Chlumského roztok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ANkar
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 25.10.10 09:27
Chlumského roztok

Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli některá nemáte zkušenosti s Chlumského roztokem v těhotenství? Zubař mi ho dával v 32. týdnu těhotenství a roztok se během víkendu ze zubu postupně uvolňoval. Je to roztok na umrtvení zubu. Myslíte si, že by to mohlo ublížit miminku?

Reakce:
Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 25.10.10 09:51

Mimi to neublíží - teda aspoň mi to říkal dr na chirurgii. Já jsem sice byla asi v 5. měsíci, ale říkali, že se to do těla nevstřebá, takže se to k mimi ani nedostane. Snad nelhali!

Ronnie
Závislačka 2508 příspěvků 25.10.10 10:44

Ahoj, nejsem si tím teda úplně na 100% jistá, ale Chlumského roztok není vyloženě na umrtvení zubu, na to používáme jiné sajrajty. 8-) Chlumák dáváme do již umrtveného zuby, který ale ještě není úplně v klidu, tak pro jistotu dáme ještě na týden toto na vatičku jako vložku a přes to tenounkou vrstvu cementu. Takže se to uvolňuje jen do toho zubu, ne do dutiny ústní a myslím si, že je to spíš jen taková silnější dezinfekce. Potom teprve zub zaplníme. Ale smrdí to strašně, že? :mrgreen:
Jak je to s jeho používáním v těhotenství teda fakt nevím, osobně si myslím, že by to mimi vadit nemělo. :wink: Mít neléčený zánět v zubu je určitě mnohem větší riziko. Tak ať se zoubek brzo zklidní! :kytka:

ANkar
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 25.10.10 11:00

Holky děkuji. Jsem klidnější.
Ronnie jak píšeš, zoubek byl už umrtvený a dr. mi tam dal tady to. Asi tam dal toho hodně, protože když jsem na to kousla, tak vždy něco málo vyteklo.

karkule1
Stálice 66 příspěvků 25.10.10 11:45

Nechci být jízlivá, ale pokud tvůj zubař používá do kořenového kanálku chlumák, změnila bych ho. Je to dost zastaralá a nefunkční metoda… Jsem 8 let ze školy a už tenkrát se chlumák nedoporučoval.

ANkar
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 25.10.10 18:59

diky za info, člověk to sám od sebe fakt neví, že jo… takže za každé info jsem ráda :-)

Váš příspěvek
Reklama