Chronický zánět žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dyňa
Kecalka 281 příspěvků 18.01.18 16:25
Chronický zánět žaludku

Není tu někdo, kdo by trpěl tímto onemocněním (autoimunitní chronická gastritida)? Včera mi doktor sdělil, že jsem se prostresovala až do této nemoci, nevím, co mě čeká. Píchají mi injekce B12, doplňují železo, ale bohužel jsem si o této nemoci moc načetla a mám šílenej strach, milion otázek. Dá se s nemocí normálně žít?

Reakce:
juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 18.01.18 17:05

Taky by mě to docela zajímalo. Čeká mě gastroskopie kvůli bolestem žaludku nebo slinivky a mám strach že budu mít taky nějaký chronický zánět. Jaké si měla příznaky?

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 18.01.18 17:26

Manžel touto nemoci trpí již 3,5roku (příčina pravděpodobně stres). Po nasazení injekcí B12 je zdravotně v pořádku a musí na ně cca 1×měsíčně docházet. Žádná jiná omezení nemá. U této nemoci je duležitá životospráva aby se žaludek nezatěžoval a nebýt ve stresu - je tu velké riziko rakoviny žaludku, ale proto se má chodit cca 1× za rok na gastroskopii. Ještě je pravidelně hlídán na imunologii a hematologii, myslím 1× za pul roku.

AnajkaC
Povídálka 37 příspěvků 18.01.18 17:28

Píši z mobilu, tak se omlouvám za chybky :D

dyňa
Kecalka 281 příspěvků 18.01.18 17:38

@juliettee Měla jsem za posledních pár měsíců či let hodně lítání kolem dětí, baráčku, Vánoc, od května jsem zhubla do listopadu 10kg (při výšce 174cm z 84kg na 74kg) - říkala jsem si, že aspoň něco pozitivního na těch stresech, teď mi to pasuje líp. Jenže jsem měla už nepřetržitě tři měsíce afty v celé puse, nic na ně nezabíralo. Rodina mě posílala na nějaké vyšetření, že už to se mnou není možné. Ukecala jsem doktora na rozbor krve, pro jistotu. Poslední krev mi totiž brali na konci května kvůli štítné žláze, a ta byla v pořádku. Zjistil lehkou až střední anémii a ztrátu vitamínu B12. Po sestřičce mi poslal žádanku na gastro a kolonoskopii. Takže tři dny před Vánocema jsem byla na kolonoskopii. :nevim: Doktora na gastro napadlo, že když mám lehce nemocnou štítnou žlázu, což je také porucha autoimunity, zkusí mi vzít krev na „chronickou gastritidu“, asi to posílají málokdy, sestra ani nevěděla, co na žádance zatrhnout a vyšetřit to musela až třetí obvolaná laboratoř ve fakultce, že to jinde nedělají. Takže na jednu stranu je šikovnej, že ho to napadlo, na druhou stranu já jsem v pasti, mám strach.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >