Chřipka v těhotenství 20tt

21.12.19 17:11

Chřipka v těhotenství 20tt

Ahojky včera v noci jsem dostala chřipku hrozně mě bolí v krku mám ucpaný nos, zimnici nemůžu vůbec dýchat.. Chtěla bych poradit jaký prášky můžu v těhotenství a co pít můžu 20tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

158
21.12.19 17:27

Myslím, že jsem brala Paralen. A při vysoké horečce mokré ponožky na nohy. Jinak klasicky horký/teplý čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2906
21.12.19 17:32
@Sami123 píše:
Ahojky včera v noci jsem dostala chřipku hrozně mě bolí v krku mám ucpaný nos, zimnici nemůžu vůbec dýchat.. Chtěla bych poradit jaký prášky můžu v těhotenství a co pít můžu 20tt

Je chvályhodné, že jste natolik lékař, abyste si diagnostikovala chřipku, ale nejste schopná si přečíst příbalové letáky k lékům. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2728
21.12.19 17:54

Paralen na snížení horečky, Septilen na bolest v krku, Vincentku nebo mořskou vodu do nosu (obojí se dá koupit ve spreji v lékárně).

@Cenarius Mnoho lidí běžně virózu nazývá chřipkou, myslím, že není potřeba je za to pranýřovat, je to zbytečné a hloupé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
21.12.19 20:35

@Sami123 septilen na krk, paralen, jitrocelový sirup a mořskou sůl do nosu. Jestli se nebude lepšit jdi v pondělí k doktorovi ať změří CRP. Mně se nelepšilo a ulevilo se mi až po antibiotikách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:13

Ahoj tak já jsem zrovna 17tt a od včera mě bolí v krku… Dnes tam byl až odpol. A tak jsem ráno vzala půl paralenu aspoň… Při kontrole mi řekl že s paralenem v tehu opatrně víc jak 3× půl tablety denně nebrat. Že se ten paracetamol rád usazuje na jatrach i u mimi tak ať nezadelam zbytečně na problém… A co jsem též nevěděla tak žádný cajik s citrónem v tehu.. Žádné kyselé není v tehu dobre 8o.. Tak jsem zas o něco chytřejší. Tak mi dal na klokaní a vybrala jsem si v lékárně atb ale použít pouze pokud by nastoupila horečka a pritizilo se mi. On tam už teď není tak ať nejezdím pak po všech čertech. Tak jsem klidnější. a v pondělí na sedimentaci pokud by se mi to zhorsilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
23.12.19 18:41

@kamilka 23 tak to je dobře, že ti dal i ty antibiotika pro jistotu, mně moje imunoložka říkala, že se mají brát v případě pokud nedojde během tří dní ke zlepšení, ale snad to vyležíš i bez nich:relaxed:️mně se to tak rozjíždělo, že sem za ně byla ráda. Co doktor to jiný názor na paralen:woman_shrugging:Já brala za den dva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:48

@Reny28 jj přesně.. Taky doufám že to vylezim bez atb u žádného tehu jsem nikdy nebyla marod tak jsem nechtěla nic podcenit ještě na svátky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama