Chlamydie plicní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lúcajan
Povídálka 46 příspěvků 06.04.18 14:30
chlamydie plicní

Ahojky holky, jsem těhotná (ve 34. týdnu) a obvodní lékařka zjistila že mám Plicní chlamydie (Chlamydia pneumoniae)
Léčila jsem se s tím cca před rokem a poté jsem byla v pořádku.
Nemám žádné příznaky (pouze obvyklé bolesti v těhotenství, žáha, atd…), ale kašel ani horečky nemám, proto mi dr. řekla že do mě antibiotika nechce zbytečně cpát, ale mám strach o mimčo, aby se to nepřeneslo na něj
Máte s tím některá zkušenosti?
 Lucka

Reklama

Reakce:

Hrozina
Kecalka 287 příspěvků 06.04.18 14:41

A máš teď nějaké problémy, které Ti způsobují? Já mám docela vysoké hodnoty, prý přechází do chronické formy, může je každá infekce „vzbudit“, ale teď jsem bez problémů, tak se s nimi nic nedělá.

Petule030
Kelišová 5560 příspěvků 06.04.18 14:44

Zkušenost nemám, ale zkonzultovala bych to teda ještě s gynekologem. Pokud by penicilin měl účinek na chlamydie, tak bych raději brala antibiotika. Pokud je nutné jiné antibiotikum, tak bych se řídila podle lékařů. Nicméně taky bych měla strach, aby to nějak neovlivnilo těhotenství nebo aby to po porodu nechytlo miminko :?

lúcajan
Povídálka 46 příspěvků 06.04.18 14:45

Právě že žádné příznaky těch plicních chlamydií nemám

Anonymní  06.04.18 14:56

Měla jsem také v těhotenství. Navíc dávivý kašel, antibiotika jsem okamžitě vyzvracela, takže jsem je musela přestat brát. Mimčo bylo v pořádku.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 06.04.18 16:37

@lúcajan co jsem četla, tak plicními chlamydiemi je promořeno až 70% populace. Někteří lékaři je neřeší vůbec. Jiní jen když způsobují problémy. Jsou velmi odolné na ATB, já je brala měsíc, kombinaci dvou druhů. Ale já problémy měla, bolest kloubů, záněty v nich, zažívací obtíže.
Na tvém místě bych to neřešila, pokud nic nedělají. Teprve až když by něco bylo, jen to mít na paměti, protože mají fakt široký záběr toho, co můžou způsobovat.

Hrozina
Kecalka 287 příspěvků 06.04.18 17:45

Pokud příznaky a problémy nemáš, zkonzultovala bych to s gynekologem a nechala to být. ATB, který na ně zabírají jsou hrozný dryjáky, musí se brát alespoň 3 týdny, takže bych je do sebe v těhu radši necpala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama