žádné zájmy, koníčky, na malého jsem sama. Víkendy proleží u televize, samozřejmě hodně přibral (cca 20 kg…) O malého se nezajímá, maximálně nadává, že ho špatně vychovávám, že je rozmazelný atd. Pokud chci jet na nějaký výlet, dovolenou… Vše je jen a jen v mojí režii (nikdy nic sám nevymyslí…)a samotná cesta je akorát tak stresující zážitek pro všechny-všechno je špatně, je unavený, děláme bordel v autě atd. Nyní už to vygradovalo, začal malého psychicky vydírá, třeba s ním celý víkend nepromluví atd…a to jen proto, že něco neudělá podle jeho představ, rád ho má-je to jeho styl výchovy, na který jsem také alergická… nicméně manžel se rozvést nechce. Většina věcí je SJM (manželé jsme 6 let, jen dům patří jen jemu, stavěli jsme ještě před manželstvím). Prosila jsem ho, že chci jen byt a zbytek ať si nechá (4 auta, motorky atd…). A on? že to všechno raději spálí. Vyhovuje mu to- chápu. Má navařeno, uklizeno, peníze po něm nechci (pro svoje potřeby si vydělám dost). Teď jak z toho ven? Chci se nějak normálně domluvit, problémy dělat nechci- kvůli synovi. Vždyť to odnesou vždycky jen děti. Ale už prostě nemůžu, ač jsem se snažila. Na to abych si sama vzala hypotéku koule nemám a zase až tolik nevydělám. A bojím se, že syn by časem z našeho skromného žití stejně chtěl odejít k tatínkovi, který mu určitě dá všechno. Moji rodiče jsou daleko… Achjo… Co byste dělali na mém místě…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8
4.5.20 18:48

Ještě jsem zapomněla dodat-manžel je o 11 let starší a ten byt nevlastníme- máme jen dům, který není zatížen hypotékou a proto jsem v rámci majetkového vyrovnání chtěla jen koupi bytu. Ačkoliv vím, že bych měla teoreticky také nárok na zisky firmy, budoucí zisky firmy atd…jenže jak jsem psala-do boje jít nechci… potřebuji konkrétní názory, rady, jak ho přimět, přesvědčit… ať nás nechá jít a dýchat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
4.5.20 18:49

Najmi si dobrého právníka. Nachystejte spolu nějakou ultranevyhodnou variantu, tu mu predlozte a zároveň řekni, že to může být jinak, že ti stačí být a nazdar. Ale hlavně si najmi toho právníka a jednej s mužem přes něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3889
4.5.20 18:55

Ja bych si jela po svém..Odstěhuj se z loznice, najdi si klidně milence. Hledej si chlapa, žij, pracuj na sobě, ber ho jako spolubydlícího, snaz se byt co nejméně doma a ono mu to časem dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3889
4.5.20 18:57

A hlavně nebuď tak blbá a nezříkej se peněz a životního standardu, protože přesně jak píšeš, dítě si pak tatínek lehce koupí, když ty nebudeš mít v tomto směru tolik co nabídnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.5.20 19:01

@sediza máš pravdu…toho se právě bojím…že si syna potom koupí…v ložnici už spolu dávno nejsme- brát ho jen jako spolubydlícího jsem právě zkoušela…jenže to mě nejvíc ubíjí..to dusno doma…a poslední dobou to zašlo už tak daleko, že si říkám, že se standardů klidně vzdám ve prospěch klidu…milence si najít nemůžu, manžel by ho zabil a mě taky :-D je to agresivní, vychytralý, cholerický sobec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
4.5.20 19:20
@kamila366 píše:
Ještě jsem zapomněla dodat-manžel je o 11 let starší a ten byt nevlastníme- máme jen dům, který není zatížen hypotékou a proto jsem v rámci majetkového vyrovnání chtěla jen koupi bytu. Ačkoliv vím, že bych měla teoreticky také nárok na zisky firmy, budoucí zisky firmy atd…jenže jak jsem psala-do boje jít nechci… potřebuji konkrétní názory, rady, jak ho přimět, přesvědčit… ať nás nechá jít a dýchat…

A to já bych do boje šla. V první řadě si najdi právníka, v druhé bych se s ním pokusila dohodnout a pokud by nepřistoupil, tak bych chtěla to, co mi patří.

Příspěvek upraven 04.05.20 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.5.20 19:23

@terien I za předpokladu, že by z toho bylo doma šílený peklo…? Toho se nejvíc bojím, malej má jít příští rok do první třídy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
4.5.20 19:24
@kamila366 píše:
Ahoj maminky. Nikdy jsem zde nepřispívala, ale popravdě už nevím jak dál. Budu ráda za každý názor. Jsem s manželem od mých 18, nyní mám 31 let. Máme 6-letého chlapečka. Manžel se za dobu, kdy jsem studovala, byla doma se synem atd stal majitelem firmy, máme se teď finančně dobře. Já sama také nemám špatnou práci, nikdy jsem nechtěla být a nebyla na manželovi finančně závislá. Manžel je čímdál víc nesnesitelný. V práci od nevidím do nevidím. Kromě práce žádné zájmy, koníčky, na malého jsem sama. Víkendy proleží u televize, samozřejmě hodně přibral (cca 20 kg…) O malého se nezajímá, maximálně nadává, že ho špatně vychovávám, že je rozmazelný atd. Pokud chci jet na nějaký výlet, dovolenou… Vše je jen a jen v mojí režii (nikdy nic sám nevymyslí…)a samotná cesta je akorát tak stresující zážitek pro všechny-všechno je špatně, je unavený, děláme bordel v autě atd. Nyní už to vygradovalo, začal malého psychicky vydírá, třeba s ním celý víkend nepromluví atd…a to jen proto, že něco neudělá podle jeho představ, rád ho má-je to jeho styl výchovy, na který jsem také alergická… nicméně manžel se rozvést nechce. Většina věcí je SJM (manželé jsme 6 let, jen dům patří jen jemu, stavěli jsme ještě před manželstvím). Prosila jsem ho, že chci jen byt a zbytek ať si nechá (4 auta, motorky atd…). A on? že to všechno raději spálí. Vyhovuje mu to- chápu. Má navařeno, uklizeno, peníze po něm nechci (pro svoje potřeby si vydělám dost). Teď jak z toho ven? Chci se nějak normálně domluvit, problémy dělat nechci- kvůli synovi. Vždyť to odnesou vždycky jen děti. Ale už prostě nemůžu, ač jsem se snažila. Na to abych si sama vzala hypotéku koule nemám a zase až tolik nevydělám. A bojím se, že syn by časem z našeho skromného žití stejně chtěl odejít k tatínkovi, který mu určitě dá všechno. Moji rodiče jsou daleko… Achjo… Co byste dělali na mém místě…?

Tak mu prestan delat sluzku a venuj se jenom sobe a diteti. At si sam pere, zehli, vari… Na vylety bez neho, na dovolenku taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
4.5.20 19:25

Nemyslím si, že to děti vždycky odnesou. Pokud se k synovi bude chovat špatně, tak bude sám proti sobě. Na druhou stranu pokud by si ho měl kupovat, tak si nemyslím, že je to tak snadný a lehký. Synovi bych se to všechno snažila vysvětlit, aby věděl, proč se to děje. Našla bych si na přechodnou dobu jiné bydlení, najala si právníka, zažádala o svěření dítěte do péče. Jediný, kdo to bude všechno odnášet, budeš ty. Jako spolubydlící já bych žít nemohla. Máš přece právo na svůj život, pokud ti ten stávající nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805
4.5.20 19:27
@kamila366 píše:
@terien I za předpokladu, že by z toho bylo doma šílený peklo…? Toho se nejvíc bojím, malej má jít příští rok do první třídy…

A jak si myslíš, že to bude u vás vypadat za pár let? Tohle ustupování aby byl klid nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo. On na vás dupne a vy zalezete do díry, aby milostpán nedělal bububu, tak to by bylo něco na mojí náturu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
4.5.20 19:28

@kamila366 Nemusíš být přece doma a to peklo snášet. Vyřeš to elegantněji. Držím palce. Až pozná, že je to realita a myslíš to vážně, tak bude fňukat a prosit… To už bude z části vyhráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
4.5.20 19:32

@kamila366 Tvůj manžel se dohodnout nechce, s tím nehneš. Jak už ti tu holky psaly, najmi si opravdu dobrého rozvodového právníka. Ten ti poradí, na co máš a nemáš nárok, co můžeš získat, jak se s tím vším popasovat a neuškodit si. Vzhledem k tomu, že se manžel rozvodu i rozumné dohodě brání, tak je mu jasné, že může ztratit opravdu hodně. Rozhodně k tomu nepřistupuj tak, že se ráda vzdáš hodně věcí, to je nejhorší, co můžeš udělat. Naopak je na místě toho na začátku požadovat co nejvíc a slevovat k nějakému rozumnému kompromisu. Pokud začneš rozumným kompromisem, cesta už vede jenom níž. Ale s tím vším ti právník se znalostí co nejvíce detailů poradí lépe než zdejší osazenstvo s hrubým nastíněním situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
4.5.20 19:36
@kamila366 píše:
@terien I za předpokladu, že by z toho bylo doma šílený peklo…? Toho se nejvíc bojím, malej má jít příští rok do první třídy…

Jaký peklo mášna mysli? On moc dobře ví, že se bojíš, a náležitě toho využívá. Ty máš právo na polovinu všeho, co jste v manželství získaly. Dům je tedy jeho, ale vybavení atd, je prostě napůl, nebo vše kupoval on, taky ještě před manželstvím? Asi ne že? To samé peníze, proč po něm nic nechceš? Jeho peníze, jsou i tvoje, a naopak. Takže pokud si on syslí někde na účet, tak polovina je prostě tvoje, a klidně se může stavět na hlavu. Jak už je tady psáno, najmi si právníka, a nebudˇhloupá. Nároků na hodně věcí máš hodně. To samé pak i na alimenty na syna. Pokud má tatík vysoké příjmy, tak máš šanci na vysoké alimenty. Taky bych začala tím, že bych se mu vůbec nevnucovala, svůj volný čas bych trávila se synem, dovolená taky jen my dva, žádný doprošování, nechce fungovat jako táta a manžel, tak ať si trhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
4.5.20 19:42
@jasatko píše:
@kamila366 Nemusíš být přece doma a to peklo snášet. Vyřeš to elegantněji. Držím palce. Až pozná, že je to realita a myslíš to vážně, tak bude fňukat a prosit… To už bude z části vyhráno.

No a taky třeba ne, že jo. Taky může začít dělat naschvály takových rozměrů, až to hezký nebude. Kde má tedy být jidne, než doma? A jaké elegantní řešení máš na mysli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat