Reklama

Přesnost krevních testů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mini9
Povídálka 30 příspěvků 31.01.17 11:18
Přesnost krevních testů

Zdravím děvčata. Chci se zeptat, zda máte některá se sebou nebo s někým z okolí zkušenost, že by byl daný člověk nemocný i přesto, že výsledky krevních testů v pořádku. Kam tím mířím? Za poslední dva měsíce jsem prodělala bronchitidu a i nyní se necítím stále dobře, jsem unavená, zahleněná, bez teplot. Byla jsem přeléčena antibiotiky, léky na vykašlávání. Odběry krve mi byly dělány asi až po měsíci a lékař mi sdělil, že jsou v pořádku. Proto se chci zeptat, zda by třeba v mém případě nebyly vhodnější výtěry. Sice žijeme v době, kdy krevní rozbor dokáže odhalit spoustu věcí, ale že by se nemohlo stát, že v těle probíhá nějaká špatná reakce, aniž by se to projevilo při odběru..
Díky za názory, zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 11:30

@Mini9 spíš než přesnost krevních testů bych zjišťovala jaké měl vůbec tvůj lékař požadavky na laboratoř- co nechal testovat. Jestli jen crp nebo i další parametry…

Mini9
Povídálka 30 příspěvků 31.01.17 11:35

CRP (nejprve kapilárně, poté i venózně) a KO - vše prý v pořádku.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 11:38

Tak to je taky asi na druhu onemocnění. Výtěry ukážou něco jiného, jak krev, ne??? Zvlášť pokud tě trápí dýchací cesty. A co alergo vyšetření? Já se roky trápila dýchacíma obtížema a teď se léčím tam. Vše bylo neřešenou alergií.

Mini9
Povídálka 30 příspěvků 31.01.17 11:50

@Aries6 Jo jo, jsem alergička, astmatička, od mala se léčím na alergologii, užívám kortikoidy inhalačně a nově do nosu formou spreje, na další kontrolu tam jdu v březnu, jen bych se už ráda vylízala z této choroby a zítra jdu k PL na kontrolu, chce mě už nechat uschopnit, a tak se ptám, jestli by nebylo lepší požadovat výtěry, když se stále necítím úplně dobře. Poslechově jsem čistá, kašel už minimální, jen mě trápí šílená únava a tzv. zadní rýma, kdy mi hleny stékají do krku..

leryl
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 31.01.17 13:00
@Mini9 píše:
@Aries6 Jo jo, jsem alergička, astmatička, od mala se léčím na alergologii, užívám kortikoidy inhalačně a nově do nosu formou spreje, na další kontrolu tam jdu v březnu, jen bych se už ráda vylízala z této choroby a zítra jdu k PL na kontrolu, chce mě už nechat uschopnit, a tak se ptám, jestli by nebylo lepší požadovat výtěry, když se stále necítím úplně dobře. Poslechově jsem čistá, kašel už minimální, jen mě trápí šílená únava a tzv. zadní rýma, kdy mi hleny stékají do krku..

Tak můžete si nechat udělat výtěr z nosu, aby se zjistil původce rýmy. Pokud by přetrvával kašel, lze z krve vyšetřit chlamydie pneumonie.
Je jen možné, že potřebujete více času na rekonvalescenci.
Ono vyšetření z krve je spousta, CRP a KO je takový základ, ale je dobře, že to máte zkontrolováno.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama