Chronický zánět močových cest a otěhotnění

2148
15.7.13 21:52

Chron. zánět moč. cest a otěhotnění

Ahoj, vím, že je tu plno témat ohledně zánětu močových cest, ale mám specifický problém a to je zánět chronický, opakující se minimálně jednou měsíčně. Podařilo se někomu otěhotnět při této diagnóze??? Šanci na vyléčení nemám. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

adam755
15.7.13 21:56

S druhým dítětem jsem otěhotněla neplánovaně, předtím jsem měla několik let téměř neustálé záněty močových cest, brusinky jsem zobala denně. Poslední záchvěv byl v 20. týdnu. Malému teď bylo půl roku a od toho 20. týdne těhotenství vůbec nic (musím zaklepat). Takže mě těhotenství minimálně přechodně vyléčilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1166
15.7.13 21:57

Trpím na chronické záněty moč. cest a než jsem otěhotněla, tak jsem se z jednoho zdlouhavého nemohla vyhrabat. Za 3,5 měs jsem měla čtvrery ATB (pro rejpalky, kdybych nemusela, tak je neberu) nakonec se povedlo a cca za půl měs. jsem otěhotněla :pankac: v těhu 1× lehký zánět, přeléčen ATB, po poro vleklý zánět 3× ATB :,( po poro se mi to vrátilo se stejnou razancí jako před těhu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
15.7.13 22:01

JO no já mám taky každý měsíc ATB a už je mi z nich na :poblion: :poblion: :pocitac: a doktor o těhotenství nechce ani slyšet. Pořád si asi myslí, že mě vyléčí… ale skutek utek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
15.7.13 23:01

Na mě teda brusinky už nemají téměř žádný efekt, ale co mi fakt pomáhalo jako preventivka byl Vital Buchu, nesmíse teda v těhu a při kojo, ale pokud ještě nejseš, můžeš aspoň zkusit :nevim: koupíš v lékárně.
Tak snad budeš brzo ok aby se i tobě zadařilo :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shyamani
15.7.13 23:36

@Renaku Tohle měla moje babi. Od tý doby, co brala homeopatika Cantharis 9ch, tak byo vše ok. A to to měla léééta! Nedám na ně dopustit. Tyhle jsou super i na afty, ale hlavní je ten močák. Takže bych řekla, že šance je, jen jí dát šanci ☺

• Nahlásit
  • Citovat
836
15.7.13 23:39

Mě trápil vleklý zánět močových cest před otěhotněním i v těhotenství, brala jsem Nitrofurantoin skoro polovinu těhotenství (na doporučení gynekologa jsem se ho pokusila vysadit v 1. trimestru a vrátil se mi zánět s docela velkou razancí, tak jsem to vzdala), na genetice mě pak poslali raději na podrobnější ultrazvuk v 20. tt k Apolináři, všechno naštěstí OK. Ten Nitrofurantoin dlouhodobě mi pomohl několikrát (bere se v udržovací dávce 1 tableta denně půl roku, i déle), pak jsem většinou měla i několik let pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
16.7.13 00:17

Ahojky, taky jsem na to trpěla, měsíc před otěhotněním jsem ležela v nemocnici na kapákách, když mi zánět z močáku vlezl do ledvin. A v těhu mě to přestalo trápit, akorát jsem chodila dost často odskočit, a ono to proplachování močáku nejspíš pomohlo (tak mi to řekl i dr.). Doplňovala jsem to akorát heřmánkovým čajem, který se v těhu může. Teď jsem 5 měs. po porodu a mám občasné záchvěvy, zvlášť když málo piju. Ale zásaditá strava a pití vždycky zaberou. Hlavně jsem neměla už žádné agresivní záněty, že bych nemohla ani chodit jak to bylo dříve. A co jsem tak četla, tak těhotenství často na močák pomůže :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.7.13 06:21

Ahoj, já jsem na to taky hodně trpěla. V nejhorším období jsem měla během půl roku zánětů 6. A taky jsem se bála, jestli budu moct mít děti a jak zvládnu těhotenství. Můj praktický lékař, mě uklidňoval, že určitě jo. Myslela jsem si, že mi pomohou v nemocnici, ale tam po všech možných vyšetřením na nic nepřišli a jen jsem brala další a další antibiotika. A moje gynekoložka mi taky moc nepomohla. Časem jsem se z toho dostala. A v těhotenství jsem neměla ani jeden zánět. A naposledy jsem ho měla, když malá měla asi rok. V těhotenství jsem jedla dvě brusinky denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
16.7.13 06:55

No holky je potřeba zkusit i něco jiného než cpát do sebe ATB, močák se dá hezky léčit homeopatiky, přírodními léky - třeba od firmy Energy. Močák psychicky souvisí s partnerskými vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.7.13 07:03

@Mišela1 Mě teda žádná homeopatika nepomohla. Když jsem brala, tak to bylo dobré, ale jak jsem přestala, tak jsem měla za chvilku zánět. Nejvíce mě pomohly brusinky a kvalitní lubrikační gel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
16.7.13 07:08
@Ivoušek3 píše:
@Mišela1 Mě teda žádná homeopatika nepomohla. Když jsem brala, tak to bylo dobré, ale jak jsem přestala, tak jsem měla za chvilku zánět. Nejvíce mě pomohly brusinky a kvalitní lubrikační gel.

No však je důležité, že něco zabírá:-) :kytka:. Homeopatika je potřeba řešit s homeopatem, aby vybral ten správný lék.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
16.7.13 07:31

@Mišela1 Napsala jsem to blbě, že mi homeopatika nepomohla. Já to řešila s homeopatkou. Když jsem je brala tak to bylo dobrý, ale jak jsem přestala, tak jsem měla zánět. Ale díky takovým malým pokroků jsem se z toho dostala. Máš pravdu, prostě to chce zkoušet a nespoléhat se na ATB. Vyzkoušela jsem co se dala a jen díky tomu jsem se z toho dostala. Mám kolegyni, která pořád lítá po doktorech s tímto problémem a pořád se z toho nemůže dostat, ale taky pro to nic moc neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
16.7.13 08:51

Jo, i ten lubrikační gel pomohl, ale my používali panenský kokosový olej (mají v dm třeba). Nemusí se znovu mazat jako ten silikonový.. ten mě občas i pálil po nějaké době. Kokosák je navíc antibakteriální, takže snižuje riziko infekce a hlavně přírodní a neškodný :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2148
16.7.13 19:48
@Ivoušek3 píše:
Ahoj, já jsem na to taky hodně trpěla. V nejhorším období jsem měla během půl roku zánětů 6. A taky jsem se bála, jestli budu moct mít děti a jak zvládnu těhotenství. Můj praktický lékař, mě uklidňoval, že určitě jo. Myslela jsem si, že mi pomohou v nemocnici, ale tam po všech možných vyšetřením na nic nepřišli a jen jsem brala další a další antibiotika. A moje gynekoložka mi taky moc nepomohla. Časem jsem se z toho dostala. A v těhotenství jsem neměla ani jeden zánět. A naposledy jsem ho měla, když malá měla asi rok. V těhotenství jsem jedla dvě brusinky denně.

Myslíš jako opravdové brusinky, nebo dvě kapsle (takové ty co podle obalu obsahují tisíce brusinek :lol: )??? To se mi nechce věřit totiž :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama