Vysoký cholesterol a nedostatek železa

Anonymní
16.9.11 09:47

cholesterol,železo

Ahoj ,
jsem pul rok po porodu ,mám ruzné motáky hlavy našli mi malo železa a vysoký cholesterol(ten jsem měla už i v těhotenství,ale nikdo to neřešil)mám strach z ucpání cev sice jsem mladá,ale i tak riziko tu je a navíc když se mi motá hlava apod.nemuže to být přičina ucpavání?a taky se mi někdy dost sniží tlak nemuže to být spojeno nedostatkem železa?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16.9.11 09:54

Nedostatek zeleza spusobuje chudokrevnost ta ma za nasledek unavy, nauseu, muze byt i nizsi tlak, mela by jsi jist potraviny bohate na zelezo, propadne si prikoupit nejaky doplnek stravy, ale je to beh na dlouhou trat, nespravi se to za tyden.
S tim ucpanim zil nebo tepen si az takovou hlavu nedelej, zvyseny cholesterol nemusi hned znamenat ze budes mit infarkt,anebo jinou trombozu. To by jsi musela mit dlohodobe, a hooodne vysoke hodnoty. Pokud ti na to doktor nedal zadne leky tak to nebude az tak horky. Vysoky cholesterol se resi v prvni rade dietou, a pokud ta nezabira a hodnoty jsou astronomicke, pak az se pristupuje k lekum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3526
16.9.11 09:59

Když máš nedostatek železa tak ho doplň existuje spoustů preparátu, které lze zakoupit v lékarně, na snížení cholesterolu také záleží o jaký typ cholesterolu jde, možná by stačilo pouze upravit jídelníček a udělat očistu těla, čaji na čištění. Motání hlavy může také způsobit nízký tlak což píšeš , že na něj trpíš, pokud můžeš dej si slabší kafčo, to by ti mělo pomoct. Nebo je možné že ti chýbí i jiné minerální látky hořčík + vápník, dostatek tekutin, nekdy i nedostatek cukr v těle nadělá paseku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.11 09:59

Jo a unava atd, vetsinou neni priznak ucpavani cev, to je priznak chudokrevnosti. Kdyby jsi mela ucpanou cevu tak by jsi to urcite poznala, vetsinou se to projevi otokem a zarudnitim a hlavne bolesti. Nejcasteji na nohach. V pripade embolie zhorsene dychani a duseni, v pripade infarktu bolesti na hrudi-opravdu by jsi to poznala. Bud v klidu chce to upravu jidelnicku. Vysoky cholesterol muze zpusobit i stres, ano je to divne ale stava se to, taky to ma nekdo dane geneticky, proste ji zdrave a sportuje a hodnoty ma vyssi, dale to muzou zpusobovat i nektere leky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 10:01

po porodu mi daly feroglobin myslíte že ho mám ted užívát dál?Před dvěma lety jsem hodnoty cholesterolu měla v normě ted kolem 9 :-/ ale mudr čeká na další vysledky tak nevím zda se nebude něco dít…

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.11 10:05

pokud kojis mela by jsi veskerou farmakologickou lecbu konzultovat s Mudr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 10:09

nenen už měsíc nekojím

• Nahlásit
  • Citovat
3526
16.9.11 10:15
Anonymní píše:
po porodu mi daly feroglobin myslíte že ho mám ted užívát dál?Před dvěma lety jsem hodnoty cholesterolu měla v normě ted kolem 9 :-/ ale mudr čeká na další vysledky tak nevím zda se nebude něco dít…

Počkej si na výsledky, ona by ti sama řekla, nebo předem něco předepsala. :palec: Zkus zatím ten jídelníček + čistící čaj a uvidíš jestli se ti uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.11 10:24
katyca píše:
Anonymní píše:
po porodu mi daly feroglobin myslíte že ho mám ted užívát dál?Před dvěma lety jsem hodnoty cholesterolu měla v normě ted kolem 9 :-/ ale mudr čeká na další vysledky tak nevím zda se nebude něco dít…
Počkej si na výsledky, ona by ti sama řekla, nebo předem něco předepsala. :palec: Zkus zatím ten jídelníček + čistící čaj a uvidíš jestli se ti uleví.

presne tak, souhlasim, kup si caj na cholesterol, a pouzivej Floru, docela to pomaha. Hlavne se nestresuj nebo ho budes mit jeste vyssi. Na tu unavu si muzes obcas dat slabsi kavu nebo colu, Pridej nejakou pravidelnou fyzickou aktivitu, staci prohazky treba hodku kazdy den to je dobre na upravu tlaku i na ten cholesterol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.11 10:28

Holky děkuju docela jste mě uklidnily :huban: jen mě překvapuje že mi dělali testy předtím už dvakrát a mudr mi řekla že se to železo už srovnalo a ted ho mam zase nižší jemožný že si tělo musí udělat ještě zasobu proto ty stavy?po porodu jsem měla hodnotu 70

• Nahlásit
  • Citovat
andyn82
16.9.11 10:33

Ahoj, na Floru se vyprdni,je strašně drahá.Kup si místo toho raději MaxiCor.Já měla vysoký cholesterol taky,rvali do mě nejdřív Lescol XL,bez efektu, pak jsem měla silnější léky a taky nic.Dodrčovala jsem dietu,zhubla jsem 5 kilo a cítila jsem se akorát tak děsně slabě.Poslali mě do poradny k jednomu profesorovi.V čekárně jen já a důchodci.Řekl mi,ať všechno vysadím a beru jen rybí tuk,mají ten MaxiCor a spustu jiných.A za půl roku jsem byla z poradny vyřazená :palec: .

• Nahlásit
  • Citovat
16.9.11 10:35

Zelezo je osemetna vec a jak uz jsem psala zvyseni hladiny neni za tyden, telo si to musi srovnat, je mozne ze jsi mela hladinu na hranici normalu a ted je zase nizsi, to se stava. Kup si nejaky doplnek, ale uzivej to opravdu podle navodu, nebo doporuceni lekarnika, nesmis to prehanet, ono totiz predavkovani zelezem je mnohem horsi nez jeho nedostatek. Takze zadne zasoby do budoucna telo nepotrebuje. Z potravin doporucuji jatra, cibuli, muzes si dat obcas sklenku cerveneho vina, to je dobre i na ten cholesterol i na zelezo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.11 10:38
andyn82 píše:
Ahoj, na Floru se vyprdni,je strašně drahá.Kup si místo toho raději MaxiCor.Já měla vysoký cholesterol taky,rvali do mě nejdřív Lescol XL,bez efektu, pak jsem měla silnější léky a taky nic.Dodrčovala jsem dietu,zhubla jsem 5 kilo a cítila jsem se akorát tak děsně slabě.Poslali mě do poradny k jednomu profesorovi.V čekárně jen já a důchodci.Řekl mi,ať všechno vysadím a beru jen rybí tuk,mají ten MaxiCor a spustu jiných.A za půl roku jsem byla z poradny vyřazená :palec: .

ja znam jen floru, vidis dobre vedet, ja mam chol. v pohode, ale tchyne uzivala tu floru a celkem ji to pomohlo. Ten rybi tuk je urcite super vec, po generace provereny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andyn82
16.9.11 10:42

Ona je fakt strašně drahá a navíc hnusná,to není ani máslo,je to jak když si mažeš krém na housku :poblion: .Já jsem tu dietu dodržovala fakt poctivě a bylo hrozně těžký dát dohromady co vlastně můžu a co ne.Akorát jsem z toho byla ve stresu…no a stejně to bylo bez efektu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.11 10:56

ted asi není dobrý začínat s pohybem než se srovna to železo co?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama