Chicco Synthesis vs. Škoda Octavia combi

1067
23.10.05 22:14

Chicco Synthesis vs Škoda Octavia combi

Ahoj holky,

koupila jsem novou autosedačku Chicco Synthesis (prý univerzální) pro mimi a máme Octavii combi. Už když jsme vezli malou z porodnice, tak nám nešla připoutat. Říkala jsem si, že je to tím, že to neumím a pořádně jsem si neprostudovala návod.
Ale dnes jsme jeli podruhé a nešlo mi to opět, i když vím, že jsem návod prostudovala velmi pečlivě, dokonce jsem to podle něho dělala a autosedačku se mi nepodařilo připoutat, prostě jsem pás nedopla, byl moc krátký.
Při zpáteční cestě mi sedačku poutal brácha a když jí víc naklonil, tak pás dopnul, ale jen tak tak, jenže malé zase padala hlavička, jak byla předkloněná a to máme miminkovskou vložku.

Nevím, jestli jsem tak nešikovná nebo máme krátké pásy. Máte někdo také takový problém?

Díky moc za odpovědi, jsem z toho nešťasná, takhle nemůžeme nikam jet
Vlasinka a Alenka (dnes 1 měsíc)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Chicco Synthesis XT+?

Přidejte zkušenost s Chicco Synthesis XT+
Napsat příspěvek

Reakce:

169
23.10.05 22:30

Ahojky, jedna rada. Neprotahuj bezpec.pas zadni uchytkou asutosedacky, zkracuje se tak. My jeste to predni sedadlo uplne prirazime k sedacce, pak nema sanci se jakkoli pohnou ani pri narazu. Jinak jezdime jak ve Felicii tak v Octavce. U Felicie mi pas vyjde tak akorat, u Octavky jsem neprotahovala pas tou uchytkou, ale myslim si, ze by to mela mit stejne. Pokud vydrzis 2dny, poslu fotky jak je upevnena ta nase tak jak ma byt.Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
23.10.05 22:35

Ahoj,

tak mi mame stareho favorita a uplne stejny problem se stejnou autosedackou. Malou tedy vozime vepredu. Airbag nemame a dokonce se tak se 2 psama i lepe do auta poskladame. Tak uz to nechame byt, a ty vetsi sedacky uz na pasy snad tolik narocne nejsou. Chtela jsem v servisu nechat pasy vymenit za delsi, ale koukali na mne trosku podezrivave, ze pry jsou vsechny pasy stejne dlouhe, tak leda by to bylo zasekle - neni. U segry ve felicii je to uplne vpohode. Takze tak nase zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
23.10.05 23:10

Ahojky Vlasinko,

mám taky chicco synthesis a do tátový octavie combi ji dám úplně v pohodě (na zadní sedadlo). Tak nevím kde je problém. Je fakt, že pásy jsou akorát, ale zapnout se dají bez problémů. Píšeš, že sedačku máte dost nakloněnou, že miminko neleží, ale jakoby sedí. Tak ji prostě pod nožičkama chytni, druhou rukou se opři o podpěru hlavy a zatlač. Určitě sedačku dostaneš do správný polohy. Miminko Ti určitě někdo na tu chviličku podrží a za pár týdnů už budeš zkušená cestovatelka a půjde ti upevnit bez problémů. A neboj se použít sílu, neublížíš ani sedačce, ani pásům.

Hodně kilometrů bez nehody přeje Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.10.05 21:59

Porboha vyměňte tu sedačku za jinou. Nepřipoutaná sedačka = žádná sedačka.
Synthesis je sedačka, která potřebuje äbsolutně nejdelší pásy ze všech autosedaček. Proto ji neupnete do 120 škodovky a v polovině Favoritů to taky nejde. Jsou prostě krátké pásy. Do Octavie by měla jít upnout¨, pokud ne je to na reklamaci auta.
Proč si nevyzkoušíte sedčku v autě před koupí? Nakupujte tam , kde tomu někdo rozumí. Do škodovky jsou sedačky schválené přímo automobilkou jako originální příslušenství Škoda - Easybob maxi. viz www.autosedacky.cz
To že je sedačka univerzální neznamená, že pasuje do každého auta .
Zkoušejte autosedačky v autech nebo opravdu nakupujte tam, kde se sedačkám věnují. Hypermarket to není a nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.05 22:02

Ppokud je dítě v sedačce kategorioe 0+ v jiné poloze než vleže, škodíte dítěti při jízdě a hlavně ho ohrožujete na životě při nehodě.
Vzepřít sedačku proti sedadlu nebo vést pás jinudy, než předepisuje výrobce je zvěrstvo. Copak vám vaše dítě za to nestojí?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.05 22:39

Pajdal,

právě proto, že mi moje dítě za to stojí, jsem koupila autosedačku a psala tento dotaz , abych zjistila, jak jsou na tom ostatní a dle toho se zařídila. Tak hloupá nejsem, abych si myslela, že univerzální znamená, že bude pasovat do všech aut. A mimochodem jsem tuto sedačku nekupovala v žádném hypermarketu, ale v klasickém obchodě se sortimentem pouze pro malé děti (autosedačky, kočárky, hračky aj.).

Psala jsem si o radu a né nějaké mravní osočování. Jinak by mě zajímalo, jak bych si měla vyzkoušet sedačku před koupí, když neznám nikoho kdo ji má a v obchodě ti jí těžko půjčí na parkoviště a autem do obchodu nevjedeš.

Ale souhlasím s tebou, že se nedá jezdit s nepřipoutanou sedačkou nebo jinak připoutanou. Proto to řeším a vyvodím závěry - buď to půjde jak má nebo pořídím jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.05 22:40

ten anonym výše jsem já Vlasinka - sedím u jiného PC a nejsem přihlášená, omlouvám se

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.10.05 23:13

Napsal jsem to asi tvrdší než jsem původně chtěl, ale autosedačkám se věnuju už pěkných pár let.
Problé, s Chiccem Synthesis je od začátku co jsou na trhu. Někdy kolem roku 94-96 se měnily homologační předpisy na délku pásů v autech. Proto jeden Favorit vyhoví, jiný ne. Felicie už je homologovaná podle novějšího předpisu a tam problémy obvykle nejsou. To že jsou krátké pásy v Octavii je problém toho konkrétního auta. Pokud není z nějaké první zkušební serie, tak je to chyba při výrobě a ty pásy by měl výrobce vyměnit jako reklamaci......
Velké problémy bývají se sedačkami kategorie 0 a 0+ v autech z Ameriky, kde jsou jiné předpisy, někdy zlobí i asijská auta.
Nevím jak kde, ale pokudnechám v obchodě zálohu ve výši ceny sedačky, tak mě snad nechají si jí během pár minut vyzkoušet v autě. V Lípové ulici v Praze 2 to možné je.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.10.05 08:18

mohu potvrdit to s temi asijskymi auty. Tchanovci maji Kia Shuma a kdyz jsme meli jeste vajicko MaxiCosi Citi tak jsme ji proste vzadu nepripoutali, protoze pas je tam kratky. Jedine to slo v prostredku pasem jen pres autosedacku-cast pres mimi a to mi 2× bezpecny neprislo, protoze se tam tak divne vrklala. Vepredu jsme ji taky vozit nemohli, protoze je tam nevypinaci airbag. Takze zlata nase Oktavka. Ted mame MaxiCosi Priori a opet - v Oktavce sedi jak pribita, ale v Kie se opet divne vrkla a to ji poutam opravdu dukladne - jsou tam ty pasy fakt divne. Ted tam je pro zmenu problem, ze zapnuti pasu je daleko od sedacky a neda se dotahnout, takze aby sedela ji zapinam jeste dal.
Jinak v Praze ti ve Spuntiku sedacku do auta zapujci na odzkouseni. Aspon nam to nabizeli - pokud zaparkujes pred obchodem. To samy taky umoznuje obchod na Praze 4, ale bohuzel uz nevim jmeno.

• Nahlásit
  • Citovat
614
25.10.05 08:40

A co si nechat pas prodlouzit? Pokud vim, delaji to (v nekterych servisech) za par korun!
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.05 08:47

Co se tyka tchanu, tak jsem v jejich aute chtela nechat pas prodlouzit, ale odpoved znela na co - driv taky autosedacky nebyly. Takze dcera ve vajicku proste v jejich aute nejezdila a ted si Priorku do jejich auta poutam sama - jak uz jsem psala - kdyz ji zapnu dal (o karabinu dal) tak drzi dobre. Moji tchyne je typicka - auto ma za skoro pul milionu, ale pet tisic za autosedacku ji prislo jako hrozna castka a na prodlouzeni pasu se taky tvarila desne, pritom bych si to klidne i zaplatila…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.10.05 11:05

Pokud někdo prodlužuje pásy, zajímalo by mě, jak má vyřešenou homologaci. Žádný předpis to neumožňuje, nepouštějte se do toho. Schůdnější cesta by měla být výměna pásu za nový, ale ten bude delší pouze tehdy, když si to výrobce nechal znovu homologovat. Montáž pásů z jiného auta není rozumná.

Problémy s délkou pásů nejsou nikdy u sedaček, kde pás vede pod sedačkou a ne přes nohy dítěte.

Jsou to Easybob Maxi (originální příslušenství škodovky, na trhu je i pod jiným názvem), Ramatti Mars (opět je na trhu i pod jiným názvem) a byl to starší Britax Rock-a-tot nebo jeho ekvivalent od Römera. těchto sedaček není problém s délkou pásu nikdy.

Chicco Synthesis je sedačka, která potřebuje nejdelší pás ze všech sedaček. Doporučuji kupovat pouze po odzkoušení do auta.

• Nahlásit
  • Citovat
136
25.10.05 11:36

KONEČNĚ někdo, kdo má odborný názor, zatím jsou tu jen samé laické náhledy. Je fakt, že ženská těmto technickým věcem moc nerozumí a tak jsem ráda, když se dočtu trošku erudovanější názor od chlapa na tohle téma. Co takhle o tom udělat nějaký článek Pajdale?? Je vidět, že do toho vidíš, tak sem s tím, určitě nás bude víc co se chytíme za nos!

Díky, díky, díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
25.10.05 15:42

Ahoj, máme tuto sedačku a do našeho auta se celkem dobře vejde. Vpředu jsme jí zatím nepoutali, ale vzadu bez problémů - máme však auto Citroen ZX. Jak je tomu u Škodovek bohužel nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama