Chování macechy k mě dcery

Anonymní
13.11.20 13:34

Chování macechy k mě dcery

Mám s exmanželem pětiletou dceru. On si našel přítelkyní se kterou má teď syna. Dcera je u nich tři dny, přesněji vždy od pátku až do neděle. Poslední dobou, když k nim dcera měla jít byla taková smutná a když se vracela byla až příliš šťastná. Tak sem se jí ptala, nejdřív říkala že to je kvůli bratrovi, že ho má ráda ale že jí vadí že neustále brečí. Já jsem tomu nejdřív věřila. Ale pak, když k ním dcera měla jít brečela a prosila že tam jít nechce. Dcera mi řekla že je na ní Petra ( přítelkyně exmanžela) protivná a že na ni řve. Volala jsem exmanželovi a ten mi řekl, že má jeho přítelkyně teď nějaké hormony a že o tom ví. Dcera mi ještě řekla, že Petra nedovolí aby sahala na svého bratra, že jednou šlyšela jak říká že jí tam nechce, když jí dá jídlo tak jí ho nedá normálně, ale hodí to dcerce na stůl, jak nějakému psovi. Dokonce mojí dceře dála na zadek a to opakovaně protože že zlobila a ani jí nezkusila nejdřív domlouvit, to mi potvrdil i exmanžel že si to sní vyříkal a že to už nikdy neuděla. Já k ní dceru, pustit nechci, zvlášť když by sní byla samá. Mluvila jsem s bývalou tchýni a ta mi řekla že si všimla že se k ní macecha nechová moc dobře. Tchýně mému exmanželovi návrhla aby byl jen on sám s naší dcerou ty tři dny sám. Ale to se nelíbí Petře. Prosím, co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5270
13.11.20 13:38

Dceru tam nedávat dokud si EX nesrovna svoji ženskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
13.11.20 13:42

Za takových okolností bych tam dítě nedala.ex manžel si musí doma nejdřív udělat pořádek. Syn má taky macechu, ale naštěstí vím, že jeho otec by takový chování nikdy nepřipustil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 13:43

@mackA159 tak ten mi řekl, že si jí srovnal, ale moc tomu teda nevěřím.

• Citovat
  • Nahlásit
874
13.11.20 13:54
@Anonymní píše:
Mám s exmanželem pětiletou dceru. On si našel přítelkyní se kterou má teď syna. Dcera je u nich tři dny, přesněji vždy od pátku až do neděle. Poslední dobou, když k nim dcera měla jít byla taková smutná a když se vracela byla až příliš šťastná. Tak sem se jí ptala, nejdřív říkala že to je kvůli bratrovi, že ho má ráda ale že jí vadí že neustále brečí. Já jsem tomu nejdřív věřila. Ale pak, když k ním dcera měla jít brečela a prosila že tam jít nechce. Dcera mi řekla že je na ní Petra ( přítelkyně exmanžela) protivná a že na ni řve. Volala jsem exmanželovi a ten mi řekl, že má jeho přítelkyně teď nějaké hormony a že o tom ví. Dcera mi ještě řekla, že Petra nedovolí aby sahala na svého bratra, že jednou šlyšela jak říká že jí tam nechce, když jí dá jídlo tak jí ho nedá normálně, ale hodí to dcerce na stůl, jak nějakému psovi. Dokonce mojí dceře dála na zadek a to opakovaně protože že zlobila a ani jí nezkusila nejdřív domlouvit, to mi potvrdil i exmanžel že si to sní vyříkal a že to už nikdy neuděla. Já k ní dceru, pustit nechci, zvlášť když by sní byla samá. Mluvila jsem s bývalou tchýni a ta mi řekla že si všimla že se k ní macecha nechová moc dobře. Tchýně mému exmanželovi návrhla aby byl jen on sám s naší dcerou ty tři dny sám. Ale to se nelíbí Petře. Prosím, co dělat?

Vida, zas macecha jako z pohádky. :roll: Obávám se, že lepší to nebude. Spíš horší, pokud to bude chtít otec s partnerkou řešit. Nedala bych k nim dcerku a trvala na tom, ať se s ní otec schází sám, třeba u babičky. Ta jeho je jedna z těch, co si měla najít bezdetneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
13.11.20 13:55

Je to těžké… Věřím, že i pro exmanzelovu novou ženu. Sama si nedovedu představit, že by se k nám každý druhý víkend nastěhovalo dítě, které není moje. Já bych to asi nedala. Na druhou stranu o tom, že má partner dítě z předešlého vztahu, věděla… Malé je mi líto a pokusila bych se domluvit s chlapem, aby si ji nebral na noc, ale strávil s ní třeba každý týden jen jeden den. Podle mě to pendlovani sem tam je pro dítě to nejhorší.. Neví pak, kde je doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15467
13.11.20 14:00

No tak k takovéhle maceše by moje dítě opravdu nešlo…a vlítla bych tam a vysvětlila jí, že moje dítě teda bít nebude…co si to dovoluje? a ex by se mohl s dítětem vídat u své matky nebo ne na noc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7653
13.11.20 14:01
@Anonymní píše:
Mám s exmanželem pětiletou dceru. On si našel přítelkyní se kterou má teď syna. Dcera je u nich tři dny, přesněji vždy od pátku až do neděle. Poslední dobou, když k nim dcera měla jít byla taková smutná a když se vracela byla až příliš šťastná. Tak sem se jí ptala, nejdřív říkala že to je kvůli bratrovi, že ho má ráda ale že jí vadí že neustále brečí. Já jsem tomu nejdřív věřila. Ale pak, když k ním dcera měla jít brečela a prosila že tam jít nechce. Dcera mi řekla že je na ní Petra ( přítelkyně exmanžela) protivná a že na ni řve. Volala jsem exmanželovi a ten mi řekl, že má jeho přítelkyně teď nějaké hormony a že o tom ví. Dcera mi ještě řekla, že Petra nedovolí aby sahala na svého bratra, že jednou šlyšela jak říká že jí tam nechce, když jí dá jídlo tak jí ho nedá normálně, ale hodí to dcerce na stůl, jak nějakému psovi. Dokonce mojí dceře dála na zadek a to opakovaně protože že zlobila a ani jí nezkusila nejdřív domlouvit, to mi potvrdil i exmanžel že si to sní vyříkal a že to už nikdy neuděla. Já k ní dceru, pustit nechci, zvlášť když by sní byla samá. Mluvila jsem s bývalou tchýni a ta mi řekla že si všimla že se k ní macecha nechová moc dobře. Tchýně mému exmanželovi návrhla aby byl jen on sám s naší dcerou ty tři dny sám. Ale to se nelíbí Petře. Prosím, co dělat?

V první řadě bych vynadala ex…že to vůbec dovolí!!důrazně bych mu řekla že k němu dcera za těchto okolností jezdit nebude, pokud se jeho nová žena nesrovna.Male je mi hrozně lito :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
13.11.20 14:06
@Annabela11 píše:
V první řadě bych vynadala ex…že to vůbec dovolí!!důrazně bych mu řekla že k němu dcera za těchto okolností jezdit nebude, pokud se jeho nová žena nesrovna.Male je mi hrozně lito :,(

Toto často bohužel konči tak, že vztahy s dítětem z předchozího vztahu se omezí do ztracena. Chudáci děcka.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
13.11.20 14:08

@LaEllaX Jenže jak sama píšeš, ona o tom věděla, že má její milej dítě a měla s tím počítat. Ty to tak nechceš, tak si najdeš bezdětného, to je v naprostém pořádku, nemusíš se rozplývat nad cizím děckem, ale tohle si ta macecha měla rozmyslet dřív. To jí neomlouvá. Já se fakt divim, co někteří rodiče dovolí za jednu klobásu v trenkách nebo kozy. K věci, malou tam nedávat, dokud si její otec neudělá pořádek. Dá se pochopit, že jestli má malé miminko chce klid, ale to jak píšu si měla rozmyslet dřív a hlavně jí to neopravňuje se chovat jak kráva k malé holčičce, která za nic nemůže a tohle jí muže do budoucna poznamenat, to by si měl tatínek uvědomit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
13.11.20 14:19
@Popeladym píše:
Toto často bohužel konči tak, že vztahy s dítětem z předchozího vztahu se omezí do ztracena. Chudáci děcka.. :?

Přesně tohle mě napadlo, když jsem to četla. Že chlapa ty rozepře přestanou časem bavit, tak si malou přestane brát úplně. Macecha tak bude happy, protože se jí zbaví, a konečně tak budou dokonalá rodinka. :roll:

Jinak si myslím, že tohle nebudou hormony, tohle je prostě konec přetvářky. Porodila mu dítě, tak se cítí na koni a chrání si hlavně to svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
13.11.20 14:34

Je důležité si pravidla vyjasnit hned na začátku. My jsme si s partnerovými dětmi nesedli, tak se prostě nestýkáme a je po problému. Spokojenost na všech stranách. Láska se prostě nedá vynutit, nebo přikázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
13.11.20 14:35

No jo, ona věděla že jde do vztahu s chlapem, co už dítě má. Tenkrát jí to asi nevadilo, dnes už ano a pravděpodobně se snaží aby to malé natolik znechutila že k nim nebude chtít jezdit a to se jí povedlo. I když jí chlap srovná, tak ta malá prostě vycítí že tam je nežádoucí :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
13.11.20 14:38
@Ida11 píše:
Je důležité si pravidla vyjasnit hned na začátku. My jsme si s partnerovými dětmi nesedli, tak se prostě nestýkáme a je po problému. Spokojenost na všech stranách. Láska se prostě nedá vynutit, nebo přikázat.

A jak to tedy děláte? Partner své děti nevídá? Nebo si je bere a ty po tu dobu co jsou třeba u vás někam odjedeš? Láska se vynutit nedá, to máš pravdu, ale slušné chování snad nikoho nezabije. Není přece nutné aby se k té malé chovala jako kdyby byla obtížný hmyz. Ona přece nemůže za to, že se její rodiče rozešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
13.11.20 14:43

@arinecka já samozřejmě neznám konkrétní případ paní, nikoho neodsuzuju. Přítel se s nimi stýká mimo byt - ten je v mém vlastnictví. Samozřejmě se s nimi může stýkat kdy chce, do toho mu nekecám. A respektuju, že s nimi chce být. Nemám potřebu se obhajovat, užila jsem si s nimi svoje, ale vypisovat to tady nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama