Hematom nebo potrat?

Anonymní
21.12.19 15:29

Hematom nebo potrat?

Dobrý den. Prošla jsem téměř vše, co tady je, ale nenašla jsem podobný případ. Měla bych být v 5tt. (podle ovu i termínu mens atd.). Věděla jsem velmi brzo, že jsem těhotná. Počkala jsem na den mens., která se nedostavila a udělala jsem si potvrzují test (střídala jsem výrobce už několik dní předtím) - digi mi ukázal i týdny, sedělo to. Zavolala jsem k dr., objednala se na vyšetření v lednu. Čárky krásně sílily, opravdu byly velmi intenzivní a v limitu bez ohledu na dobu, kdy jsem testovala. Bez bolestí, bez potíží. Od menst mám cca 4 dny, náhle z ničeho nic včera ráno vstanu, sednu ke stolu a teplo v klíně. Krvácela jsem. Na wc mi to kapalo do mísy, po asi 10min ze mě vyšel kus tkáně. Vím, že by tam nebylo nic vidět, ani jsem vidět nic nechtěla, ale v pudu sebezáchovy jsem tkáň projela prstem a nebylo tam nic, co by bylo jiné než struktura sliznice viz třeba menst. Moje dr. má už dovolenou. Volala jsem do nemocnice, velmi vlídně mě přijali a prohlídli. Závěr neúplný potrat, ale s tím, že vlastně předtím nevím, zda už by byl vidět váček. Váček tedy dr. nenašla… Nicméně, mám velmi vysokou sliznici 17mm. Nic mě nebolí a po příjezdu domů krvácení ustálo. V noci čisto, dnes jen uvnitř na papír lehký náznak růžového hlenu, ale bez krve atd. Testy jsou stále sytě pozitivní. Dokonce včera v situaci, kdy se mi to stalo byly nejvíc za celý týden. Beru, že je po všem… Ale napadá mě, nemohl to být hematom? Je normální po potratu krvácet jen pár hodin a pak nic? Je možné, že prostě dr. ještě na poč. 5tt nic neviděla? Stalo se vám některé, že jste krváceli, dr. nic neviděl a za 14dní vám řekli, že jste třeba v 7tt.? Situaci beru jak je, ale jsem z toho jelen… Většinou ženy nárazové silné krvácení popisují jako hematom, kdežto potrat jako tiše se plížící špinění a bolesti, které trvají několik dní. Děkuji za zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

40244
21.12.19 15:42

Ahoj, zažila jsem 5 potratů z toho 2 samovolné. Jednou jsem lehce špinila, podruhé jsem asi 2 dny špinila a pak hodně krvácela. Oba byly bez bolestí.
Podle mě to prostě nejde poznat. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 15:44

@Ginuš Děkuji moc. Jde mi aktuálně o to, že vlastně nevím na 100%, že v sobě už mimí nemám :-( Stále až do kontroly se budu chovat jako by bylo… Popř. čekat ob 2-3 dny, že testy slábnou…

• Nahlásit
  • Citovat
1014
21.12.19 15:49

Zalezi jakou barvu mela ta krev. hematom je spis do hneda a bolest jak pri ms

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40244
21.12.19 16:00
@Anonymní píše:
@Ginuš Děkuji moc. Jde mi aktuálně o to, že vlastně nevím na 100%, že v sobě už mimí nemám :-( Stále až do kontroly se budu chovat jako by bylo… Popř. čekat ob 2-3 dny, že testy slábnou…

Potratila jsem vždy okolo 6tt a jednou dutinu v děloze našli, jednou ne. Když byla vidět, tak už neměla pravidelný tvar…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 16:03

@Kaci89 Nn, toto byla čirá krev… tkáň byla tmavší. Vše bez bolesti. čekám, že prostě přijde další krvácení, menstruace… Chápu, že tělo musí „pochopit“, že už je po všem, ale udivuje mě, že to krvácení ustalo a nic… Nezbývá, než čekat, co přinesou následující dny…

• Nahlásit
  • Citovat
4732
21.12.19 16:27
@Anonymní píše:
@Kaci89 Nn, toto byla čirá krev… tkáň byla tmavší. Vše bez bolesti. čekám, že prostě přijde další krvácení, menstruace… Chápu, že tělo musí „pochopit“, že už je po všem, ale udivuje mě, že to krvácení ustalo a nic… Nezbývá, než čekat, co přinesou následující dny…

No hematom nemusí mít hnědou krev já měla hematom a krvácela červenou krví a končí ze mě šli kousky takové hnědé a to byl ten hematom ale těžko říct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 16:47

No tehotensky test muzes mit silne pozitivni klidne jeste nekolik dni po potratu, zalezi jak rychle klesa hcg. Ja mela po potratu, po kontrole, ale pozitivni tehotensky test jsem stale mela. Takze to o prosperite tehotenstvi nic nedokazuje. Spis bych se priklanela k potratu. Pokud si byla v 5 tt, tak potrat nemusi vubec bolet a nemusi byt nijak silny, ale samozrejme muze. Uvidis zakladatelko, drzim pesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11826
21.12.19 16:55

Já jsem ve 4tt dost silně jednorázově zakrvácela. I když jsem to brala jako jasný konec těhotenství, za týden jsem měla pozitivní test a dnes mám pětiletý dítko. Teď ti nezbyde nic jiného než čekat nebo si zajít jako samoplátce na krev a za pár dní znovu, aby jsi viděla zda hcg klesá nebo stoupá. Poptej se v nejbližší laboratoři, třeba ti vezmou krev i o svátcích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 17:01

Já jsem dvakrát zakrvacela červenou - rudě červenou krvi i se sliznici. Čekala jsem konec, ale dnes už mám za sebou půlku. Třeba to dobre dopadne. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.12.19 18:31

Děkuji všem za odpovědi. Čas tak jako tak vše nesměruje jak má… Janli: ted na svátky už je většinou všude zavřeno. Nezbude mi než čekat do ledna, popř. kolem Silvestra…
Jen si říkám, zda jde sotva v 5tt říct, že váček není vidět, a proto je to jistý potrat. Moje dr. mě objednala až na leden, že dřív to nemá cenu, což mi přijde „logické“, že nebude nic vidět. Ale v nemocnici se mi „divili“, že jsem zatím bez kontroly. V podstatě nikdo nevíme, zda tam váček byl, je a proč tam už „není“… Prohlídli mě, to všechna čest, ale krev mi nikdo nedělal a možnost, že tam stále „je“ mi nikdo také nenabídl… Přesto mi popřáli, aby mi to dobře dopadlo :-) V minulosti mi moje dr. říkala, že při vysoké sliznici je prý možné, že váček prostě v 4+něco není vůbec ještě vidět a to krvácení ho nemuselo ovlivnit, nebo se hematom spustil tím zavrtáváním. Je mi zvláštní, že nekrvácím a nic mě nebolí… Když tak napíši za pár týdnů, jak vše dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.12.19 21:30

Nechápu, proč ti nenabrali hcg? Pokud má doktor indicie, které tady píšeš, minimálně riskuje, že pokud došlo k potratu, mohlo něco zůstat v děloze, to prece není legrace :think:
Mám za sebou tři potraty, probíhalo to pokaždé jinak. Pozitivní test můžeš mit ještě x dní, každému odbourává tělo hcg jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.12.19 16:28

Anonymní: Věděla o pozitivních testech, neměla důvod mi nevěřit. ULT udělala poctivý. Já jsem čištění dělohy odmítla. Je to tak na počátku, že věřím, že si tělo poradí přirozeně, na čemž jsme se shodli. Zarazilo mě, že vše bylo tak rychlé, jen v řádu hodin… A že jak píšeš, mohlo stále být uvnitř… Ale to stejně v ten moment nikdo neměl asi možnost zjistit… Pokud by mi něco bylo, jela bych znova, ale žádné ataky zatím nemám a hned po svátcích zavolám své ošetřují gyn. Snad se do té doby něco změní, budou negativní testy, přijde menstr. apod.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 11:28

Ahoj, anonym prosím, rodina o těhotenství nevedela. Zakladatelkou, jsme v podobné situaci. U mě Mudr. na utz minulý týden viděla dutinku, v neděli jsem mírně zakrvacela jasnou krví, vyšel kousek sliznice. Na pohotovosti už dutinka nebyla vidět, pravděpodobně tedy odešla. Bolesti skoro žádné, krvácení slabé, a to pouze 2 dny. Testy stále pozitivní. Řekla bych, že u každého tělo reaguje jinak a slabé krvácení v rané fázi těhotenství při potratu může být normální. Hematom mě napadl taky, ale nedávam tomu už zadnou sanci. U mě vymizely i priznaky. A přeci jen utz v nemocnici je technicky lepší, přítomnost dutinky či vaku by videli. Já už se rozloučila, poplakala a jedeme dál. Tobě moc držím palce, možné je vše, ale moc by se neupinala… Test může být pozitivní až 6 týdnů, každému klesá hcg jinak rychle. Máš nějaké příznaky? Já cítila, že se něco děje, když mě přestaly bolet prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 18:10

Anonymní: To je mi líto. Jsme na tom stejně. Je po všem i u mě… Ale bylo to tak brzo, že je fakt, že jiné ženy by ani nezpozorovaly, že již byly těhotné… Rozloučila jsem se a také se snažím to uzavřít. Překvapivě mě testy klesly strašně rychle… Ještě 2-3 dny byly pozitivní, ale slábly snad v řádu hodin… Teď už nic… Jsem ale ráda. Je to aspoň jasné. Několik dní jsem ani nezašpinila, ale už probíhá menstr., tak se snad vyčistím a vše bude v pořádku… Příznaky jsem v podstatě absurdně měla až v ten den, kdy se to stalo… Motala se mi hlava, měla jsem velmi citlivé bradavky, pár dní už jsem byla spavá… Ale nic zásadního…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama