Reklama

Do jakého věku vitamín D?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3224 příspěvků 21.12.16 21:43
Do jakého věku vitamín D?

Ahoj holky, do kolika let podáváte dítěti vitamin D?? Jedná se hlavně teď v zimním období, je nutné ho podávat? Do 2.let malého jsme dávali kapku vigantolu obden, pak bylo léto..teď nedáváme nic, na jaře mu budou 3roky. Lékařka říkala že do 2 let a pak nic..ale někteří mluví jinak, že je D nezbytné.. Jinak malej je vybíravý v jídle..ale jogurty a sunar jí..a taky dávám obden lžičku rybího tuku. Děkuji za rady, nerada bych něco zanedbala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 21:44
@LLenule111 píše:
Ahoj holky, do kolika let podáváte dítěti vitamin D?? Jedná se hlavně teď v zimním období, je nutné ho podávat? Do 2.let malého jsme dávali kapku vigantolu obden, pak bylo léto..teď nedáváme nic, na jaře mu budou 3roky. Lékařka říkala že do 2 let a pak nic..ale někteří mluví jinak, že je D nezbytné.. Jinak malej je vybíravý v jídle..ale jogurty a sunar jí..a taky dávám obden lžičku rybího tuku. Děkuji za rady, nerada bych něco zanedbala.

vigantol jsem do roka davala kazdej den par apek a od roka avam detem multivitaminy jako martanky nebo vibovit actimel atd kdyz nezapomenu a myslim si, ze to maji vse plne vyvazene ;)

aggla
Kecalka 396 příspěvků 21.12.16 21:47

Ja nikdy vitamin D nedavala, malý ji zeleninu, ovoce a chodí ven tak mi to přijde zbytečné

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 21.12.16 21:49

Ja davam vigantol denne od narozeni, ted je mu 21 mesicu, dr rikala ze se ma davat do 2 let minimalne. Na podobny sragory jako martanky bych se vykaslala, predrazenej hnus…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 21:51

Dávám rybí tuk oběma dětem (2,5 a 5 let). Doktorka mi to pochválila, že to je dobře a mám ho dávat i dál. Budu s tím pokračovat, dokud do toho budu moct kecat. My s manželem máme rybí tuk taky.
Synovcovi přišli ve 12 letech na křivici a podle doktorky se v posledních letech opět objevuje, takže to je pro mě dost strašák, takže v následujících letech mají děti smůlu a bude pořád rybí tuk.
Anonym kvůli synovcovi.

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 21.12.16 21:58

Vigantol kapu v zimě i sobě. Dřív lidé trávili hrozně moc času venku, v podstatě celé dny. Dnešní lidé mají vitamínu D obecně mnohem méně a v zimních dnech je prospěšný v každém věku. Také výrazně zkracuje délku nemocí atd.
Já bych ho v zimě dávala celý život, ať už ve formě vigantolu nebo rybího tuku (který je teda fakt hnusný a dávkování se odhaduje dost blbě).

cell
Echt Kelišová 8031 příspěvků 21.12.16 22:12
Vigantol kapu nám všem celoročně, v létě ho na dovolenou tedy neberu. Budu kapat i nadále :-)
@aggla píše:Ja nikdy vitamin D nedavala, malý ji zeleninu, ovoce a chodí ven tak mi to přijde zbytečné
žádný zdroj u nás tolik nedostatkového vit. D zde nevidím :nevim:

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 21.12.16 22:13

Nám doktor říkal, že do roka..

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 22:16

@cell Smim se zeptat, kdo vam ho pise? Pediatricka? Jen zvedavost-pokud ho mate pro jedno dite a kapete treba ctyri, tak ji to musi byt divne ne? ;)

cell
Echt Kelišová 8031 příspěvků 21.12.16 22:18

@unuděná : píšu si ho sama ;-)

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 21.12.16 22:18

Mně MUDr. Vigantol doporučila pro všechny děti (nejstarší bude 13 let). Takže dávám všem dětem ;)

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 21.12.16 22:21

@unuděná nam ho pise pediatricka, co tak pocitam tak mi vyjde pri davkovani jedna kapka za den ta lahvicka na rok, a dr se me vzdycky pta jestli potrebuju neco napsat, napise mi klidne do zasoby a nekontroluje jestli uz ubehla doba za kterou bych to mela spotreboavat :)

cell
Echt Kelišová 8031 příspěvků 21.12.16 22:24

@Kriss Tina : už se upouští od toho dávkování 1kapka/denně, protože je to olej, který ulpívá na lžičce. Lepší je 1× týdně 7 kapek pro děti, nám dospělým kapu 20 kapek týdně

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 21.12.16 22:29

@cell ja to nedavam na lzicku samotnou ale nejdriv nakapu trochu mlika a pak az tu kapku a lzicky se to ani nedotkne :) navic se mi na to lip mysli kdyz to mam jako vecerni rutinu nez to kapat jednou tydne to bych na to pravidelne zapominala :oops:

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 21.12.16 22:31

Nam teda rikala minimalne do roka, ale v zime davam a budu davat…stejne tak ho beru ja, v tehotenstvi mi ho kontrolovali, mela jsem tesne nad minimalni hranici.
Jinak nam doporucila Baby D, ten je bez predpisu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama