Reklama

Pásový opar- zkušenosti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 09:31
Pásový opar- zkušenosti

Dobrý den. Máte zkušenosti s pásovým oparem?
Mám podezření na pásový opar, nejdřív mě hrozně svědila záda a bok, myslela jsem že je to alergie tak jsem týden brala prášky na alergii, ale žádné zlepšení. Poté se přidalo takové „pálení“ nebo tak něco, bolest, citlivost i na oblečení a dotek, v noci vůbec nemůžu spát, udělala se mi taková vyrážka, vodnaté pupínky ale ne přímo puchýře. Byla jsem u lékaře, ten se na mě od stolu podíval a řekl že je to alergie, prý ať mažu Alpou. Jsou to 3 dny a opět žádná změna, rozšiřuje se to, přikládám foto, poradíte mi? Jedná se o pásový opar, nevíte?
Ps: vyrážka na zádech už zasychá a dělají se na ní stroupky, ale pořád mě hrozně svědí. Na začatku vypadala stejně jako teď ta na břiše přes bok. Lépe to nafotit bohužel nešlo.:/
Předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29394 příspěvků 06.04.18 09:34

Z fotky to jako laik určitě nepoznám, ale pokud to je opar, dororučuju ládovat do sebe vitamín B…na pásový opar mi dávali injekce bečka a za tři dny bylo po všem..( v injekci je určitě větší koncentrát než v kapkách, ale pokud to je opar tak i kapky pomůžou - jen to nebude tak rychlé )…jo a mám dojem že to je nakažlivé stejně jako neštovice. ( kolegyně ted s pásovým oparem byla na nemocenské - dr ji nepustil do práce )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 09:46

Moc děkuji, koupím Béčko a uvidím :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29394 příspěvků 06.04.18 09:50

A pokud to svědí - chovat se jako při neštovících..fe­nistilové kapky na noc, případně mazat takovým tím chladivým gelem ( neštovice jsme měli minulý rok, tak název už si nepamatuju )

-Evka-
Závislačka 3620 příspěvků 06.04.18 09:51

Měla jsem pásový opar někdy před 25-ti lety a léčil se „fialkou“.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 06.04.18 09:53

A bolí tě to? Nebo jenom svědí? Pásový opar se šíří po nervu, takže tě klidně od toho může bolet celá ta strana, kterou to postihuje. Já měla pásák celekm dvakrát. Poprvé na boku a to mě bolelo tak, že jsem se nemohla skoro hýbat. Podruhé jsem ho měla na rameni a normálně mě bolela celá ruka, nemohla jsem tím ani pohnout, abych se bolestí nezbláznila.

Paoloska
Echt Kelišová 8039 příspěvků 06.04.18 09:54

Podle příznaků si myslím, že to pasový opar je. Béčkem nic nezkazíš a ani změnou lékaře..Nepřišla jsi do styku s neštovicema?

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 06.04.18 10:05

Těžko říct, měla jsem pásák cca před pěti lety a vypadalo to jako to tvoje, doktorka mi na to dala mastičku + nějaké léky, už si ale napamatuju jaké. Tvůj doktor je fakt dobrej, asi bych uvažovala o změně.

zuzik321
Povídálka 38 příspěvků 8 inzerátů 06.04.18 10:09

Pasovy opar zpusobuje stejny virus jako nestovice. Vyskytne se pokud je telo oslabene a virus ktery v tele zanechaly nestovice se aktivuje ve forme pasoveho oparu. Pasovy opar jako takovy neni nakazlivy ale deti ktere jeste nemely nestovice je mohou pri styku s tekutinou z puchyrku pasoveho oparu chytit. Na fotkach to neni uplne poznat ale okud to byly puchyrky plne tekutiny asi to je pasovy opar. Brala jsem na nej zovirax. Takze zmen kozniho.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 06.04.18 10:13

Taky jsem na pásový opar brala antivirotika. Pokud se to takhle rozšiřuje, není to dobré. On ten pásový opar není žádná sranda. Může dojít i k trvalému poškození nervu a hlavně pak to může způsobovat dlouhodobé bolesti. Mojí mamince doktorka léčila pásový opar tekutým pudrem :roll: V důsledku toho má dodnes mamča problémy s ramenem a už to nikdy nebude dobré :?

mag12
Kecalka 325 příspěvků 06.04.18 10:27

Mela jsem pasovy opar v 1. trimestru, to tvé vypadá dost podobne. Jak uz bylo psáno, také bych změnila doktora, u me to v začátcích poznala az druha lékařka, ty ale mas i puchyrky, tak to by snad poznat mel :nevim:. Jinak mne to léčili Herpesinem (léky, taky se rozlezal) a měla jsem od kožní lékařky speciálně připravenou mast, na bolest Paralen (ale to kvůli těhotenství, ty můžeš i léky s ibuprofenem). Jestli se ti to šíři, zasla bych k jinému lékaři, at ti předepíše antivirotika. At je brzy lépe :kytka:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:29

@Amys Právěže svědí a dost bolí. Celá část od beder až pod boky.
Je to nepříjemný, nemůžu kvůli tomu ani spát.
Doktorka stojí za nic, uvažuji o změně, po tomhle určite.. ještě dneska se stavím v lékářne????????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:31

Moc vám všem děkuji za názor a rady! 8)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 10:34

@Paoloska nene, s neštovicema jsem do styku nepřišla. Ale myslím že to bude určitě pásovec :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 06.04.18 10:34
@Anonymní píše:
@Amys Právěže svědí a dost bolí. Celá část od beder až pod boky.
Je to nepříjemný, nemůžu kvůli tomu ani spát.
Doktorka stojí za nic, uvažuji o změně, po tomhle určite.. ještě dneska se stavím v lékářne????????

Tak to je pásový opar. To je potřeba pořádně léčit, béčko ti opravdu nepomůže :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama