Reklama

Dítě 6 let - změna chování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:43
Dite 6 let zmena chovani

Ahoj holky, uz jsem zoufala. Mela jsem uzasne vychovanou holcicku. Poslouchala, nebyla drza, na navsteve se ptala a byla hodna. Ted, neposloucha, bere si veci bez dovoleni a je drza. Dnes dokonce na navsteve rekla at tatinek holcicky vypadne, a rekla to dvakrat po sobe talze to. nahoda nebyla… Porad ji vsechno vysvetluju, nikdy to nedelala. V cervnu se nam narodilo miminko, stim pomaha a porad mucka. Doma je v klidu, a neni takova, jen neposedi… Proste od ty doby co sla do skoly se strasne zmenila. Nevim jak se chovat, nevim co mam delat… :zed: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18097 příspěvků 04.01.17 20:46

Ve škole je holčička hodná? Učí se dobře?

axelina
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 3 inzeráty 04.01.17 20:47

@Kazuga Ahoj, já tedy mám kluka teprve 4.5 který zlobí kontinuálně pořád… :-) nicméně si myslím že každý rok a každá zkušenost dítě nějak formuje a ne vždy je to k dobrému…u Vás nyní proběhlo - narození miminka, nastup do školy..to jsou 2 zasadní věci…myslím že nemužeš dělat nic jineho než již děláš - vysvětlovat, vychovávat a doufat že to zas přejde..když to přeženu - bezproblemové dítko muže vyrust v kriminálníka a pruserář ve slušneho člověka…

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 04.01.17 20:48

Tipla bych to na manýry ze školy a kontaktovala bych třídní učitelku… Ptala bych se, jak ve škole fungují jako kolektiv atp. a klidně jí toto řekla s tím, že to není myšleno proti ní, nýbrž spíše je to otázka na třídní kolektiv… Jinak bych s ní o tom hodně mluvila - proč to řekla, kde to slovo slyšela? Je to věk, kdy jsou děti celkem pravdomluvné.. Určitě to už někde slyšela nebo viděla (i televize např.) Nebo prostě možná jen je toho hodně na ni teď - šk. docházka je záhul pro dítě v daném věku, je to psychology potvrzené, narození miminka je taktéž zátěž… A hlavně - pomáhat s věcmi do školy! Bylo mi teď opravdu líto, když se četlo sebehodnocení žáků na 1.st. a tam spousta z nich psalo, že by jim pomohlo, kdyby s nimi DÚ dělali rodiče, ale že na ně nemají čas… Na 1.st. ty děti opravdu rodiče potřebují. Tím neříkám, že vy ne, jen píši, co mě napadá… Pokud by vám to dělalo velké starosti, nebát se navštívit psychologa - bývají i šk. psychologové a nikdo nemusí vědět, že jste tam byla… Hodně štěstí!

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 04.01.17 20:50

Někoho napodobuje…cho­vání…má někoho ve škole ke komu vzhlíží? Oblíbená kamarádka? Nebo naopak nějaká, s kterou by moc chtěla kamarádit, ale ona je nedostupná (nějaká „hvězda“ třídy)??? Mám tohle teď ve třídě, akorát u dvou předškolaček ve školce…napodobují „hvězdu“ třídy (oblíbenou holčičku" v jejím chování-velké zhoršení. Jedině si s ní promluvit a to velice vážně-z očí do očí. Že takhle tedy ne. A vysvětlit důvody, předvést jí to hloupé chování.
Tedy za předpokladu, že to není žárlivostí na mimčo, ale to by asi přišlo dřív.

Netopirek
Echt Kelišová 7597 příspěvků 04.01.17 20:51

Na to můžu jen jedno. Zvykej si.

Chová se tak jak to vidí u ostatních ve škole a zkouší to i na tebe. U nás je to obdobné. Momentálně se s dcerou už cca dva měsíce jen hádáme. V sedmi letech je drzá a oprsklá jak nějaká náctka. :zed:

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:53

@hanka.br. ano je, ma same jednicky, a patri mezi nejsikovnejsi a nejhodnejsi deti

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:55

@Netopirek ja si.na to ale nechci zvykat… :think:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18097 příspěvků 04.01.17 20:56
@Kazuga píše:
@hanka.br. ano je, ma same jednicky, a patri mezi nejsikovnejsi a nejhodnejsi deti

Myslela jsem si to. Dočteš se, že to nosí ze školy nebo že za to může učitelka, protože nepracuje s kolektivem. Ale ono to tak není. Dcerka začíná pobírat rozum, zbavuje se dětské závislosti na mamince a buduje si osobnost. Zjišťuje, jaké má mantinely. Ve škole je hodná - tam ty hranice stanovené má. U tebe jsou hodně volné - doposud byla miláček, nebyl důvod je nějak striktně stanovovat. navíc miminko, takže značná část pozornosti ulpívá na něm. Pracuj na tom, aby dcera měla jasnou představu, co už nebudeš v žádném případě tolerovat - je chytrá, pochopí rychle. Ale nesmíš ustoupit a musíš být důsledná.

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:57

@Sova Klára je tam jedna, se kterou nechci aby se moc. bavila… Celkove mi ty deti prisli nevychovany… :think: na te navsteve prave kedna tadle uzasnakova byla… Je fakt, ze se mohla chtit predvest.. Jinak skolu delame spolu, delame ukoly, delame cteni, delame svaciny… Veskerej cas se ji smazim venovat…

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:58

@hanka.br. doma je ale taky hodna.. Jen moc. aktivni

Kazuga
Povídálka 41 příspěvků 04.01.17 20:59

@hanka.br. venuju se ji vic mez pred. mimcem. aby se necitila odstrcena…

Billi
Nadpozemská drbna 25807 příspěvků 04.01.17 21:00

Mně se takhle změnil syn po nástupu do školky. Býval to do té doby hodný kluk, pak půl roku byl na ránu, bylo to dost děsný (přinesl si samé lepší hlášky) nakonec se to srovnalo. Ve školce byl ten první rok hodný, tichý, učitelka říkala, že prakticky celou dobu jen pasivně pozoroval. Takže ve školce se nevybouřil, ale okoukal tam samé lepší věci, co pak testoval doma. Letos to je v pohodě - ve školce řádí (učitelka ho chválí, že si hezky hraje s dětma, posluchá, ale už se účastní všech činností) a doma je zlatej :mrgreen:
Vysvětlovala bych, opakovala a byla bych trpělivá. Případně najít nějaké „výchovné“ pohádky. Třeba se mi líbila Paní Láryfáry, tam se dají najít příběhy na všechno.

Příspěvek upraven 04.01.17 v 21:01

Netopirek
Echt Kelišová 7597 příspěvků 04.01.17 21:00

@Kazuga s nástupem do školy u některých dětí začíná předpuberta. Ta začala i u mojí cácory. Občas je to hodná holka jako dřív, občas je to typycká puberťačka. Do toho se holky ve třídě předhánějí kdo co všechno doma může apod.
Je jí šest, chodí do školy, je už velká holka, starší sestra a tak se i snaží chovat jako velká. Jen dělá to co je podle ní „jako velká“ a nejspíš i zkouší všechno co jí nakukají holky ve škole, že dělají a můžou.
On nástup do školy je víc než jen učení. Jsou to i první velký vzpoury.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18097 příspěvků 04.01.17 21:10
@Kazuga píše:
@hanka.br. venuju se ji vic mez pred. mimcem. aby se necitila odstrcena…

Já tady nepíšu nic o tom, že by ses jí nevěnovala, ale že zkouší tvoje hranice. A když napíšeš, že je drzá, bere si věci bez dovolení atd., to pro mě neznamená, že je hodná nebo moc aktivní. Ale jak myslíš, já ti nic nevnucuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama