Dary dětské nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 09:09
Dary dětské nemocnici

Ženy, máte zkušenosti s tím, co přijímají dětské nemocnice nebo dětská oddělení v nemocnicích po dětech a co naopak nechtějí? Většinu věcí po mých dětech podědí kamarádky s mladšími dětmi, ale sem tam se mi stane, že vyhrabu pár drobností, které už jsou třeba nemoderní, nebo jich mám zbytečně moc (velkou tašku kojeneckých ponožek, které nikdo nechce, starší, ale funkční plastová hrazdička pro miminka). Už jsem takhle dávala dvakrát nějaké kojenecké košilky a dupačky, to vím, že uvítali. Ale nechci jim psát kvůli každé prkotině, jestli o ni mají zájem, proto bych ráda věděla, co jim má smysl nosit a co ne. Ptám se konkrétně na dětská oddělení/nemocnice, protože jsem nepojízdná a různé azyláky a kojeňáky mám daleko, nemůžu tam se třemi dětmi tahat nějaké tašky. Dětskou nemocnici mám poblíž, tak by pro mě bylo výhodné jim tam sem tam šupnout pár věcí, když půjdu kolem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 16.10.18 09:14

Ja sla sama s hrackama, pastelkama do nemocnice, na detske kde meli koutek jsem dala ty nase hracky, pani na kartotece podekovala a hotovo. Jinak kdyz jsem volala do kojenaku a klokanku v okoli jestli chteji obleceni, spis me odmitli, ze hracek a obleceni maji dost a hodi se jim UM co lidi koupi a daruji, pliny, nabytek… je fakt ze jsem nezkusila porodnice. Ale zalezi kde bydlis, asi bych jim cinkla a uvidis

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10923 příspěvků 16.10.18 09:24

Mam zkušenost z novorozenat a tam nejvíce měli zájem o zavinovacky, cepicky a prave ponožky. Pak na dětském o osusky a spíše jednorázové věci typu podložky apod. Třeba kočárek nechtěli, ze jich mají moc a to byl ani ne dva roky starý :)

lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 16.10.18 09:39

Vzdy mi to vzali. Vozim pravidelne. Delame s holkama i sbirky, pak se to bere vse najednou. Doporucuji vzdy obvolat a zjistit, co potrebuji. Vsude je to jinak.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13156 příspěvků 16.10.18 09:44

já vždy napíšu a zeptám se u nás hodně hračky

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 16.10.18 09:56

Napiš email, kde uveď kolik čeho máš, v jakých velikostech. Email otvírá člověk, který na jeho vyřízení má čas. Je to lepší než volat, to mít čas nikdo nemusí. A dej jim čas na odpověď. Určitě o něco mít zájem budou.

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 09:58

@Tichošlápek bezva, díky. Já si právě u těch ponožek nebyla jistá, jestli se tam s tím někdo mrcasí, já jich dostala kvanta a téměř jsem je nevyužila. Tak jim to tam rovnou hodím. Osušky budu časem taky mít.

@Micaella22 @lolink @ka2ka No já vím, že nejlepší je zeptat se na místě, ale už jsem jim takhle psala dvakrát, vždy mi velmi mile odpověděla asistentka ředitele celé FN, ale zas jim nechci psát nebo volat kvůli každé blbině. Předpokládám, že ta paní má na starosti kupu jiných věcí, než odpovídat na dotazy, jestli chtějí pytlík ponožek nebo dva ručníky. Nebo třeba tady mám několik učicích hrnků (něco naše, něco poděděné), v dobrém stavu, ale neprodejné, všechny nevyužijeme. Nové věci jim zas kupovat nechci, to se charitativně vyřádím někde jinde.

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 10:03
@Murka píše:
Napiš email, kde uveď kolik čeho máš, v jakých velikostech. Email otvírá člověk, který na jeho vyřízení má čas. Je to lepší než volat, to mít čas nikdo nemusí. A dej jim čas na odpověď. Určitě o něco mít zájem budou.

No jo, jenže to bych musela být asi pečlivější, nebo nějak víc organizovaná a obávám se, že už toho nejsem schopná. Už mám velký problém se vyznat i v oblečení svých dětí, co všechno jsme podědili a co je třeba dokoupit, co ještě nosit budou a kdo a co už ne…Věci objevuju po troškách tak nějak za chodu a nemám prostor to skladovat.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13156 příspěvků 16.10.18 10:05

@Hoa Mai napiš velikost cca kolem roku a uvidíš nebo kojenecký nebo nevím co tam máš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 10:25
@Hoa Mai píše: Ženy, máte zkušenosti s tím, co přijímají dětské nemocnice nebo dětská oddělení v nemocnicích po dětech a co naopak nechtějí? Většinu věcí po mých dětech podědí kamarádky s mladšími dětmi, ale sem tam se mi stane, že vyhrabu pár drobností, které už jsou třeba nemoderní, nebo jich mám zbytečně moc (velkou tašku kojeneckých ponožek, které nikdo nechce, starší, ale funkční plastová hrazdička pro miminka). Už jsem takhle dávala dvakrát nějaké kojenecké košilky a dupačky, to vím, že uvítali. Ale nechci jim psát kvůli každé prkotině, jestli o ni mají zájem, proto bych ráda věděla, co jim má smysl nosit a co ne. Ptám se konkrétně na dětská oddělení/nemocnice, protože jsem nepojízdná a různé azyláky a kojeňáky mám daleko, nemůžu tam se třemi dětmi tahat nějaké tašky. Dětskou nemocnici mám poblíž, tak by pro mě bylo výhodné jim tam sem tam šupnout pár věcí, když půjdu kolem.

V dětské je několik JIPek a děti tam koupají každý den, určité ponožky uvítají!

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 10:51
@Anonymní píše:
V dětské je několik JIPek a děti tam koupají každý den, určité ponožky uvítají!

Bezva. Máš nějaký další tip, nějaké obecné věci, co se hodí, i něco, co jsem nezmínila? Já nikdy nevím, kde co najdu, prostě mě to nenapadne najednou. Nesla jsem jim tam košilky a body minulý týden a včera jsem si vzpomněla na ty učicí hrnky a ponožky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:19
@Hoa Mai píše:
Bezva. Máš nějaký další tip, nějaké obecné věci, co se hodí, i něco, co jsem nezmínila? Já nikdy nevím, kde co najdu, prostě mě to nenapadne najednou. Nesla jsem jim tam košilky a body minulý týden a včera jsem si vzpomněla na ty učicí hrnky a ponožky…

Ano, body by jisté přijala novorozenecka JIP. A jak pisi, je tam JIPek několik, já byla s dítětem i u starších děti . Ano, kosilky na zapínání by jisté vzali, nám sama sestricka řekla, ze mužů přinést na své dítě vlastni oblečení, ale musí byt právě každý den čistý. A kosilky (pyzamko na zapínání vepředu) né nic pres hlavu!

No a pak ty hračky. To se musím dopředu usmat, protože detem se líbí a zaujmou je prave ty dražší hračky, co doma nemají a kterých se rodiče jiných děti jen tak nezbavuji, případně je prodají nebo darují na revanš dobrým kamaradkam.
Třeba tam bylo dítě, co nemělo sebou maminku a neustále volalo sestricku, at se mu věnuje. A ona na nej samozřejmě nemela neustále čas, neměla jen jej.Tak toto předškolní dítě se samo dokázalo zabavit jen dětským pohádkovým tabletem. Ale jak tablet nebyl úplně novy, pak se nějak porouchal a nešel.

Takže dětský tablet :mrgreen:

Nebo me napadá jak se v hrackarstvi prodává ta " tužka" a k ni je spousta knížek.

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 12:07
@Anonymní píše:
Ano, body by jisté přijala novorozenecka JIP. A jak pisi, je tam JIPek několik, já byla s dítětem i u starších děti . Ano, kosilky na zapínání by jisté vzali, nám sama sestricka řekla, ze mužů přinést na své dítě vlastni oblečení, ale musí byt právě každý den čistý. A kosilky (pyzamko na zapínání vepředu) né nic pres hlavu!

No a pak ty hračky. To se musím dopředu usmat, protože detem se líbí a zaujmou je prave ty dražší hračky, co doma nemají a kterých se rodiče jiných děti jen tak nezbavuji, případně je prodají nebo darují na revanš dobrým kamaradkam.
Třeba tam bylo dítě, co nemělo sebou maminku a neustále volalo sestricku, at se mu věnuje. A ona na nej samozřejmě nemela neustále čas, neměla jen jej.Tak toto předškolní dítě se samo dokázalo zabavit jen dětským pohádkovým tabletem. Ale jak tablet nebyl úplně novy, pak se nějak porouchal a nešel.

Takže dětský tablet :mrgreen:

Nebo me napadá jak se v hrackarstvi prodává ta " tužka" a k ni je spousta knížek.

Jé, to je škoda, já všechny ty bazmeky na baterky, co jsme dostali, prodala, děti to nebralo. To kdyby mě napadlo…Ale jednu interaktivní tužku s knížečku doma máme, tak vyměním baterky a dám jim to tam.
Jinak díky, to jsou přesně ty informace, co jsem chtěla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 12:48
@Hoa Mai píše:
Jé, to je škoda, já všechny ty bazmeky na baterky, co jsme dostali, prodala, děti to nebralo. To kdyby mě napadlo…Ale jednu interaktivní tužku s knížečku doma máme, tak vyměním baterky a dám jim to tam.
Jinak díky, to jsou přesně ty informace, co jsem chtěla.

Chci ještě podotknout, ze nejsem sestřička, ale maminka a toto jsem tam jen pozorovala. Třeba na to budou mít sestry jiný názor ;)

A kam ty dárky nosiš? Zvoniš na některou JIP nebo to nechavaš třeba na te evidenci v hlavni budově?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 13:33

Ještě jsem si vzpomněla, ze psychiatrie, to je mala budova v areálu nahoře, mela na nástěnce přímo napsané, které hračky se jim hodí pro terapii. Tuším to byly male postavičky a věci typu malý nábyteček do pokojičku( položitelné na stul).To by bylo dobře se na tu nastenku v čekárně jít podívat, abych tady zbytečně nekecala a nepopletla to. Nebo jim zavolat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >