Chození po špičkách a adhd

Anonymní
7.1.20 17:02

Chozeni po spickach a adhd

Zdravim, muj syn ma 4roky a ma ploche nohy a chodi po spickach. Dneska jsme s nim byli u detskeho ortopeda a ten nam rekl ze chozeni po spickach s plochyma nohama nesouvisi a ze chozeni po spickach vypovida o nejakem druhu mozkove obrny (napr adhd atd). Je tu nejaka maminka co se s tim u sveho ditete take setkala? Opravdu se vam to pote potvrdilo? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14567
7.1.20 17:14

ADHD je mozkova obrna? Tak to slysim poprve.

Moje dcera chodila po spickach mezi 1,5-2,5 lety. Vrcholilo to kolem 2. roku, pak postupne odeznivalo. Je hodne ziva, to jo… ale strcim ruku do ohne za to, ze s ADHD to nesouvisi; stejne tak jako mozkova obrna nema s ADHD absolutne nic spolecneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2890
7.1.20 17:25

Mám neteř, která také chodila po špičkách, postupně to odeznělo. Je hodně živá, já bych i typla, že má adhd, ale švagrová s ní nikde nebyla, tak potvrzené to nemám. Možná, že to s tou živostí může souviset :nevim: Neznám jiné dítě, které by chodilo po špičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
7.1.20 17:28
@Anonymní píše:
Zdravim, muj syn ma 4roky a ma ploche nohy a chodi po spickach. Dneska jsme s nim byli u detskeho ortopeda a ten nam rekl ze chozeni po spickach s plochyma nohama nesouvisi a ze chozeni po spickach vypovida o nejakem druhu mozkove obrny (napr adhd atd). Je tu nejaka maminka co se s tim u sveho ditete take setkala? Opravdu se vam to pote potvrdilo? Dekuji

Zajimavy nazor lekare… nech ho prohlednout fyzioterapeutem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 17:30

ADHD a mozková obrna nemají vůbec nic společného, to by měl ortoped skoro vrátit diplom za takovéhle hlody. Některé autistické děti chodí po špičkách, ale spíš ty starší, u čtyřletého bych brala, že si to spíš jen zkouší a testuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.1.20 17:35

Nam prave rekl ze to chozeni po spickach souvisi s mozkovou obrnou (DMO) a mezi to se pry radi i adhd a jine druhy. Nevyznam se v tom, jen jsem chtela sliset zda se s tim prave nekdo nesetkal. Budu syna objednavat k nekajemu dr co se tim DMO zabyva, tak uvidim. Snad se to nepotrvdi a syn bude zdravi…

• Nahlásit
  • Citovat
987
7.1.20 17:36

Syn má 21 měsíců, po špičkách chodí od cca jednoho roku (chodit začal v 8,5 měsících). Mám vypozorováno, že se tak děje, když se předvádí nebo chodí po místnosti a vymýšlí co by „provedl“. Jinak při běžné chůzi chodí po celé plošce. Je sice živější, ale když např. maluje nebo si hraje s autíčkem, tak se na tu činnost/hru soustředí. Nemyslím, že má adhd.

Pamatuji si, že když jsme byly malé děti (5-6 let), taky jsme měly ploché nohy. A to jsme chodily v botách i naboso. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by měl v takovém věku vyvinutou klembu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 17:36

Syn je take dost zivy a po tech spickach chodi cca pd 2,5 let a ted jsou mu 4.

• Nahlásit
  • Citovat
987
7.1.20 17:39

A po těch špičkách chodí neustále?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 17:45

Ze zacatku ne ale ted uz ano, i v kotnikove bote i bez boty. Kdyz se soustredi tak dokaze chvilku jit po cele plosce nohy ale jakmile si hraje, bezi nebo tak, hned stoupne na spicku. Nase detska dr na chozeni po spisce rekla ze to ma k te ploche noze a ze jde hlavne o zvyk. Takze jsem byla opravdu v soku kdyz mi detsky ortoped rekne neco takoveho

• Nahlásit
  • Citovat
32758
7.1.20 17:45

První dcera taky chodila po špičkách mezi 2-3 rokem. Pak jí to pomalu přešlo. Žádnou obrnu ani nic jiného neměla, prostě tak chtěla chodit a bavilo jí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
7.1.20 17:47

Čerstvě pětiletý syn chodí po špičkách už hodně dlouho. Zivej je až až, ale ADHD ne. Má zkrácené šlachy, cvicime, zatím doma a když se to nespraví, čeká nás RHB. S obrnou to nemá opravdu nic společného. Teda ano, děti s DMO můžou chodit po špičkách, ale úplně jiným způsobem a hlavně mají k tomu i jiné pohybové obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 17:55

@chaela dekuji, ted jste me trochu uklidnila. O zkracenych slachach jsem slisela a cekala jsem ze nam neco takoveho dr rekne, a on tohle… Mohu se zeptat, od koho mate urcete ty zkracene slachy? Zda to byl ortoped nebo fyzioterapeut, nebo nekdo uplne jiny? Syn me prijde jinak zdravi, je akcni az az, hraje si, beha, sice nevydrzi u kreativnich veci ale to beru ze ho to proste nebavi. Tak nevim… Ale myslim, ze zadna mama nechce sliset neco o tom, ze by dite mohlo mit DMO

• Nahlásit
  • Citovat
14567
7.1.20 17:57
@Anonymní píše:
Ze zacatku ne ale ted uz ano, i v kotnikove bote i bez boty. Kdyz se soustredi tak dokaze chvilku jit po cele plosce nohy ale jakmile si hraje, bezi nebo tak, hned stoupne na spicku. Nase detska dr na chozeni po spisce rekla ze to ma k te ploche noze a ze jde hlavne o zvyk. Takze jsem byla opravdu v soku kdyz mi detsky ortoped rekne neco takoveho

bych zmenila ortopeda. Tenhle vede reci z cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
7.1.20 18:13
@Anonymní píše:
@chaela dekuji, ted jste me trochu uklidnila. O zkracenych slachach jsem slisela a cekala jsem ze nam neco takoveho dr rekne, a on tohle… Mohu se zeptat, od koho mate urcete ty zkracene slachy? Zda to byl ortoped nebo fyzioterapeut, nebo nekdo uplne jiny? Syn me prijde jinak zdravi, je akcni az az, hraje si, beha, sice nevydrzi u kreativnich veci ale to beru ze ho to proste nebavi. Tak nevim… Ale myslim, ze zadna mama nechce sliset neco o tom, ze by dite mohlo mit DMO
Říkala to naše dětská doktorka, že si to myslí, ale že to zatím je ok, máme protahovat a upozorňovat, pevné boty, v létě bosky… kdyby se to nezlepsilo nebo zhoršilo, půjdem na to rhb. Teď ho čeká 5leta prohlídka, tak mám v plánu se zeptat.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama