Chlamydie plicní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lúcajan
Stálice 54 příspěvků 06.04.18 14:30
chlamydie plicní

Ahojky holky, jsem těhotná (ve 34. týdnu) a obvodní lékařka zjistila že mám Plicní chlamydie (Chlamydia pneumoniae)
Léčila jsem se s tím cca před rokem a poté jsem byla v pořádku.
Nemám žádné příznaky (pouze obvyklé bolesti v těhotenství, žáha, atd…), ale kašel ani horečky nemám, proto mi dr. řekla že do mě antibiotika nechce zbytečně cpát, ale mám strach o mimčo, aby se to nepřeneslo na něj
Máte s tím některá zkušenosti?
 Lucka

Reakce:
Hrozina
Kecalka 330 příspěvků 06.04.18 14:41

A máš teď nějaké problémy, které Ti způsobují? Já mám docela vysoké hodnoty, prý přechází do chronické formy, může je každá infekce „vzbudit“, ale teď jsem bez problémů, tak se s nimi nic nedělá.

Petule030
Kelišová 5778 příspěvků 06.04.18 14:44

Zkušenost nemám, ale zkonzultovala bych to teda ještě s gynekologem. Pokud by penicilin měl účinek na chlamydie, tak bych raději brala antibiotika. Pokud je nutné jiné antibiotikum, tak bych se řídila podle lékařů. Nicméně taky bych měla strach, aby to nějak neovlivnilo těhotenství nebo aby to po porodu nechytlo miminko :?

lúcajan
Stálice 54 příspěvků 06.04.18 14:45

Právě že žádné příznaky těch plicních chlamydií nemám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 14:56

Měla jsem také v těhotenství. Navíc dávivý kašel, antibiotika jsem okamžitě vyzvracela, takže jsem je musela přestat brát. Mimčo bylo v pořádku.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 06.04.18 16:37

@lúcajan co jsem četla, tak plicními chlamydiemi je promořeno až 70% populace. Někteří lékaři je neřeší vůbec. Jiní jen když způsobují problémy. Jsou velmi odolné na ATB, já je brala měsíc, kombinaci dvou druhů. Ale já problémy měla, bolest kloubů, záněty v nich, zažívací obtíže.
Na tvém místě bych to neřešila, pokud nic nedělají. Teprve až když by něco bylo, jen to mít na paměti, protože mají fakt široký záběr toho, co můžou způsobovat.

Hrozina
Kecalka 330 příspěvků 06.04.18 17:45

Pokud příznaky a problémy nemáš, zkonzultovala bych to s gynekologem a nechala to být. ATB, který na ně zabírají jsou hrozný dryjáky, musí se brát alespoň 3 týdny, takže bych je do sebe v těhu radši necpala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >