Čím vyčistit zašlé brýlové obruby

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:15
Čím vyčistit zašlé brýlové obruby

Poraďte, čím vyčistit zašlé brýlové obruby? Syn má cca půl roku nové brýle, ty staré jsme prozatím schovali do pouzdra a chtěla bych mu do nich nechat udělat nové skla (jako náhradní), ale kupodivu, ty brýle za půl roku v pouzdře strašně zašly, mají po sobě výrazné bílé mapy (jinak jsou černé). Brýle jsou kupované cca 2 roky zpátky. Vypadá to hrozně - nenositelně.
Dá se to něčím zachránit? Zkoušela jsem pleťové mléko, vodu s mýdlem a slivovicí - a ani se to nehlo. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 27.02.17 12:18

V optice vam bryle vycisti ultrazvukem (jsem optik)

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:19
@Renca8 píše:
V optice vam bryle vycisti ultrazvukem (jsem optik)

Díky :mavam: Jedeme tam dneska, tak je vezmu sebou. Já je chtěla vyčistit dřív, než tam s něma dojedu, aby se nevyděsili co to sebou tahám :lol:

A myslíte, že to ty bílé mapy vyčistí? Nechápu kde se tam vzaly. Pouzdro je uvnitř čisté. A ty brýle určitě nevypadaly takhle, když jsme je tam v létě dávali. Tak nechápu co to je :roll:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 27.02.17 12:21

:lol: nebojte, oni toho uz videli…tohle je myslim to nejmensi :) sami se podivaji jestli s tim jde neco delat :) maji tam i horsi pripady, nejhorsi jsou bryle duchodcu kdy je maji uz cely zeleny hlavne v te casti u nosu..fujky

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:23
:nevim:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 27.02.17 12:24

Nevim cim to muze byt, nepisete jestli jsou bryle kovove ci plastove :) na male dite predpokladam plastove? Muze to byt vada materialu :nevim: rozhodne bych jela tam, kde jste je kupovala a chtela reklamaci-ale asi to bude chtit hrubsi ton po 2letech, ale kdyz se nenosili prodali vam smejdy :cert:

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:25
@Renca8 píše:
Nevim cim to muze byt, nepisete jestli jsou bryle kovove ci plastove :) na male dite predpokladam plastove? Muze to byt vada materialu :nevim: rozhodne bych jela tam, kde jste je kupovala a chtela reklamaci-ale asi to bude chtit hrubsi ton po 2letech, ale kdyz se nenosili prodali vam smejdy :cert:

Plastové.
Jo, kupovala jsem je tam a rozhodně nepatřily k nejlevnějším :roll:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 27.02.17 12:29

Tak toto vypada na vadny material, rozhodne ale nerikejte ze jste zkousela necim cistit :lol: nezapomente si vzit plasty do tech bryli ptz mate silonove, aby meli skla podle ceho udelat

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:31
@Renca8 píše:
Tak toto vypada na vadny material, rozhodne ale nerikejte ze jste zkousela necim cistit :lol: nezapomente si vzit plasty do tech bryli ptz mate silonove, aby meli skla podle ceho udelat

Jaké plasty do těch brýlí? :think: :D
Ok, díky za radu, neprozradím, že jsem je čistila, ono to stejně vypadalo úplně stejně i předtím :roll:
No každopádně mě to dost zaskočilo, nechce se mi pořád investovat do dalších obrouček.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 27.02.17 12:37

Udelaji to i podle skel co tam mate, tak je toto jedno. Potom me napisteto jak jste dopadla

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 12:41
@Renca8 píše:
Udelaji to i podle skel co tam mate, tak je toto jedno. Potom me napisteto jak jste dopadla

Díky, ozvu se :mavam:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 27.02.17 12:49

Záleží, z jakého jsou materiálu. Pokud z klasického acetátu, dají se opatrně rozleštit trochou acetonu. ALE! POkud by byly z čehokoliv jiného (takové ty pružné a odlehčené materiály), nenávratně bys je tím zničila.

Spíš se zkus poprat v optice, jestli s tím půjde ještě něco udělat. V každém případě ale ty bílé mapy nejsou normální. Nečistili jste ty brýle předtím lihem? Nebo nějakým lihovým čističem ve spreji?

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 13:16
@malinika píše:
Záleží, z jakého jsou materiálu. Pokud z klasického acetátu, dají se opatrně rozleštit trochou acetonu. ALE! POkud by byly z čehokoliv jiného (takové ty pružné a odlehčené materiály), nenávratně bys je tím zničila.Spíš se zkus poprat v optice, jestli s tím půjde ještě něco udělat. V každém případě ale ty bílé mapy nejsou normální. Nečistili jste ty brýle předtím lihem? Nebo nějakým lihovým čističem ve spreji?

Ne nicim :nevim:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 27.02.17 13:25

Když na to tak koukám, přijde mi to jako zašlé stářím…je otázka, jak dlouho obruba ležela v optice než jste si ji koupili, případně jestli syn třeba nemá i agresivnější pot…V každém případě, materiálem je opravdu acetát, takže snad by to šlo trochu rozleštit tím acetonem. Ale nechala bych to na optikovi. ;)

Taky jedna
Extra třída :D 11918 příspěvků 27.02.17 15:55

Jsme zpět. Reklamovat to nejde, jde to reakci na agresivní pot :roll: ale neuměla mi vysvětlit, jakto že se to neobjevilo při používání, ale až při skladování :roll: No nic, tak jsem mu nechala udělat nové brýle, má hodně dioptrií, takže čočky jsou drahé a nebudu je dávat do tak „jetých“ obrouček. Vybrali jsme nové.
Ale díky za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >