Chlap nehodlá vybírat jméno

Anonymní
7.2.16 20:02

Chlap nehodlá vybírat jméno

Holky jdu si vyslechnout názory druhých. Jsem neštastná :-(
Situace je následovná:
Jsem v 7. měsíci těhotenství a nejen, že nemáme vybrané jméno, nemáme ani předvybrané (varianty), ale nejsem ani schopna na toto téma doma rozvést diskusi a dobrat se v ní nějakého konce, domluvy. Můj chlap se prostě o tom bavit nehodlá :nevim: Ze začátku těhotenství jsme se o ba báli - po předchozí zkušenosti (tak se o tom přirozeně nemluvilo). Pak jsme, někde kolem 20. týdne se o tom trochu pobavili, koukli jsme do knížky o jménech, otevřeli tuto diskusi v širší rodině (z mojí strany)… tak nějak jsme se s partnerem tehdy shodli, že se nám líbí stará, typicky česká jména - tím se diskuse uzavřela. Nyní jsem zkusila si s ním na toto téma popovídat (chci už malou nějak nazývat)… A nevěřila jsem vlastním uším. První reakce „Já nevím, musel bych si vzít kalendář a podívat se do něj, jaký jména existují“… 8o :roll: Když jsem mu říkala, že to si snad dělá ze mně srandu - že to je snad krok zpět, že přece už jsme tohle udělali, tak mi velmi naštvaně řekl, že „O tom nikdy nepřemejšlel“ (jako o jménech!) :roll: :zed: :zed:…tuto větu následně zopakoval… A pak řekl (opět dosti naštvaně), že „na to nemá fantazii“… Čili - podle mně mě regulérně poslala do pryč, že se se mnou o jménu bavit nehodlá… 8o 8o Tímto byla naše diskuse uzavřena. :nevim: Co s tím jako? Fakt mám to jméno vybrat já?? Je to normální tohle?? Mně to teda normální nepřijde…
A mimochodem - dítě je chtěné (je nám x přes 30 let)!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Tunrida
7.2.16 20:06

Já jsem v 8. měsící a jméno taky nemáme. Na rozdíl od tebe je mi to teda asi celkem fuk :lol: Tak nějak by mi asi ani nevadila varianta malýho pojmenovat až po narození.

• Nahlásit
  • Citovat
19208
7.2.16 20:06

Tak treba nema den, naladu.. Pockej az bude atmosfera prijemnejsi, vyber 3 jmena a normalne mu to nahod, az bude mit lepsi naladu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
7.2.16 20:07

U nás je to stejný, to nic nemění na tom, že se těší… zkus vybrat co se ti líbí a to mu předlož k výběru, nemá cenu kvuli tomu dělat dusno. Je to chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
7.2.16 20:07

No chováte se jako by vám bylo 10. Boha jeho, tak ať si ten kalendář vezme? V čem je problém? Vadí ti, že nenese všechna jména v hlavě? Já sama listovala kalendářem snad stokrát, než jsem vybrala nějaké jméno, které se mi líbí..
Přeji vám, aby vás i do budoucna trápily jen takovéto problémy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2276
7.2.16 20:08

Dej mu návrhy, co se líbí tobě, třeba tři jména a ať vybere, které se mu líbí nejvíc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150

Holka zlatá, to vidím na zbouřené těhotenské hormony a srážku s realitou mužského uvažování :lol:

Znám, znám, nesměju se tobě, směju se s tebou :) Chlap se prostě chová jako normální chlap a ty máš nějaká očekávání, která se nestřetávají s realitou. Navrhuju, aby ses na to vyspala, nechala to pár dní uležet a pak v nějaké příjemné chvíli, kdy bude chlap najezenej a myšlenkově volnej (tj, ne uprostřed fotbalovýho utkání nebo napínavýho souboje ve WoW) mu předestřela na papíře 10 jmen, která ti připadají přijatelná. Buď z nich vyberete, nebo ať chlap taky sestaví svůj papír. klidně si domluvte termín, do kdy. Pak si k tomu sednete a uvidíte. Hlavně v klidu, máte čas a o nic nejde, i když se ti samozřejmě teď zdá, že je to téma, na kterém stojí svět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4930

No je to divny, ale chlapi jsou všeobecně divný stvoření :D Vyber pár jmen které se ti líbí a zkus to s ním znova probrat, třeba se vyjádří ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
7.2.16 20:09

Hele, to by bylo pro mě a věřím, že i pro spoustu dalších žen požehnání! :pankac: Já měla vybraná jména snad už od patnácti let, ale bohužel mi u manžela neprošla. :,(

Tak si vyber a neříkej mu to, jen se s ním tedy dohodni, jestli to nechává na tobě. Horší varianta je, že ty vybereš a on ti je vetuje… Jinak tenhle mužský přístup je klasický…

Příspěvek upraven 07.02.16 v 20:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
7.2.16 20:10

Vyber, co se ti líbí. Několik variant, dej mu to zkouknout, něco se mu bude líbit, něco ne…uděláte užší výběr a něco určitě vyberete. Jako chlapy to asi moc nebere. U prvního jsem jméno taky navrhla víceméně já…úplně první návrh byl zamítnut, pak jsem něco pleskla a jemu se to hrozně líbilo. U druhého už jsme měli problém oba, zdálo se nám, že pro kluky moc hezkých, ne moc provařených jmen není…taky jsme to vymysleli tak nějak po náhodě a na poslední chvíli. Třetí kluk už by snad zůstal bezejmenný :-). Jako věřím, že tě to mrzí, ale fakt to není až tak neobvyklé si myslím… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
7.2.16 20:11

Totálně vystresovaný chlap. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
7.2.16 20:11

Tím líp, dala bych to co se líbí mě a hotovo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
7.2.16 20:12

Třeba jen neměl náladu..zkus to nadhodit za pár dní ještě jednou, a pokud ani tehdy nebude chtít, tak vyber sama :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.16 20:12

zakladatelka

Tak vám to, holky, fakt přijde normální?? :roll: Že mi víc ne dvakrát dospělej :lol: chlap řekne, že „o tom nikdy nepřemejšlel“…?? Hm - tak to se nad tím musím zamyslet.
Já si ale myslím, že by chlap k tomu měl něco íct - vždyt´ to jméno bude vyslovovat pořád dokola, celej život. Vyberu Marii a může to bejt jeho první láska, co mu zlomila srdce nebo holka co ho v první třídě šikanovala ve škole (například!!)… Jako - přece není jen „dodavatel biologického materiálu“, tak by se nad tím ZAMYSLET MOHL, když si to dítě už vědomě dělal, ne?
Navíc, po narození to nepůjde - musíme na matriku kvůli prohlášení o otcovství /či jak se tomu nadává) - nejsme sezdaní… a tam se do toho formuláře, myslím, udává i křestní jméno… nebo ne? :think:
Ale třeba máte pravdu a vidím to špatně… Mně teda na chvíli zatrnulo, že je prostě regulérně retardovanej - mně ta jeho reakce přišla ŠÍLENÁ… :think: Ale jestli říkáte, že to máte podobně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2202
7.2.16 20:13
@Ronja píše:
Holka zlatá, to vidím na zbouřené těhotenské hormony a srážku s realitou mužského uvažování :lol:Znám, znám, nesměju se tobě, směju se s tebou :) Chlap se prostě chová jako normální chlap a ty máš nějaká očekávání, která se nestřetávají s realitou. Navrhuju, aby ses na to vyspala, nechala to pár dní uležet a pak v nějaké příjemné chvíli, kdy bude chlap najezenej a myšlenkově volnej (tj, ne uprostřed fotbalovýho utkání nebo napínavýho souboje ve WoW) mu předestřela na papíře 10 jmen, která ti připadají přijatelná. Buď z nich vyberete, nebo ať chlap taky sestaví svůj papír. klidně si domluvte termín, do kdy. Pak si k tomu sednete a uvidíte. Hlavně v klidu, máte čas a o nic nejde, i když se ti samozřejmě teď zdá, že je to téma, na kterém stojí svět…

To je tak hezky napsané :palec: :lol: A máš můj obdiv, pojmenovat 5 dětí stejného pohlaví, žádná prča :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama