Čím nahradit SAVO?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 20.02.11 22:27
Čím nahradit SAVO?

Ahoj holky,

mám dotaz, nevíte některá, jestli existuje nějaký dostupný přípravek, se stejným dezinf. účinkem i vstřebatelností, kterým se dá nahradit Savo.

Nesnáším jeho zápach a bolí mě z něj hlava. Je mi z něj na zvracení, zalézá mi do nosu a cítím ho i několik hodin po vyvětrání. A to i u zředěného.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 20.02.11 22:31

A co chceš dezinfikovat?Určitě se poptej v lékárně,tam lékaři kupují do ordinací různé des. přípravky.

lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 20.02.11 22:33

Jinak savo cítím ne několik hodin,ale dní-je to hnus,kdyby tolika nesmrdělo :-( Když jsme měli občas plíseň,tak jsem vždy hledala dobu,kdy jsem věděla,že nepřijde pár dní žásná návštěva a že budeme moci víc topit a stále větrat.Přesto hnus.A jako zákon schválnosti vždy někdo zavolal,že se staví na kafčo-a mě bylo zle z pocitu,jak to u nás smrdí.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 20.02.11 22:40

Mám doma kočku. Do vody na vytírání dáváme už jiné, voňavé, kde to Savo je cítit jen minimálně. Taky mi trvalo, než jsme objevila, že existuje :D

jenže jsou chvíle, dky jiné než Prim nejde - třeba když se ta černá chlupatá bestie vyčůrá na kachličky v místě, kdy byl záchodek, který se zrovna vynášel… v tomhle je mrcha. odejdeš a ona to za tu chvilku stihne.

A nebo letos se po 10 letech / 3 roky od výměny oken) objevila plíseň… tady bych musela vystříkat, otevřít okna a na aspoň půl dne vylézt ven… v těchto teplotách by to tam pak bylo fajn :(

lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 20.02.11 22:50

Na plíseň pokud není až tak razantní je fixinela na plísně bez zápachu.Ale popravdě,není tak účinná jako savo.Ale nestojí moc,takže za zkoušku to stojí.

xlin
Echt Kelišová 7712 příspěvků 1 inzerát 20.02.11 23:23

Markit - kdyz uz mas stejny obrazek jako ja, tak poradim - taky jsem to nesnasela, navic to nedelalo dobre ani psovi, ze sava je mi na bliti… Takze za me SANYTOL - at strikaci nebo vytiraci, je ho vice druhu, i ubrousky, jsem maximalne spokojena, krasne voni a dezinfikuje skoro na 100%. Tak zkus, mi to bylo porazeno misto Domestosu zeleneho ve spreji, ktery nemuzu uz dlouho sehnat…

xlin
Echt Kelišová 7712 příspěvků 1 inzerát 20.02.11 23:25

Na plisen neporadim ale nic jineho nez opravdu Savo… ale verim, ze se da koupit i neco jineho… hlavne bych si koupila odvlhcovac a dala ho do mista, kde se drzi plisen, to pomaha taky hodne…

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 21.02.11 00:37

A co ocet? Sice má kyselý zápach, ale za chvíli to vyprchá :palec: Na kočičáka neředěný, na vytírání zředěný vodou.
Na plíseň je ale Savo nejlepší :-?

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 21.02.11 06:16

Nečetla jsem diskuzi. Mám dezinfekční tablety Milton, ale je to jako Savo v prášku. Ta vůně, ač se výrobce pokoušel ji přebít, cítit jde.
Z jedné tablety se udělá 5litrový roztok a dá se použít víckrát. Není to zase tak prodělečné.
Co se týče ostatních přípravků, není nad Savo, používám ho snad všude - tablety na věci, se kterými přicházíme přímo do kontaktu - lahve na pití, občas tím spláchnu nádobí apod. Není totiž potřeba po tom už předměty máčet půl hodiny v čisté vodě. Samozdřejmě ale oplachuju.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 21.02.11 07:46

Domestos. A můžeš si vybrat z několika vůní. Já mám vůni Domestosu ráda. :mrgreen:

blanka111
Kecalka 139 příspěvků 21.02.11 07:59

Ahoj,já si kupuju savo do kuchyně a do koupelny v rozprašovači.mají příjemnou vůni,žádný ten klasický zápach. :palec:

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 21.02.11 09:17

Ahooj,
střídám savo, domestos a bref. Vše je dobré.
Ty nemocniční desinfekce jsou dost silný a taky smrdí.

Evča78
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 21.02.11 09:24

Pokud jde o plíseň, tak na tu místo sava můžeš použít OCET!!! Podle mě má delší účinek než savo!

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 21.02.11 09:58

Na tu kočku bych zkusila ten ocet… :palec:

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 21.02.11 11:03

Já doma Savo vůbec nepoužívám, jen ocet a na všechno :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >