Chodily byste k němu dál?

Anonymní
23.4.17 14:15

Chodily byste k němu dál?

Milé holky, vždy jste mi dobře poradily, daly jste mi často nový úhel pohledu.Dnes píši s problémem, který někomu může připadat banální, ale trápí mě. Předesílám, že pro mou práci je bohužel důležitý vzhled, modelingový byznys. Nejsem žádná pipina, v soukromí je mi to jedno, ale pro práci je bohužel trochu nadstandardní vzhled nutný. Léta jsem hledala dobrého kadeřníka, navíc mám handicap v obličeji, tudíž je třeba výraznými vlasy lecos zamaskovat. Konečně jsem našla, kadeřníka, který patří mezi špičku v oboru. Skamarádili jsme se, kafíčko, koktejl atd.Pak mě požádal, že je v mimořádné tísni a potřebuje velkou (hodně velkou)půjčku bez ručení (!),to znamená na čestné slovo. Hodně velká znamená, že šlo o položky s šesti nulami. Nechtělo se mi do toho, ale brečel, zapřisahal mě, jak mě má rád, jaká jsem kamarádka (je gay),vyznívalo to, že nemá skoro na jídlo, jezdí v ojetém auťáku atd. Pochopitelně ty peníze nemám, ale podařilo se mi přesvědčit dobrého kamaráda, že by mu půjčil bez ručení na čestné slovo (a jen proto, že věří mně).Naštěstí to neproběhlo, těsně před tím jsem se totiž dověděla, že kadeřník si staví barák a v pohodě to financuje, takže žádný chudý kluk, skoro žebrák. Hodně, hodně se mě to dotklo. Napsala jsem mu, že půjčka se ruší a přestala jsem tam chodit. Zkusila jsem šest nebo sedm jiných kadeřnických studií (jsem z Brna, takže Brno, Praha atd.),ale ani v jednom jsem nebyla spokojená. Jako odborník je prostě nejlepší. Objednala jsem se k němu tedy znovu, ale už 2× jsem prostě cestou couvla, obrátila jsem se a šla pryč, nedošla jsem tam. Úplně se mi tou komedií znechutil. Kamarádka říká, abych to brala jen jako kadeřníka, ale jsou to 3 hodiny, barva, trvalá, keratin, regenerace a 3 hodiny se bavit u kafe. Zkusila jsem mu i napsat, že bychom se o tom přes face nebo osobně pobavili, napsala jsem na rovinu, že jsem se dověděla (od jeho vlastního bráchy :-) ),že finančně na dně není (jeho brácha říkal, že si koupil i nové auto a motorku),proto jsem půjčku nezprostředkovala, ale neodepsal, o kontakt tedy zájem nemá a věc pro sebe už uzavřel. Já ale tak dobrého fakt nenašla. Když se objednám, tak mě vezme, ale lidsky se mi to příčí. Co vy, chodily byste dál? Tady v Brně zas tolik možností není…Oml.se za anonym.Ten příběh je o ztrátě důvěry, dost mě to bolelo. Vím, že dnes je doba, že lidé lžou, mažou si med kolem pusy jeden druhému, aby přišli k penězům, ale to není o tom, jaká je dnes doba, prostě jsem holt nějaká citlivá :-).Nemám hroší kůži. Využívaly byste jeho služeb dál? Pracuji ve Vídni, na mezinárodní pozici pro nadnárodní model. firmu, ani ve Vídni jsem někoho tak dobrého nenašla. Vím, co říkám, jsem z oboru. Možná se vám to bude zdít malicherné, ale jsem teď nějak citlivá - bývala jsem ranař, ale co mám rodinu, tak prostě už nejsem. Dík :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

101
23.4.17 14:25

U kadernika ocekavam, ze mi bude trochu i psychologem, kamaradem, cili ztrata duvery je prusvih. nepohybuju se na tve urovni, tak nemuzu posoudit, zda je profesne opravdu tak nenahraditelny? To nejsme snad nikdo, ne? Ja bych asi uz nechodila, na navstevu kadernika se chci tesit, uzit si to, pokecat a ne pretrpet trapne a rozpacite tri hodiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
23.4.17 14:27

Nechodila a přehodnotila bych svůj přístup ke kadeřníkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
23.4.17 14:27
@Anonymní píše:
Milé holky, vždy jste mi dobře poradily, daly jste mi často nový úhel pohledu.Dnes píši s problémem, který někomu může připadat banální, ale trápí mě. Předesílám, že pro mou práci je bohužel důležitý vzhled, modelingový byznys. Nejsem žádná pipina, v soukromí je mi to jedno, ale pro práci je bohužel trochu nadstandardní vzhled nutný. Léta jsem hledala dobrého kadeřníka, navíc mám handicap v obličeji, tudíž je třeba výraznými vlasy lecos zamaskovat. Konečně jsem našla, kadeřníka, který patří mezi špičku v oboru. Skamarádili jsme se, kafíčko, koktejl atd.Pak mě požádal, že je v mimořádné tísni a potřebuje velkou (hodně velkou)půjčku bez ručení (!),to znamená na čestné slovo. Hodně velká znamená, že šlo o položky s šesti nulami. Nechtělo se mi do toho, ale brečel, zapřisahal mě, jak mě má rád, jaká jsem kamarádka (je gay),vyznívalo to, že nemá skoro na jídlo, jezdí v ojetém auťáku atd. Pochopitelně ty peníze nemám, ale podařilo se mi přesvědčit dobrého kamaráda, že by mu půjčil bez ručení na čestné slovo (a jen proto, že věří mně).Naštěstí to neproběhlo, těsně před tím jsem se totiž dověděla, že kadeřník si staví barák a v pohodě to financuje, takže žádný chudý kluk, skoro žebrák. Hodně, hodně se mě to dotklo. Napsala jsem mu, že půjčka se ruší a přestala jsem tam chodit. Zkusila jsem šest nebo sedm jiných kadeřnických studií (jsem z Brna, takže Brno, Praha atd.),ale ani v jednom jsem nebyla spokojená. Jako odborník je prostě nejlepší. Objednala jsem se k němu tedy znovu, ale už 2× jsem prostě cestou couvla, obrátila jsem se a šla pryč, nedošla jsem tam. Úplně se mi tou komedií znechutil. Kamarádka říká, abych to brala jen jako kadeřníka, ale jsou to 3 hodiny, barva, trvalá, keratin, regenerace a 3 hodiny se bavit u kafe. Zkusila jsem mu i napsat, že bychom se o tom přes face nebo osobně pobavili, napsala jsem na rovinu, že jsem se dověděla (od jeho vlastního bráchy :-) ),že finančně na dně není (jeho brácha říkal, že si koupil i nové auto a motorku),proto jsem půjčku nezprostředkovala, ale neodepsal, o kontakt tedy zájem nemá a věc pro sebe už uzavřel. Já ale tak dobrého fakt nenašla. Když se objednám, tak mě vezme, ale lidsky se mi to příčí. Co vy, chodily byste dál? Tady v Brně zas tolik možností není…Oml.se za anonym.Ten příběh je o ztrátě důvěry, dost mě to bolelo. Vím, že dnes je doba, že lidé lžou, mažou si med kolem pusy jeden druhému, aby přišli k penězům, ale to není o tom, jaká je dnes doba, prostě jsem holt nějaká citlivá :-).Nemám hroší kůži. Využívaly byste jeho služeb dál? Pracuji ve Vídni, na mezinárodní pozici pro nadnárodní model. firmu, ani ve Vídni jsem někoho tak dobrého nenašla. Vím, co říkám, jsem z oboru. Možná se vám to bude zdít malicherné, ale jsem teď nějak citlivá - bývala jsem ranař, ale co mám rodinu, tak prostě už nejsem. Dík :kytka:

nechodila bych k němu. ještě se ti pomstí :-) nevěřím že je jedinej schopnej kadeřník v Republice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
23.4.17 14:29

Nešla bych tam, i proto že hrozí jeho msta a ne tak dobře odvedená práce a to by pro tebe mohl být docela problém.

• Citovat
  • Upravit
281
23.4.17 14:29

No já bych se obávala, co mi na té hlavě vytvoří. Přece jen může být neprávem uražený či naštvaný či pomstichtivý a to pak člověk nemusí zůstat profesionálem a můžou ho jeho momentální nálady ovlivnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
23.4.17 14:30

Vlastne resim podobny problem, moje oblibena kadernice, ke ktere chodim roky, je sousedka a kamaradka zeny, ktera me v praci zastupuje po dobu rodicovske. tudiz se pres ni dostavaji drby o me do me prace, coz se mi samozrejme nelibi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
23.4.17 14:35

Mně přijde zvláštní, žes mu věřila, že nemá peníze a potřebuje půjčit, když je „špičkou v oboru“. A taky s tou půjčkou nechápu, proč měla být na dobré slovo a nemohlo být sepsánou nějaké lejstro (to by mě samotnou odradilo někomu půjčovat milionovou čásku jen tak a ještě do toho lanařit jinýho člověka)..

A ne, už bych ho nechtěla ani vidět, natož se u něj kadeřit - že bys k němu šla, tak bys ho finančně podpořila (přece jen, co popisuješ, co s tebou provádí, to bude hezká sumička) a do jeho kapsy by část určitě šla.. a takovýho podvodníka bych podporovat nechtěla ani kdyby mi na hlavně udělal 8. div světa

Příspěvek upraven 23.04.17 v 14:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.17 14:36

Dík za názory. Zatím jsem zkusila 6,7 jiných, fakt nic moc. Jedině hledat dál. Ono najít fakt dobrého je problém, je o tom i tady na emimi spousta diskusí. Jinak já si lidi nepouštím tak k těli, ale toho jsem brala jako kamaráda, nejen kadeřníka. Právě proto, že jsem si ho blízko pustila, to bylo zklamání. On ale tímhle stylem žije, tamhle otevře nový salon, pobočku, tamhle se zadluží, tamhle zaplatí…nemyslím, že je špatný kluk, ale žije tak přelétavým rychlým způsobem života, že za sebou nechává občas takovéhle šlápoty. Češe v USA, dělal pro hollywoodské filmy, nechci jmenovat celebrity, ale kxyž říkám, že je dobrý, tak nepřeháním. Nebýt práce, já bych na to kašlala, ale živím sama dceru, jsem vdova, peníze po partnerovi nemám, podporuji oba rodiče, prarodiče, a 2 sestry na škole. Dík za názory, pomohly jste, a hezkou neděli! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.4.17 14:37
@Paola21 píše:
Mě přijde zvláštní, žes mu věřila, že nemá peníze a potřebuje půjčit, když je „špičkou v oboru“. A taky s tou půjčkou nechápu, proč měla být na dobré slovo a nemohlo být sepsánou nějaké lejstro (to by mě samotnou odradilo někomu půjčovat milionovou čásku jen tak a ještě do toho lanařit jinýho člověka)..A ne, už bych ho nechtěla ani vidět, natož se u něj kadeřit - že bys k němu šla, tak bys ho finančně podpořila (přece jen, co popisuješ, co s tebou provádí, to bude hezká sumička) a do jeho kapsy by část určitě šla..)

V tomto oboru je to normální, zainvestoval do nových poboček. Stává se, že je člověk bez peněz. Hodně vydělává, hodně utrácí, tak to bývá. Mělo jít o dočasné pokrytí nějakých výdajů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.4.17 14:40
@Paola21 píše:
Mě přijde zvláštní, žes mu věřila, že nemá peníze a potřebuje půjčit, když je „špičkou v oboru“. A taky s tou půjčkou nechápu, proč měla být na dobré slovo a nemohlo být sepsánou nějaké lejstro (to by mě samotnou odradilo někomu půjčovat milionovou čásku jen tak a ještě do toho lanařit jinýho člověka)..A ne, už bych ho nechtěla ani vidět, natož se u něj kadeřit - že bys k němu šla, tak bys ho finančně podpořila (přece jen, co popisuješ, co s tebou provádí, to bude hezká sumička) a do jeho kapsy by část určitě šla..)

P. S.Půjčka by byla písemná, ale když tam není ručení ničím, tak je to v podstatě na čestné slovo :-).Byznys nemá napsaný na sebe.To už ale není nutné teď řešit, už je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
4197
23.4.17 14:41
@Anonymní píše:
V tomto oboru je to normální, zainvestoval do nových poboček. Stává se, že je člověk bez peněz. Hodně vydělává, hodně utrácí, tak to bývá. Mělo jít o dočasné pokrytí nějakých výdajů.

Ale proč to mělo být na dobré slovo? Opravdu jsi mu chtěla půjčit ještě přes jiného člověk takovou sumu? V oboru se nepohybuju, tak nevím, co je a co není normální, ale osobně bych nepůjčila částku nad 10 000 Kč kamarádovi jen tak na dobré slovo a ještě přes někoho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4197
23.4.17 14:43
@Anonymní píše:
P. S.Půjčka by byla písemná, ale když tam není ručení ničím, tak je to v podstatě na čestné slovo :-).Byznys nemá napsaný na sebe.To už ale není nutné teď řešit, už je to jedno.

Okej, nevím, jak to chodí v těchto vodách, jen mě to zaujalo. Každopádně už bych k němu nikdy nešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.17 14:44
@Paola21 píše:
Ale proč to mělo být na dobré slovo? Opravdu jsi mu chtěla půjčit ještě přes jiného člověk takovou sumu? V oboru se nepohybuju, tak nevím, co je a co není normální, ale osobně bych nepůjčila částku nad 10 000 Kč kamarádovi jen tak na dobré slovo a ještě přes někoho…

Odpovídám výše. Navíc púíši, že jsem neměla půjčovat já, ale kamarád (který řekl, že to riskne, navíc z toho měl mít dobrý úrok, to už by byla dohoda mezi nimi, to už jsem neřešila).Ale to už je zbytečné řešit, ani o tom hlavně tato diskuse není.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.4.17 14:45
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama