Mateřské pudy vs rozum

185
14.7.13 21:53

Mateřské pudy vs. rozum

Ahoj, chodim sem kratce. zatim prevazne jen cist. mam takovy problem. je mi 24, s pritelem ziju 3 roky, mame kde bydlet, finance sice mame, ale malokdy zvladnem neco usetrit. ne ze by uplne nebylo z ceho, ale vzdycky to nejak utratime. mam blbou nesetrivou povahu a pritel je podobnej. proste jakmile penize mame, hned premyslime co si koupime i kdyz nutne nic nepotrebujem. ja se za to odjakziva nesnasim ze neumin setrit. no a abych se dostala k veci, prisly na me materske pudy. je to par mesicu a je to cim dal silnejsi. zacina to byt neskutecne silne a pritel dite taky chce, jenze si rikame ze pred ditetem musime neco nasetrit, aspon tech 30tis. na kocarek a nejakou vybavu a nejlepe i neco do rezervy. jenze zatim nasetreno nemame nic, respektive ja mam stranou par tisic, ale to snad ani nepocitam, no a materske pudy se mi silene hlasi, jsem z toho nestastna, hrozne chci miminko, ale pritel se boji ze to financne nezvladneme. kolikrat mam tak precitlivele nalady a tak me to mrzi ze zacnu brecet ze to dite stejne mit nikdy nebudeme a ze je tahle cela situace na nic. pritel se teda boji vic nez ja, ja bych do toho i sla, ale zase chci byt zodpovedna. vim ze bych pak samozrejme misto veci na site nekupovala skinky a haderky apod., ale zatim mam porad tendence utracet. respektive jsem ted poprve dva mesice po sobe ulozila 2500kc stranou, protoze je to dite pro me motivace. ale mam hruzu z toho, ze na to dite budu jeste tak dlouho cekat, nez nasetrime. asi to cele pisu zmatene, navic pisu z mobilu a bez diakritiky, ale potrebuju se nejak uklidnit a vypsat. ted jsem zase bulela, ze bych to dite moc chtela, ale musim vzdycky zapojit rozum a tu touhu zaplasit.

jak jste to mely vy? mely jste nasetreno pred ditetem? mely jste ty materske pudy taky silne, ze jste uz mesice nedovedly nemyslet na to skoro neustale? ja si vzdycky reknu ze se musim uklidit, ze nemuzu mit vsechno hned, ale pak me to brzy zase prepadne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13075
14.7.13 21:58

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 19:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
14.7.13 22:00

Hele, když máš dítě, tak si nemůžete říct, přebalím ho až večer, nakrmím ho až večer, oblečení mu koupím až příští měsíc… Budeš muset ihned, takže co si prostě říct, musím tenhle měsíc ušetřit nějakou částku a další měsíc zase a další zase - sobě si dokážete, jestli jste dost zodpovědní, že kvůli dítěti nekoupíte x kravin, které nepotřebujete a dokážete se postarat o dítě. Nemůžete přeci počít s tím, že ono se to nějak udělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
14.7.13 22:02

Nojo, ver mi ze nejradsi bych ted utracela za tu vybavu :D to by mi urcite slo a kazdy mesic nakoupit neco. jenze to bych nejdriv musela byt tehotna a zas nechci na pritele nejak nalehat a tlacit. jenze mam pocit, ze mi z tech materskych pudu uz uplne hrabe. do toho nedavno prisla moje velmi dobra kamaradka ze se jim zadarilo. takze zavist velika a u me je to v nedohlednu. a ted spolu neustale probirame vsechno od latkovek po kocarky, protozr ja mam teorii nactenou aniz bych vubec byla tehotna :D fakt mi hrabe a sama sebe nepoznavam a je to cim dal horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
14.7.13 22:05

Já šetřím v těhotenství - přítel táhne byt a jídlo, moje výplata jde na moje potřeby a na dítě. Vše nakupuji průběžně, takže ty velké peníze stejně vydám, ale ani mi to nepřijde :lol:

No, pokud ty peníze navíc máte, tak bych se toho nebála. Jsou bohužel ženské, které ty peníze navíc nemají a přesto plánovaně otěhotní, protože prostě chtějí hned teď a „ono se to nějak zvládne“ a pak ještě vyžírají stát a ptají se tu, na co ještě ještě mají nárok. :nevim:

Myslím, že tvůj případ to nebude. To, co píšeš mi přijde zodpovědné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
14.7.13 22:07

@ynax no to je jasny. chci to vzit zodpovedne a proto ted uz neco stranou davam a pritel taky. ale pripada mi ze to stejnak neumime, nevim jak dlouho nam to vydrzi tohle setreni. pritom kdyz spocitam pritelovu vyplatu, muj pripadny trilety rodicak a odectu vsechny vydaje vc. jidla, zbyva 6000kc na veci pro dite + setreni. tak ja nevim. asi jsme fakt blbci co neumi zachazet s penezma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
14.7.13 22:09

Taky jsem taková a expřítel byl taky takový…Teď s odstupem pár let vím, že bych si s ním dítě pořídit nemohla, protože byl nezodpovědný a ani dítě pro něj nebyla motivace k šetření ( i když pořád říkal, že je na dítě ještě čas ). Po rozchodu s tímhle nezodpovědným jsem si našla zodpovědného a za půl roku už jsem byla těhotná :) Chápu tvoje obavy, pokud ženská necítí zázemí, pocit že jí chlap dokáže zabezpečit a postará se o ní, je to na prd…logika a cit ti radí do tohohle stavu dítě nepřivádět a tak je to správně. Nejdřív si musíte s přítelem ujasnit priority, pokud má stejné jako ty, můžete opravdu cíleně začít šetřit, respektive měli byste :) držím palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170

Našetřeno nebylo nic, tedy já něco mám, ale naše situace je úplně jiná. Teď řeším podobný problém. Žijeme ve stisnenych bytových podmínkách a já silene toužím po sourozenci k synovi. Má touha je znasobena ztrátou dcery. Sice to nebylo tehotenstvi plánované, právě kvůli bydlení, ale… Ale to je na jiný povídání. Prostě já si na myšlenku dalšího dítěte tak zvykla, že se ve mne perou srdce s rozumem. Strašně moc toužím po druhém děťátku, ale vím, že pro něj není místo a partner to neřeší. (opět na jiné vypraveni
Také se omlouvám, ale také jsem na mobilu a ten si někdy vybírá s diakritikou a někdy bez ní. Má nějakej divnej slovník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598

Ahojky, byla sem v podobne situaci a riksm ti sve reseni. TAky penize mame ale nesetrime. Zacali : jsme se snaziz a to te donuti, a pokud ne, mas cele tehotenstvi. Tak hura do toho. U nas to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
14.7.13 22:11

@Ilusion proc musis byt tehotna abys mohla nakupovat vybavicku? Moje segra tehotna neni a ani to neplanuje ale kdyz neco hezkeho vidi koupi to. Prej do zasoby. Rikam ji ze je blazen ale co, pak to nebude takova financni palka najednou. Jen aby ty super kousky zatim nevysli z mody :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
14.7.13 22:16

Pokud chcete dítě oba, tak prostě neutrácejte za blbosti, ale jak už tu bylo psáno, utrácejte za výbavičku. Zkus si projet zdejší diskuze o šetření - třeba si udělej týdenní rozpočet a ten zkus dodržovat. Ono je pravda, že když jde ženská na mateřskou a sníží se jí tím pádem příjmy, tak je to na rozpočtu znát. Zvlášť, když třeba nemůže kojit a musí dávat UM.

• Nahlásit
  • Citovat
185
14.7.13 22:17

@slunicko83 ale ja citim zazemi a pritel neni nezodpovedny. je to spis tak ze byl doted zivnostnik a protoze bylo malo kseftu tak se rozhodl nechat se zamestnat a svoji zivnost ma ted jako vedlejsi cinnost. tudiz je to taky tak, te ted je jakysi prelom a zacina brat i vyplatu a do toho se nejak nahromadily i ksefty. takze ted dela hodne. to jsem asi mela napsat, ze je to ted takovy prelom a asi to odted bude lepsi o dost. ale porad si nejsem jista jestli budem umet nasetrit. ale rozhodne to neznamena ze bychom nekdy my nebo nasi psi nemeli co jist, nemeli jsme si co oblect, nemeli jsme na zaplaceni bydleni, to opravdu ne. pritel je ten s kym deti chci a on o nich taky mluvi, taky je chce, jen mame strach. ne z toho ze bychom si nemohoi utracet jak se nam zlibi. ale jestli si to s tema penezma dovedem zorganizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
14.7.13 22:26

@trpaslinka ztrata dcery je mi lito, musi to byt hrozne tezke. a u vas to nevypada na zlepseni situace v bydleni? pritel to neresi? muj pritel se mnou mluvi o tom furt. pak ho to obcas prepadne a chce jit hned na vec. ale pak se zase boji. mozna to chce jeste abych nu nechala cas a on k tomu dospeje, nevim.

@Fjodorka tak takove to „ono se to nejak zvladne“ taky moc neuznavam. chci vedet ze se to zvladnem a nebudu sem pak nekam muset psat temata typu „jak nakrmit triclennou rodinu ze 3tis./mesic“

@Vrtul no a ja myslela ze mi hrabe kdyz mam vsechno nactene, vim jaky chci kocar, jake latkovky a chodim se do obchodu „mazlit“ s obleckama nejmensich velikosti :D ale nekoupila jsem nic. pripadala bych si jak blazen. i kdyz uz jsem i takovy napady mela :D

@Jemys ted uz rozpocet na tyden mam a dokonce se mi nekdy povede ho jeste zmensit. ale je to zatim kratka doba. kdybych nebyla debil, mohla jsem za 3 roky co pracuju uz mit penez fakt hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
14.7.13 22:45

@Ilusion no ale to je právě o tom. Já nepochybuju, že dítě chcete oba, ale ono bohužel chtít nestačí. Aspoň jeden z vás se k tomu musí postavit tak zodpovědně, že prostě budete dítě moct mít. Píšeš, že má přítel dost práce, ale přijde mi, že si nejsi stopro jistá, jestli ušetří… To je to důležitý, on by se k tomu měl postavit jako chlap a být natolik uvědomnělý, že ty budeš mít pocit, že můžeš otěhotnět a on se o tebe a miminko v pohodě postará. Já to mám hozený možná trochu do extrému, ale nadruhou stranu pak vidím kolem sebe páry, který si udělaj miminko jen aby měli miminko, ale neřeší ani jeden ani druhej, že si budou muset sakra ukrojit ze svýho a to po léta letoucí…Neříkám že je to váš případ. Jen si myslím, že byste měli mít v tomhle oba stoprocentní jasno, stoprocentní plán a stoprocentní jistotu, že se o mimi dokážete postarat, i kdyby se nedejbože stalo, že bude třeba nemocné a bude potřebovat nadstandartní léky, nebudeš kojit, takže UM, a tisíc dalších věcí, který vás nesmí zaskočit (myslím finančně). :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
14.7.13 22:49

@Ilusion Hele, vůbec se nestresuj tím, kolik si mohla mít a co by bylo kdyby…dobrý je, pokud se Ti ten rozpočet daří dodržovat. Šetřit se dá naučit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama