Chodítko - jaké koupit?

206
21.1.07 13:56

chodítko - jaké koupit

Ahoj maminy,

doporučte mi, prosím, jaké koupit chodítko.

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

473
21.1.07 14:04

Kamko, nejlíp žádné. Fakt, je to nebezpečné, mnoho dětí se v tom už převrátilo, a navíc to dítěti nic nedá, spíš naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
21.1.07 14:12

Ahoj,

vřele souhlasím se Zuzle - chodila jsem s Aničkou na rehabilitaci, takže o tom taky něco vím. Narozdíl od odrážedla, které je pro psychomotorický vývoj opravdu prospěšné, chodítko dítěti nijak neprospívá, dokonce se může naučit špatnému stereotypu chůze a to je fakt průšvih.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.1.07 14:52

nám se malej začal v chodítku po 2.dnu užívání prověšovat a začal špatně držet zádíčka,takže jsme ho okamžitě uklidili a již nevyndali. Takže já bych byla proti chodítku, druhé dítko ani nebude vědět, co chodítko je.

• Citovat
  • Upravit
242
21.1.07 15:27

Souhlasím. Chodítko určitě nepořizovat. Chodila jsem s našima dvojčátkama na dětskou neurologii - jen na kontroly, jestli je vše OK a dr. mě před chodítkem důrazně varovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
21.1.07 15:43

Kamko,
kdybys i přes výhrady které ti tu holky napsaly :D (a ktere sis asi uz sama na webu precetla) dál uvažovala o chodítku: videla jsme jich v provozu vic druhu. Na konkrétní znacku bych se vybodla, podstatný mi přisly tri věci:
základna dostatečně široká - to mají skoro všechny
kolečka - pokud máš dlaždice, tak ta uplne tvrda plastova kolečka fakt jedou jak blesk - dite brzdi o veškerý nábytek
(nastavitelna) vyska - u některých chodiek je i ta nejnižší výška příliš vysoká a díte nedosahne nohama poradne na zem.
a jeste jen muj nazor: to že choditko ma na sobe spoustu umely hmoty a vypada masivneji jeste neznamena, ze je stabilnejsi - jen vic omlatis nabytek, rodinu i samotny choditko.
dej vedet jake jsi poridila - choditka se taky dost prodavaj v bazarech za velmi slusny ceny (jestli je pro tebe cena podstatna)
harpyje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
21.1.07 17:19

Ahoj! přidávám se k názoru nepořizovat. Co jsme ale pořídili v době, kdy se Kuba učil chodit byl takový ten hrací panel, který tlačí před sebou
Jmenuje se Chicco Activity.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
21.1.07 19:22

Já jsem na své první dítko chodítko vůbec neměla, naučil se lézt a kam potřeboval tam si dolezl, takže pohoda. Ani bych ho asi nekupovala kvůli možným zdravotním potížím v pozdějším věku, ale je to každého věc a názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
21.1.07 20:23

Taky se přidávám…

Nejlepší chodítko je žádné chodítko!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
21.1.07 20:40

Ahojky :wink:
Mám tentýž názor, chodítko nekupovat :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.07 20:55

ROZHODNĚ ŽÁDNÉ CHODÍTKO - PROSÍM NE !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
21.1.07 21:55

Ahoj holky,
děkuji moc za odpovědi, to jste mě teda dostaly. Já teda taky slyšela názory že nekupovat, ale ne tak striktní. Takže kupovat nebudu. A co teda říkáte na to „odrážedlo“, které tlačí mimi před sebou? Neujede mu to tak, že vlastně nakonec spadne? Máme plpvpucí podlahu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
21.1.07 22:04

Ahoj Kamko. My měli ohle odstrkávadlo http://www.babydirekt.eu/…fisher-price , jen od Chicca. Bylo od devíti měsíců. Malý ho začal odtrkávat asi týden po darování, ale dobrý. Naštěstí nikdy neupadl nešikovně. Oni ty děti stejně v tomhle období každou chvíli zbuchnou (ale to se samozřejmě nesmí podceňovat). Jinak už od sedmého a půl měsíce chodil kolem nábytku, tak jsme mu ho koupili. Má to i zábavný pultík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.1.07 22:12

Ahoj, doktorka syna poslala do rehabilitačního centra, protože v 10 měsících nelezl a nechodil. jen se plazil. Tam doktorka konstatovala, že syn je mírně pohybově opožděn a že to nic není (pokud se dítě naučí chodit do 18 měsíců, je vše v normě). Nechodila jsem na žádné rehabilitace, jen na kontroly. Když jsem se doktorky, zeptala, jak synovi pomoc, aby začal lézt a postupně chodit, řekla, že nijak. On sám si určí, kdy je pro něho dobré, aby začal lézt a pak chodit. Pokud na to tělíčko nemá, neměl by to dělat. Jinak mu prý zaděláme na skoliózu páteře, migrény atd. Takže bych asi nekupovala vůbec nic, ani odrážedlo.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
22.1.07 09:13

No, my chodítko používali u obou kluků a kluci si to moc užili a žádné problémy ani jeden neměl. I když je většina razantně proti, já si stěžovat nemůžu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama