Reklama

Chřipka bez teploty? Nebo něco jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pandoslava
Kecalka 117 příspěvků 31.01.17 13:26
Chřipka bez teploty? Nebo něco jiného?

Zdravím všechny,
je to něco přes 3 týdny, co se necítím ve své kůži. Začalo to bolením doslova celého těla - kloubů, svalů, hlavy. A nechutenstvím, nevolností po jídle. Později přišlo škrábání v krku a trochu rýma. To ale trvalo jen dva dny. Silné bolesti kloubů ale přetrvávají. K tomu je mi pořád zima a jsem unavená, prostě dost přichcíplá. Syn (2r) taky není poslední dny úplně v pohodě, v noci měl trošku rýmu, přes den je víc spavý než obvykle - takže předpokládám, že něco chytl ode mě. Teplotu též nemá.

Přijde mi to u mě takový divný průběh - na chřipku chybí horečky, na nachlazení zas rýma nebo škrábání v krku. Letos už jsem měla 2× virózu - klasika krk, rýma, teplota. A přes vánoce jsem měla chřipku - vysoké horečky, bolest kloubů, zvracení. Po Vánocích jsem byla u doktorky, dělala mi krevní testy a na nic moc se nepřišlo - pouze lehce zvýšené leuko (prý po chřipce normální). A teď mám zase tohle :cert: Nejvíc mě bolí mezi lopatkama, za krkem a taky kotníky a stehna. Jak po pořádném horském pochodu.:D Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Co zabralo? : :jazyk: kytka:

Reklama

Reakce:

pandoslava
Kecalka 117 příspěvků 31.01.17 13:27

Ještě upřesním, že „letos“ jsem myslela tuto sezónu (cca koncem října počínaje), nikoliv rok 2017 - to bych fakt nemohla stihnout :D

Tamtama
Extra třída :D 11699 příspěvků 31.01.17 13:48

Takovou „chřipku“ bez horečky jsem teď měla taky, pět dní jsem byla absolutně nepoužitelná, nemohla jsem ani vstát.. pomohlo to vyležet..

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 31.01.17 13:49

Otestovat na boreliózu.

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 31.01.17 13:50

…pokud by to trvalo déle. Jinak nejspis asi viroza.

pandoslava
Kecalka 117 příspěvků 31.01.17 13:57

@sediza Jak dlouho myslíš, že mám čekat? U Dr. jsem byla na začátku ledna s tím, že od konce října jsem pořád nemocná - čili 2 měsíce skoro v kuse. Ptala jsem se ji i na borelii a říkala, že je zbytečné to testovat, že to určitě byla chřipka, viróza…Tak je mi jaksi blbé tam teď po měsíci jít zas skoro s tím samým a chtít zas test na boreliózu :-/ :oops:

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 31.01.17 14:48

@pandoslava musíte se vykašlat na pocity, že někoho otravujete. Jde o Vaše zdraví a dr. je tu pro Vás. Samozřejmě, ze Vás nechce hned testovat. Zdravotní pojišťovna jí to neproplatí, pokud by precerpala limit… pokud mela každého testovat, kdyz si rekne…ale vy máte potíže uz opravdu dlouho. Dokonce to ani z bezneho testování nemusí byt zachytitelné. Jsou dva testy. Jeden levnější Elisa, a také méně přesný a Western blot drazsi a presnejsi. Zatim si muzete o borelioze neco precist na netu. Myslim, ze na borelioza.net nebo. cz. Muze to byt i chlamydie plicní. Je mnoho dalsich pricin unavy a bolesti kloubů a dr. je povinna je vsechny vyloucit a pripadne vas odeslat na specializovana pracoviste. Drzim palce, at se brzy uzdravíte!

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19318 příspěvků 31.01.17 15:07

@pandoslava průšvih je s tím, že ono testy na borelii doktory hrozně obtěžuje (a já nechápu proč :zed: :zed: ).
Na virozu nebo něco podobného to fakt nevypadá, taky si myslím, že by v tom byly buď teploty nebo kašle a pod.
Uvažovala bych nad testem jako samoplátce (jestli to jde, předpokládám, že jo…)

Saragoza
Povídálka 27 příspěvků 01.02.17 16:25

Já mám něco podobného od Vánoc, únava, slabost, návaly na zvracení, lehla jsem z ničeho nic, ale naprosto bez teplot jen mírné zahlenění, za dva týdny se teda přidal kašel, takže jestli to byla nějaká viróza nebo se to pak později k tomu přidalo, nevím. Ale dostávám se z toho opravdu pomalu. Ty základní krevní testy samozřejmě nic neukázaly.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama