Chlubíte se, že přispíváte na charitu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 07:48
chlubite se?

Dobre ranko, leta prispivam na Dobreho Andela 500kc mesicne a nejak to netroubim. Vy, co prispivate nekam, chlubite se tim? Jde mi o to, ze 4 z mych pratel sdilely v posledni dobe certifikat DA na fb, kde samozrejme na ne vsichni pely chvalozpevy a me to prijde jako zbytecna komedie, jelikoz kdyz to chci udelat, tak to proste udelam a netreba okolo nejaky rozruch, nebo jste jineho nazoru? Prosim anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10912 příspěvků 18.10.18 07:50

nechlubim, nicméně to sdílení nemusí byt vychloubání, ale snaha ukázat ostatním, ze se také mohou zapojit

jkra
Nadpozemská drbna 25155 příspěvků 18.10.18 07:53

Na Dobreho Andela posilam penize roky. predtim jine nadaci.
nechlubim. Prispivam, protoze mam hezky zivot, zdrave deti a nekteri takove stesti nemaji.Myslim si, ze to je normalni, prispet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 07:56

A víte co je u dobrého anděla zajímavé? Vy pošlete peníze a rodiče si těmi penězmi veselé chlubí že tím splácí homecredit půjčky :zed:

kruel
Kecalka 311 příspěvků 18.10.18 08:03

Na žádné Dobré anděly ani podobně nepřispívám a ani nezačnu. Posílám když mohu peníze na útulky pro zvířata, taky na ty které mám třeba v okolí a znám je… či konrétní mnou vybravé spolky na ochranu zvířat. Nechlubím se tím nikde, udělám to když chci a můžu zrovna „upustit“ z rozpočtu a nikomu to nehlásím ani doma, ani jinde ;)

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.18 08:07

Taly prispivam a „nechlubím“ nicmene casto sdilim jejich odkazy a obcas k tomu napisu- taky prispivam - a doufam, ze nekteho z pratel takto inspiruju.

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 18.10.18 08:12
@Anonymní píše:
Dobre ranko, leta prispivam na Dobreho Andela 500kc mesicne a nejak to netroubim. Vy, co prispivate nekam, chlubite se tim? Jde mi o to, ze 4 z mych pratel sdilely v posledni dobe certifikat DA na fb, kde samozrejme na ne vsichni pely chvalozpevy a me to prijde jako zbytecna komedie, jelikoz kdyz to chci udelat, tak to proste udelam a netreba okolo nejaky rozruch, nebo jste jineho nazoru? Prosim anonym

jen se s tim pochlub.
vyfot se , udelej si s tim selfie a sup s tim na FB, twitter. vsude, at top vidi co nejvic lidi. Ale musis to udelat jen jako ze te tak vyfotila kamoska, ktera je stastna ze ma takovou kamosku a ta at to sdili napred. Pak az se to rozletne do sveta a budes mit tisice sdileni tak to sdilej i ty. Musis dat o sobe vedet. Delast o prece proto, aby to ostatni o tobe vedeli, aby videli jaka jses.

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.18 08:13
@Anonymní píše:
A víte co je u dobrého anděla zajímavé? Vy pošlete peníze a rodiče si těmi penězmi veselé chlubí že tím splácí homecredit půjčky :zed:

Zavidim vam, pokud jste si nikdy nemusela vzit pujcku. Ja ano napr na pracku. A pokud ti lide neco splaci a nebo si museli vzit pujcku na neco, tak klidne jim pomuzu financne i na toto. Proste to chapu. Pujcka je v dnesni dobe jednoduse dalsi z rodinnych vydaju skoro vsude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 08:16

Léta pravidelně zasílám peníze hospici vždy na konci roku, částku 10 - 15 tisíc, nikdo to neví, v rozpočtu to doma nechybí…

TeSudička
Kecalka 294 příspěvků 18.10.18 08:19

@anahita tak zase je pujcka a pujcka! Je rozdil, jestli si nekdo pujci, protoze mu klekla pracka nebo lednice a proste ty penize najednou nema nebo jestli si pujci na novej telefon, protoze ten svuj ma uz pul roku a je v prodeji mnohem nadupanejsi model, nebo na notas, protoze na tabletu se neda poradne zevlit na facebooku a emiminu :nevim:

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.10.18 08:25

@TeSudička Tak samozdřejmě.. Pokud někdo jedná takto s penězma z nadace, tak to je prostě hnus. Ale dpufám, že to jsou ojedinělé případy. Vyjímky se vždy najdpu, co si neváží..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 08:36

Žádné nadaci nepřispívám. Ale třeba teď se budeme skládat na deky pro děti na zimu z chudé horské oblasti země, kde žiju a spolehlivý člověk jim je tam odveze. Přidám k tomu ještě nějaké oblečení, ze kterého mi dítě vyrostlo. Ale určitě to nemám v úmyslu sdílet někde na sociálních sítích. Přitom takováto pomoc mi přijde účinnější, než posílání peněz na nějaký účet, kde dost velkou část spolknou náklady na provoz organizace.

Janli
Kelišová 6288 příspěvků 18.10.18 08:41
@Anonymní píše:
A víte co je u dobrého anděla zajímavé? Vy pošlete peníze a rodiče si těmi penězmi veselé chlubí že tím splácí homecredit půjčky :zed:

Bohužel mám ve svém okolí dost podobný případ a nebylo mi z toho dobře. Nemá smysl ovšem kvůli tomu tuhle nadaci zavrhovat. Pokud onemocní dítě, jeden z rodičů přijde na dva roky o práci, protože to dítě potřebuje péči. Pak rodina pro kterou jsou dva příjmy nutností, může spadnout až na dno. Nezvládají platit hypotéku apod. Za mě ta nadace má smysl, bohužel vyžírkové se najdou vždy a všude.

K otázce. Když jsem byla sama, přispívala jsem na pravidelně na unicef a ráda jsem se tím pochlubila. Ne kvůli tomu, abych si mohla poplácat na rameno, jak jsem dobrá, ale aby v mém okolí lidi viděli, že i člověk s menším příjmem a hypotékou na krku může poslat dvě stovky měsíčně na charitu. S manželem taky přispíváme na vybrané nadace ale už dáváme pozor, kde to prezentujeme, protože už se nám stalo, že jsme uslyšeli jízlivou poznámku, že my si to můžeme dovolit. Houby, dovolit si to může každý. Stovka měsíčně nikoho nezabije a někomu může opravdu pomoct.

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 18.10.18 08:42

Přispívám a nechlubím se tím. Ale ani sdílení nehaním, může to inspirovat další, aby také přispívali. Nehledě na to, že si to nakonec odečtu od daní (jako drtivá většina přispěvatelů), takže to ve výsledku ani z mých peněz nejde. Kromě toho přispívám náhodně na různé nadace - často akce ve školce a škole.

zrcadlo
Kelišová 6962 příspěvků 18.10.18 09:03

Vším se nechlubím (podporujeme toho s manželem dost, cca 1-2% ročních příjmů jde na různé charitativní projekty), ale teď jsem do jiné diskuze psala, že podporujeme Ježíškova vnoučata - o tom jsem třeba řekla tchyni o Vánocích a ona se vyloženě zlobila, že jsem jí to neřekla dřív, že by se určitě taky zapojila. Takže občas je asi třeba to brát ne jako chlubení, ale jako šíření dobré myšlenky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >