Chřipka v těhotenství - rady

98
1.1.21 13:37

Chripka v těhotenství - rady

Maminky, tehulky poraďte prosím. Jsem 5tt a chytla jsem chřipku. Může se užívat paralen pri horečce i v těhotenství? Případně jaké vitamíny jste užívaly k brzkému uzdravení a vůbec na podporu imunity i po chripce? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1995
1.1.21 14:22

Ano, paralen muzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4349
1.1.21 14:51

Paralen, ale pouze 1 denne. Ja som si davala vlaznu sprchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
1.1.21 15:43
@Basha3 píše:
Paralen, ale pouze 1 denne. Ja som si davala vlaznu sprchu

Proc jeden denne? Muze se normalne v predepsanem mnozstvi, co 4-6 hodin. Samozrejme lepe mene nez vice, ale urcite lepsi si vzit 3× denne paralen nez mit horecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12914
1.1.21 15:49
@Barca.sir píše:
Maminky, tehulky poraďte prosím. Jsem 5tt a chytla jsem chřipku. Může se užívat paralen pri horečce i v těhotenství? Případně jaké vitamíny jste užívaly k brzkému uzdravení a vůbec na podporu imunity i po chripce? Děkuji

Chripku? 8o Asi nejakou virozu. Paralen si normalne vem.
Kup si ciste Cecko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
1.1.21 15:57

Na horečku Paralen - normálně v daném davkování (lepší Paralrn nez horečka). Jinak jsem jedla homeopatika Oscillo, zvysila prisum vit. C a tekutin (čaj s medem a citronem), na bolest v krlu jsem si dělala zábal a ležela a odpočívala :) Ať jsi brzy fit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 17:18

Prosím poradite? Také bych se chtěla optat ohledně teplot. Kdy nejlépe v těhotenství sáhnout po paralenu? Normálně jsem zvyklá srazet teplotu až tak kolem 37,5°C a více, ale jak je to v těhotenství? Srazet stejně, nebo raději dříve? Jinak mám také brzké těhotenství tak jsem vystrasena.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
18506
1.1.21 17:32
@Barca.sir píše:
Maminky, tehulky poraďte prosím. Jsem 5tt a chytla jsem chřipku. Může se užívat paralen pri horečce i v těhotenství? Případně jaké vitamíny jste užívaly k brzkému uzdravení a vůbec na podporu imunity i po chripce? Děkuji

proč si myslíš, že jsi chytla chřipku? na 90 % je to covid, a ne chřipka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 17:35

@stinga :D :D :D :D :D :D :D tedy vy umíte člověka uklidnit
:lol: :lol: :lol: to už jiné nemoci nemáme a máme jen covid? Jak to můžete takhle na dálku soudit?

• Citovat
  • Nahlásit
98
1.1.21 17:42

@stinga nepotřebuji hádat co mi je, zajímá mě pouze jestli si můžu vzít paralen v těhotenství a případně co na podporu imunity :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4349
1.1.21 18:04

@hani28 Ja som vtedy volala na pohotovost. Ti sa tan radili a bola mi poskytnuta tato info. Tajze paralen som si nechavala na noc. Cez den sprchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4349
1.1.21 18:10

A teda zrazat si teplotu pri 37,5 je trochu mimo. Malo by sa az 38,5, ake ak si dobre pamatuju, tak v tehu by nemalo presiahnut 38. Ake lepsie si skusit znizit jinak. Fakt ta sprcha je ok zacat teplou a pistupne ochlazovat. Sprchovala som si hlavne bricho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
1.1.21 19:29
@Anonymní píše:
@stinga :D :D :D :D :D :D :D tedy vy umíte člověka uklidnit :lol: :lol: :lol: to už jiné nemoci nemáme a máme jen covid? Jak to můžete takhle na dálku soudit?

jednoduše z pozorování okolí, každý kdo byl nachlazený, tak nakonec to covid je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
1.1.21 19:47
@Anonymní píše:
Prosím poradite? Také bych se chtěla optat ohledně teplot. Kdy nejlépe v těhotenství sáhnout po paralenu? Normálně jsem zvyklá srazet teplotu až tak kolem 37,5°C a více, ale jak je to v těhotenství? Srazet stejně, nebo raději dříve? Jinak mám také brzké těhotenství tak jsem vystrasena.
Děkuji

Já bych asi osobně v těhotenství srážela i tu zvýšenou. Jinak srážím horečku (sobě i dítěti) až když přesahuje 38 (38,5 v konečníku v případě dítěte). Někdo tu zmínil srážet teplotu jinak - sprcha, zábaly. To u mě osobně nejde - mám studené končetiny a v tomhle případě to není doporučené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
3.1.21 11:14

Covid

@stinga píše:
jednoduše z pozorování okolí, každý kdo byl nachlazený, tak nakonec to covid je

@Barca.sir, @Anonymni
Presne, zacinam si mysliet, ze ten covid sa nam tu siri hlavne preto, lebo je kopec ludi, co napriek priznakom su presvedceni, ze maju rymu ci chripku a siria ten covid dalej. (Aj osobna skusenost, ‚donutili‘ sme clena rodiny s ‚bezne mavam zvysenu teplotu pri ryme‘ ist na testy a samozrejme covid, skoncili sme v karantene a usetrili sirenie dalej. Obmedzujeme sa samozrejme v kontaktoch, ale par by ich na sviatk bolo.)

Nik nemoze na dialku vediet, ci je to naozaj covid a sama pokial by som vedela, ze som sa posledne dni s nikym nestretla, tak by som na testy asi tiez nesla, vylezala si to sama a dala si svoju karantenu.
Ale pokial sa clovek predtym s niekym stretol ci nieco planuje, tak mi v dnesnej dobe pride totalne nezodpovedne tvrdit, ze ‚mam len rymu, mam len chripku‘. A odkial dany clovek presne vie, ze nema covid?

Vie to asi stejne ako my nevieme na dialku, ze ten covid ma/nema. Minimalne ale musim tuto moznost zvazovat! Fakt nechapem, kde niektori ludia posledny rok zili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat