Chování a problémy ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alunka1
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 23.01.13 12:04
Chování a problémy ve školce

Ahoj,

potřebovala bych poradit. Nevím si rady jak dál. Syn má 4,5 roku, od 3 let chodí do školky. Zatím je jedináček a do 3 let byl jen víceméně se mnou, tatínek se moc nazapojoval, prý neví jak si s ním hrát apod.
Já po mateřské nastoupila do nové práce - kde jsem od 8 do 16,30. Domů se někdy dostanu až v půl šesté. Od té doby co chodí do školky, tak pořád s něčím bojujeme. První 3 měsíce ve školce proplakal, pořád chtěl být se mnou doma. Pak se to nějak uklidnilo, ale uč. si pořád stěžovaly. Nechtěl spinkat, oni ho nutily, nakonec se spinkat naučil. Jenže je pořád něco. Prý ubližuje dětem, nechce se zapojovat, nechce poslouchat, cáká vodou v umyvárce - děti prý na něj pořád chodí žalovat, protože pořád dělá něco co nemá. :oops:
Teď v pondělí jsem zase měla půlhodinový rozhovor s ředitelkou MŠ. Prý mu udělaly nějaký kalendář a podle toho jak se bude celý den chovat, tak mu budou dávat smajlíky. Hodnotit ho budou s ostatníma dětma společně. Jsem z toho taková na rozpacích. Kalendář je pověšený ve třídě a je tam psané – „Umí si Tomaš pěkně hrát? Umí Tomáš poslouchat? Neubližuje Tomáš dětem?“
Nevím jestli by do toho měli zasahovat i ostatní děti, ale mě bylo trapně, když jsem přišla do šatny a tam děti jeden přes druhého rodičům vysvětlovali, že Tomáš má kalendář a oni budou rozhodovat o tom jak se chová. :oops: :oops:

Ve školce měli mikuláše s čerti. Tom mi doma plakal, že tam nechce jít, jenže já si volno z práce vzít nemůžu, tak teda šel, jsem mu říkala, že mu nic neudělají, že musí být hodný. Jenže jsem pak pro něj přišla do školky a uč. mi dává věci, že se Tomášek počural, že si ho chtěl čert odnést a on tak plakal, že se počural a víc mi k tomu říct nechtěla. Doma jsem to dolovala z Toma a nakonec to bylo tak, že prostě řekli, že je největší zlobivec ve školce ať si ho čert odnese. Nevím jak moc plakal a jak se bál, ale řekl mi, že příště do školky na mikuláše nejde. Prý ho nakonec zachránila až paní kuchařka, protože čert ho nesl pryč a ostaní se mu smáli.

Já neříkám, že je kdovíjak hodný apod. I doma zlobí a někdy fakt nevím co s ním. Ale momentálně na něj kalendář působí tak, že nechce do školky jít. Jinak je hodně šikovný, rozumný a ví, že když něco dělá špatně, že se to nedělá, ale on to prostě zkouší.

Tatínek u nás v rodině na něj neplatí, to už více poslechne mě. Ale je to každodenní boj a křik u nás.

Potřebuji na to nějaký nezúčastněný náhled, zda tak uč. učinily dobře nebo ne. Já mám pocit, že si na něj zasedli a ať udělá co udělá, tak je to zlé.

Příspěvek upraven 05.02.13 v 08:30

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
sophinka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.13 12:07

Tak to bych skolce teda rychle zatrhla. pripada mi to jako tezka sikana se zapojenim kolekrivu rizena ucitelkou 8o

Bavorov
Kecalka 453 příspěvků 23.01.13 12:12

Stála bych za synem.Ty ho dobře znáš. Určitě není zlý, jen prostě není takový „jako většina“. Moje dcera je taky svá. Není to „běžné“ dítě, nijak nemocná není. Zkus se postavit před učitelkama a buď tvrdá, ne jen na sebe nechat házet co je špatně. Říkají ti i v čem je dobrý a vyjímečný? Kdyby to bylo tak daleko, dala bych od nového školního roku dceru jinam do školky, tam kde nebudou na ni koukat jako na tu zlobivou.

alli_li
Závislačka 3311 příspěvků 13 inzerátů 23.01.13 12:12

Nevim, deti mi do skolky nechodi. Ale tohle mi prijde dost stresujici pro dite a dost bych premyslela o jine skolce.
Je jasny ze deti zlobi, ale zas se mi nelibi aby to odnasel jeden kdyz ucitelka vlastne ani nevi jestli to byl on nebo ne.
Je jasny ze se deti urcite naucili na nej svadet vsechno, protoze prece on je ten zlobivy :-( Prijde mi to od tech ucitelek dost neobjektivni :-(

Kazdopadne toto je duvod proc chci dcerku dat do soukrome skolky u nas - kde nechavaji detem jejich prostor, kdyz nechteji nemusi spat, je jich tam max. 16 a venuji se jim. Mluvi na ne cesko-anglicky.

Mi24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.13 12:13

By jste měli změnit školku..protože jestli to bude takhle pokračovat tak učitelky budou pořadstejně i kdyby byl malej nejhodnější dítě ze školky a samozřejmě že když uvidí dětí jak se k malemu chovají učitelky tak se budou takhle chovat i dětí a jestli s těmi dětmi půjde pak i do školy tak budou i pokračovat ve škole pak je jen otázkou zda nějak učitelka ve škole zasahne nebo ne

barcas11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.13 12:14

Chudák malej, já tedy nevím, jak moc zlobí, ale tohle mi od školky příjde jako hodně přes čáru a to s těma čertama to je šílený :roll:

To bych tam na ně asi fakt vlítla a není možnost ho dát do jiné školky, když tady už si ho tak zaškatulkovali?

LenčaX
Kelišová 6260 příspěvků 23.01.13 12:15
@Timinka píše:
Tak to bych skolce teda rychle zatrhla. pripada mi to jako tezka sikana se zapojenim kolekrivu rizena ucitelkou 8o

Taky mi to prijde jako sikana, jak to popisujes… Tohle si muzou ucitelky dovolit? :nevim:

nonina
Závislačka 4084 příspěvků 23.01.13 12:18

Rozhodně bys tohle neměla učitelkám a ředitelce tolerovat. Pokud paní ředitelky nesjedná nápravu, tak jdi za jejím nadřízeným.
Je to šikana nejhrubšího zrna :evil:. Prosím, napiš co je to za školku!

Tarfinka
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 23.01.13 12:19

8o to je hrozné…taky mi to příjde jako šikana..jak se to dítě potom musí cítit, já bych teda ředitelku sprdla na dvě doby a takhle strašit děti čertem? To snad nemyslí vážně…ani se nedivím, že se počůral..chudák malej. Určitě bych se rychle poohlídla po jiné školce, pokud je někde místo, klidně i za cenu, že budu platit soukromou, tam mají přece jen k dětem jiný přístup, když na ně mají vice času. Tohle bych neslesla ani náhodou :cert:

Alunka1
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 23.01.13 12:25

Změna školky u nás možná není. Bydlíme na vesnici a já musím mít někoho kdo mi bude vyzvedávat syna ze školky. Kdybych ho dala do jiné školky, tak už s tím mám problém.

Chci tuto situaci řešit s psycholožkou, jenže ta nás vezme nejdříve za 2 měsíce. Do školky se dostanu v pondělí, kdy pro malého půjdu, tak se uč. zeptám zda s kalendářem slaví úspěch a říct jí, jak to na syna působí apod.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.01.13 12:27

Může zlobit jak chce, ale být hambou pro ostatní? :think: hodně rychle bych promluvila s učitelkou, případně zvažovala změnu školy.. jako sorry, ale trestat dítě čertem tak, až se počůrá, to bych udělala takový brajgl, že by si to zapamatovaly do konce života.. :cert:

Mišanila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.13 12:28

Tak hodnocení dohromady s dětma mi přijde jako hodně blbý nápad, už ten kalendář někde vyvěšený, aby všechny děti nebo i rodiče viděli, jak si jedno dítě vede je podle mě přes čáru. Když už chtějí učitelky mermomocí někoho hodnotit, tak buď všechy a nebo nikoho. I když mě nějaké smajlíky a černé puntíky a srovnávání dětí nesedí celkově.

Malé děti nemají koho co hodnotit, nejsou schopné mít nadhled, stačí aby si od někoho vzal hračku nebo že je dětem nesympatický a někdo s ním kamarádí jiný nekamarádí a už budou hodnotit špatně. Taky učitelky nejsou u všech strkanic, tak nemůžou vědět, kdo si kdy začal atd.
Kdybych byla na místě tvého syna, tak bych si připadala jako největší lotr, kterého soudí nějaká porota, jestli je hodný nebo zlý. Jsou tam určitě i další děti, které nejsou jen hodné.

Nechat dítě odnést čertem je pro mě naprosté pedagogické selhání učitelek a to bych si stěžovala u ředitelky, i když ty máš stíženou pozici tím že je tvoje dítě „podle učitelek“ problémové. Asi bude syn větší zlobič a náročnější dítě, ale přístup učitelek mi přijde z podstaty špatný.
Pokud by to šlo, vyměnila bych školku, syn tam má špatnou pověst a aby to nebylo tak, že u každé strkanice z toho vyjde on jako ten kdo si začal.

Hodnocení přede všema a dětma bych rezolutně odmítla, pokud už chtějí učitelky nějak hodnotit, tak bych si s nima dohodla schůzku i se synem, kde by jen mezi váma nějaké to zhodnocení proběhlo. Ty bys k tomu mohla něco říct, věděla bys jak se chovají a vyjadřují učitelky atd.

Ale jsem nejvíc pro změnu školky, učitelky mi nepřijdou z toho popisu jako dobré, ale nevím jaké máš možnosti.

Black_Orchids
Závislačka 3834 příspěvků 23.01.13 12:29

To je strašný!!! chůdě malý.
Učitelky snad mají nějaké odpovídající vzdělání a měly by zvládat různé typy dětí, nejen ty hodné. To, co popisuješ, je naprosté selhání z jejich strany.
Chtějí kalendář ohledně chování? Fajn, ale pak pro všechny děti! S takovou by třeba kluka přirozeně víc motivovalo, kdyby viděl, jaké kalendáře mají ostatní děcka.
S tím čertem je to fakt hodně hnusný. Si nedovedu představit, jakou ten malej musel zažít paniku, když ho čert někam nese a ostatní se na to klidně dívaj… 8o s tímto bych zašla za dětským psychologem, vysvětlila mu situaci, aby to s klukem nějak „zpracoval“. Vždyť z toho může mít trauma na hodně dlouho.
Zašla bych za ředitelkou a udělala kolem toho takovej bugr, že by se zastavila až na koberečku před svým dalším nadřízeným.

adlin27
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 23.01.13 12:30

Okamžitě bych obvolala všechny školky kolema malého dala jinam. Tohle si neumím představit, dneska nutit dítě do spaní? a to hodnocení snad nemyslí ani vážně? A to s tím skřítkem to snad ne a co že zlobí přeci to s jeho šikovností nějak nesouvisí? Opravdu okamžitě jednejte. Tohle už tak na něm zanechá obrovskou stopu. A zapojte tatínka. Je mi z toho smutno. Nehledě na to co to znamená že poslouchá? a že je hodný? vždyť to není žádná specifikace když už. Jen to co udělali s čertem by mi stačilo(mimochodem já bych si radši vzala dovolenou, kdybych věděla o strachu dítěte, ale to je o jiném). I kdybyste měla dát synka nikam na vesnici nebo dočasně hlídat kamarádce na mateřské třeba syna bych tam už nedala.

Loki01
Echt Kelišová 8841 příspěvků 23.01.13 12:33

Ok. Tohle je problem.
Musis tam udelat vylagos. Tohle neni akceptovatelne. Je mi maleho strasne lito. Ucitelka ho sikanuje a to, ze se pocural strachy je neco sileneho.
Skolku bych asi radsi zmenila, protoze pochybuju ze se zmeni. Radsi bych mela problemy s vyzvedavanim a slozetejsi logistiku nez aby se moje decko balo do skolky a bylo tam sikanovane, curalo strachy a delaly z nej blbecka pred celou tridou. Je to jenom dite proboha, kazde dite zlobi. Kdyz nechteji aby cakal vodou v umyvarce, tak at jim daji nadrze na hrani s vodou. Jako maji u nas ve skolce. A nepromokavy oblek.
To je hnus.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >