Chemický úkol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kopaneta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 10:29
Chemický úkol

Prosím o pomoc s touto chemickou úlohou:

Kolik methanalu je v 1 kg 40% formalínu? Kolik gramů kyseliny octové je v 1 kg konzumní o octa.

DĚKUJI TŘEBA JEN ZA ČÁSTEČNÉ VYŘEŠENÍ

Reakce:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 08.01.17 10:37

V 1kg 40% roztoku formalinu je 40% methanalu. Tzn 40×10=400 gramů.
Ocet je 8% roztok kyseliny otcové, takže v kile je 8×10=80 gramů. Ucivo se jmenuje hmotnostni zlomek.
Edit. překlep.

kopaneta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 11:04

Opravdu strašně moc děkuji

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 08.01.17 11:07

Můžu se zeptat (nerypu, fakt mě to zajima), proč to byl pro vas problém? Já to učím, tak by mi pomohlo vědět, proč to někdo nechápe, abych to třeba mohla líp vysvětlit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 11:41

Já osobně s chemií problémy nemívám nikdy ale dokážu řešit jen podobné příklady jako podle vzoru. Když pak mám „myslet“ a vypočítat jiný příklad, tak už to nejde ;)

Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 08.01.17 11:45
@Anonymní píše:
Já osobně s chemií problémy nemívám nikdy ale dokážu řešit jen podobné příklady jako podle vzoru. Když pak mám „myslet“ a vypočítat jiný příklad, tak už to nejde ;)

Je strašně smutné, jak je tento způsob myšlení mezi současnými žáky rozšířen (bez urážky, fakt to není nic proti tobě). Když mají mustr, tak OK, jakmile člověk vybočí, tak na to hledí jako vyorané myši.
Takže sice problém s chemií nemáš, ale ani ji nechápeš, nerozumíš tomu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 08.01.17 11:51
@Anonymní píše:
Já osobně s chemií problémy nemívám nikdy ale dokážu řešit jen podobné příklady jako podle vzoru. Když pak mám „myslet“ a vypočítat jiný příklad, tak už to nejde ;)

takže ten problém máš protože to počítáš jako cvičená opička, ale když se máš zamyset tak tomu prostě nerozumíš, neumíš aplikovat co ses naučila..

AstraG
Závislačka 4405 příspěvků 08.01.17 12:21

A k čemu je to dobré vědět? Pokud mě dané téma nezajímá, tak to nepotřebuji umět vypočítat. A pokud bych to vědět potřebovala, tak jak koukám, není problém si odpověď během chvilky obstarat např. na Emiminu :D

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 08.01.17 12:27

Já tuším čím to je. @kopaneta má učitele, který neumí učit. Ono je totiž strašně jednoduché navykládat spoustu věcí a pak zkoušet, kolik z toho si děti zapamatovaly, ale ne každý umí vysvětlit takovouhle věc, byť tak jednoduchou, že jsem nejdřív chvíli koukala, kde je chyták :-)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 08.01.17 12:31
@AstraG píše:
A k čemu je to dobré vědět? Pokud mě dané téma nezajímá, tak to nepotřebuji umět vypočítat. A pokud bych to vědět potřebovala, tak jak koukám, není problém si odpověď během chvilky obstarat např. na Emiminu :D

Dovoluji si nesouhlasit :-) Tohle jsou tak obecné věci, že by je měl zvládnout každý. Tenhle příklad totiž není o chemii, ale o základech logického uvažování a orientace v realitě. Například si zjistit, kolik procent kyseliny octové má konzumní ocet a pak tu informaci použít v elementárním výpočtu :-)

vodikg
Nováček 1 příspěvek 27.01.18 13:23
chem. úkol

Chemický úkol

Prosím o pomoc s úkolem:

Kolik ml 37% HCl ( hustota:1,184) je třeba k přípravě 10 a 50 ml 20% roztoku HCl ( hustota= 1,098)

Děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >