Chřipka a horečky

10
19.3.16 10:45

chripka a horecky

Ahoj, holky potrebuji se poradit od ut lezim s teplotama prvni dny pres 38, pak se lehce snizily do 38, sla jsem k doktorce ani na me nekoukla a dala mi atb. koupila jsem si crp test a vysko mi to do 30crp.ted nevim, zda si atb nasadit nebo ne.Dnes mam jeste teploty 37, 5
Furt unava atd. Uz jsem z toho vycerpana z postele prakticky neslizam…nas pediatr mi u deti rika 5dni teplot je ok, plati to i udospelych? A ta silena unava nemate zkusenosti s chripkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
19.3.16 11:23
@chichichi píše:
Ahoj, holky potrebuji se poradit od ut lezim s teplotama prvni dny pres 38, pak se lehce snizily do 38, sla jsem k doktorce ani na me nekoukla a dala mi atb. koupila jsem si crp test a vysko mi to do 30crp.ted nevim, zda si atb nasadit nebo ne.Dnes mam jeste teploty 37, 5
Furt unava atd. Uz jsem z toho vycerpana z postele prakticky neslizam…nas pediatr mi u deti rika 5dni teplot je ok, plati to i udospelych? A ta silena unava nemate zkusenosti s chripkou?
ATB bych si už nasadila. CRP je zvýšené. Svědčí už o bakterií v těle. :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.3.16 11:25

Jo a měl Ti ho v prvé řadě udělat lékař, že? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52609
19.3.16 11:39

@Ajda14
Crp nad 30 neznamena automaticky bakterii a ty samodomo testy nejsou presny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.3.16 11:41

Tak mi asi nic jineho nezbyde…pred mesicem jsem mela neco podobneho jen bez teplot, ale crp 80 takze atb.to jistily a ted po mesici znovu :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2692
19.3.16 12:04

Starší syn měl minulý týden horečky..nejprve 38,pak 39,5,třetí den jsem šla k lékařce, udělala CRP, vyšlo 35,atb nenasadila s tím, že je to chřipka, syn čtvrtý den 37,5 maximálně, pátý den zcela bez teplot. Dávala jsem Nurofen když měl přes 38,5 a nasadila Kalobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
19.3.16 12:25

Tohle jsem měla v polovině února i s dětmi. Měla jsem 6 dní teplotu nad 38, u doktora jsem s tim nebyla, ani děti, zvládli jsme to za pomoci Paralenu a Ibalginu, rodiče šli k mudr. dostali ATB a jsou na tom úplně stejně jako já. ATB bych nebrala, na chřipku ti stejně ne zaberou, akorát oslabí. Dětská řikala, že to nejspíš byla chřipka A. Únava přetrvává stále, u mně i u dětí, normálně jsem dost akční, ale od toho února jsem byla jen párkrát na procházce, prostě nemam energii. Držím palce a přeji rychlou rekonvalescenci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
19.3.16 12:50

Diky za reagce :kytka: :kytka: mela jsem jeste jeden test crp a vysel mi jeste min nez minule, takze to zkusim bez atb. i kdyz nejsem zvykla byt tak dlouho mimo provoz a to me znejistovalo, ale za tech pet dni jsem moc nejedla atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
19.3.16 20:46
@chichichi píše:
Diky za reagce :kytka: :kytka: mela jsem jeste jeden test crp a vysel mi jeste min nez minule, takze to zkusim bez atb. i kdyz nejsem zvykla byt tak dlouho mimo provoz a to me znejistovalo, ale za tech pet dni jsem moc nejedla atd.

To mi povídej, já nejsem ready do teď a už jsme skoro měsíc po nemoci, ani děti nejsou ve formě, pořád děsná únava. Jak jsem už psala, jsem zvyklá každý den na pohyb, od té doby dřepím doma u krbu a nos vystrčím jen za slunného počasí. Mě dětská řekla, že rodičům marně vysvětluje, že tahle chřipka fakt není na 14 dní, že to je na dlouho, takže se vůbec nestresuj, prostě to chce klid, teplo a hodně spánku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.3.16 11:28

@beeerush tak jsem od soboty bez teplot, ale jak píšeš asi to bude trvat dlouho než se dostanu do formy, každý den si potřebuju jít lehnout a doma zatím funguju tak napůl, nikdy jsem takovou hnusnou chřipku neměla a doufám, že už mít nebudu…navíc mám rozhozený zažívání, ale jsem ráda, že jsem to zvládla bez atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
22.3.16 19:12

To zažívání jsme měli s dětma taky, asi to patřilo k tomu. Bylo to fakt strašný, kdo nezažil, nepochopí. Zlatý rýmičky :-)
:hug: snad už bude líp. Ale jak jsem už psala, ta únava bude asi na dlouho. Hlevně se nepřemáhej, chce to fakt co nejvíc odpočívat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.3.16 15:13

@beeerush neboj, že bych neodpočívala jsem dnes spala, přes den kdy děti byli ve školce a neudělala jsem absolutně nic, byla jsem se dnes nechat uschopnit a doktorka mi řikala, že unava může trvat :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.3.16 15:14

A máš pravdu kdo nežažil nepochopí, zlatá rýma :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
23.3.16 18:48

Já se s chřipky zhrabal asi po měsíci, je to vážně pěkny záběr pro tělo, ale dnes po 2 měsících to pořád cítím, že nejsem úplně redy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
23.3.16 20:55

@Dalibor7 No to jsou tedy vyhlídky viď? :-) @chichichi Já jsem měsíc po a pořád čekám kdy odezní ta únava. Dneska jsem se konečně chtěla jít projít, ale zase jsem to nedala, únavu pořád cítím, dneska mě i bolí hlava. Možná že to s jarem a sluníčkem konečně odezní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat