Reklama

Chci ukončit Sunar..ale..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3229 příspěvků 24.12.16 08:54
Chci ukončit Sunar..ale..

Ahoj holky, malému budou na jaře tři roky a už bych pomalu chtěla ukončit pití sunaru. Sunar pije 3-4× denně což si myslím, že je dost na jeho věk. Hlavně bych chtěla úplně zrušit noční sunar. Ovšem přítel a jeho rodina jsou pravého opaku, že dítě sunar potřebuje, že má důležité vitamíny, které dítě potřebuje(ovšem nechci podávát pak ještě někdo sunar školnímu dítěti jako to má jedna z rodiny..)
To by pak jídlo nechtěl vůbec, kdybych bych mu nabídla sunar, kdykoliv by si řekl.
Malej co se týče jídla jako jí, ale málo..spíše se v jídle rýpe, ale přece když nechce, nebudu mu hned cpát sunar! Vůbec se mi nelíbí, když někdo do mě kecá, co dělám špatně, prý to pak bude moje vina, že je malej drobnej, takové chtístko.
V okolí neznám nikoho, kdo by dával umělé mléko dítěti starší jak tři roky, kromě té jedné zmíňované osoby.. A navíc nejsem zastánce umělé výživy a umělých vitamínů. Děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11477 příspěvků 24.12.16 09:03

V tomto věku je sunaru opravdu příliš. Syn byl také hodně závislý na sunaru a jak jsem ho zrušila, rapidně se zlepšilo jeho jídlo jako takové. V tomto věku si již dá bez problémů vysvětlit, že je na sunar velký a nahradit něčím jiným. Primárně si to ale pořeš s partnerem, ať o nevypadá tak, že ty sunar nedáš a tatínek ho při prvním projevu nelibosti poběží připravit. Připrav se i na to, že se dítě může vztekat atd. POkud se rozhodneš do toho jít, nesmíš v žádném případě slevit a ustoupit…

LLenule111
Závislačka 3229 příspěvků 24.12.16 09:13

@nozu Je to tak přesně jak ty píšeš. Ale nedá si říct, myslí si, že ze sunaru bude silnej a velkej. Ale já nehci aby pak ještě v 6.letech mi dítě pilo více sunaru než jedlo normální jídlo. Navíc je to u mě pro tak staré dítě předražené sušené kravské mléko, které dítě nezasytí, tak jako normální jiídlo.

Netopirek
Echt Kelišová 7603 příspěvků 24.12.16 09:14

Já jsem UM vyřazovala postupně po prvním roce. Jako první v noci, mlíka jsem připravila míň a když ho vypila tak už jen čaj a nebo voda. Přes den jen k snídani - to jsem pak přihodila na lupení s mlíkem. A spaní po obědě, to jsem pak rušila stejně jako večerní.

Tři mlíka denně mi v jeho věku přijde hodně. A nejspíš to bude i důvod proč tolik nejí, když ví, že pak dostane mlíko.

Ale u vás doma si to musíš prosladit ty. Prostě malýmu to mlíko nedělej. Až bude chodit do školky, tak mu tam UM taky nikdo dělat nebude.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.12.16 09:21

Tak u nás máme tedy jeden extrém, syn 4 roky ho také ještě má, mléko odmítá. Ale rozhodla jsem se, že vzhledem k tomu, že mladší budou už 2 roky, tak jim ho vezmu oběma najednou, nejprve jsem jim teď do UM začala přimíchávat i normální mléko, zatím jsme na poměru 1:1, aby si zvykly na chuť, později ho přestanu dávat úplně. Navíc o pijou z těch kelímků z Ikea s náhubkem, což už chci také zrušit, ale je mi jasné, že to nebude vůbec lehké, mladší to určitě zvládne, ale ten starší…No vím, že jsem to neměla nechat zajít tak daleko, už u toho oba mají své rituály. Jinak v noci oba samozřejmě nedostávají mléko už dlouho, mají ho jen přes den.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 24.12.16 09:29

V kolika mesicich je tedy běžné vysadit? Malý ma 19 měsíců a pije porad 3× denně. Na každé kontrole se ptám paní doktorky, zda to není uz moc, ale prý je to takhle v poradku. Je ale pravda, ze on je velký nejedlik. Má jen 9,5 kila. Podle krevnich testu je zdravy, jen proste nechce jist. Někdy je i celý den na mliku, kdyz mu ho nedám, je mu to jedno a ani tak si jídlo nevezme.

Co myslíte? Mám mu také začít uz UM pomalu vysazovat?

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 24.12.16 09:41

Kluk ma 2 roky. Nejedlik je od mala ma. 10kg. Asi od 4m co se rozkoukal (byl kojenej do 15m, odstavil se sam) Ma um teda jen v noci, zato vypije pres pul litru. Ted uz meto dozralo a zacinam omezovat. Takze na usnuti jo, pak jen voda. Někdy protestuje, nekdy ne. ze by vic jedl pres den se mi nezda. Ale zatim je to par dnu.

jita22
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 3 inzeráty 24.12.16 09:57

Omezila bych nejdřív na ráno a večer, pak jen na ráno a pak uvidíš, jak bude malej jíst a prospívat.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 24.12.16 10:35

Také mám dítě starší tří let, co pije sunar, ale jen ráno (místo snídaně) než jde do školky. Asi půl hodinu po příchodu mají svačinu. O víkendu ho většinou nemá a vstává trochu později než v týdnu a snídá normálně. Sestra pila každé ráno kakao celý první stupeň ve škole, tak pokud děti budou sunar ráno chtít, tak jim ho klidně udělám i v té škole.
Kdyby ho chtěly 3-4× denně, tak bych začala omezovat. Jednou denně mi to přijde srovnatelné s tím kakaem.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.16 12:09
@LLenule111 píše:
Ahoj holky, malému budou na jaře tři roky a už bych pomalu chtěla ukončit pití sunaru. Sunar pije 3-4× denně což si myslím, že je dost na jeho věk. Hlavně bych chtěla úplně zrušit noční sunar. Ovšem přítel a jeho rodina jsou pravého opaku, že dítě sunar potřebuje, že má důležité vitamíny, které dítě potřebuje(ovšem nechci podávát pak ještě někdo sunar školnímu dítěti jako to má jedna z rodiny..)
To by pak jídlo nechtěl vůbec, kdybych bych mu nabídla sunar, kdykoliv by si řekl.
Malej co se týče jídla jako jí, ale málo..spíše se v jídle rýpe, ale přece když nechce, nebudu mu hned cpát sunar! Vůbec se mi nelíbí, když někdo do mě kecá, co dělám špatně, prý to pak bude moje vina, že je malej drobnej, takové chtístko.
V okolí neznám nikoho, kdo by dával umělé mléko dítěti starší jak tři roky, kromě té jedné zmíňované osoby.. A navíc nejsem zastánce umělé výživy a umělých vitamínů. Děkuji za reakce.

mala si odbourala Nutrilon sama v roce uplne ja pres deen tak na noc a malymu jsem to uripla ja v roce dele bych nai nedavala taky proc kdyz uz dite ji beznou stravu :roll: jspo tpo tom akort zkazeny zuby silny deti leze to do penez a je na tom zavislost je to jen zvyk tak velky dite uz ho vubec nepotrebuje ;)

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 24.12.16 12:14

Triletak pije v noci sunar..predpo­kladam, ze kazy budes u dr resit ty a ne tvi pribuzni, tak se na ne vykasli. Ale to mi povez, co te vede k tomu, skodit diteti na zdravi? Doufej, ze ma aspon dobrou genetiku a nebude mit oharky driv, nez pujde do skoly :zed:
edit- pokud jsem spatne pochopila a nocnim mlikem je mysleno mliko vecerni, pak se omlouvam za kritiku nocniho nadajeni

Marcelka146
Kelišová 5038 příspěvků 24.12.16 12:37

Dcera 5 let taky rano dostava UM, ja teda na tom nevidim nic spatneho a pokud ho bude pit treba jeste rok, tak ji ho davat hodlam.Je od mimina nejedlik.Od MUDr. schvaleno.
Ve vasem pripade mi prijde ve 3 letech 4 porce hodne. Omezila bych na rano a na spani a jinak bych nedala.Pres den se treba rozji. U nas teda nezabralo.

unuděná
Kelišová 5370 příspěvků 1 inzerát 24.12.16 12:45

Tyjo, me bylo trapne, kdyz si muj trileta daval sunar jednou denne :mrgreen: Dcera ma ted 20m a ma ho jen rano, tintitko rozhodne neni (92cm a 14kg) a ten zminivany syn ve 4,5 letech ma 118cm a 22kg :mrgreen: Tohle je geneticke. Maximalne si ho vykrmis (ale do tloustky) a naucis, ze nemusi jist normalni stravu. Takze za me sunar v tomto veku max. jednou denne a k tomu pestrou stravu, jogurty, syry, hodne zeleniny a ovoce.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 24.12.16 12:53
@unuděná píše:
Tyjo, me bylo trapne, kdyz si muj trileta daval sunar jednou denne :mrgreen: Dcera ma ted 20m a ma ho jen rano, tintitko rozhodne neni (92cm a 14kg) a ten zminivany syn ve 4,5 letech ma 118cm a 22kg :mrgreen: Tohle je geneticke. Maximalne si ho vykrmis (ale do tloustky) a naucis, ze nemusi jist normalni stravu. Takze za me sunar v tomto veku max. jednou denne a k tomu pestrou stravu, jogurty, syry, hodne zeleniny a ovoce.

No, třeba můj syn (4 roky) má UM 4 x denně (150 ml) a tlustý opravdu není, má 108 cm a 16 kg, takže si myslím, že jen o UM to není. Dcerka má 2 roky, UM také 4 x po 150 ml a nemá ani 12 kg.

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 24.12.16 12:56

@LLenule111 tvoje dítě má Sunar místo jídla. On totiž zasytí. To dosud nikomu z vás nedošlo? Může mlíko, místo Sunaru a třeba jen ráno. A během dne zpestřit stravu jinými ml. výrobky. Denně mu stačí na správný vývoj cca 0,5 l mléka a ml. výrobků.
Tak si sama spočítej, co jiného má krom jistě kvant mlíka za stravu potřebnou k jeho vývoji přes den.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama