Cinque terre Toskánsko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 31.01.17 14:45
Cinque terre toskánsko

Dobrý den,
zaujala mě oblast v Itálii kolem La Spézia „Cinque Terre“. Jelikož to plánujeme pouze jako část delší dovolené a jelikož máme 2 děti (2 a 4 roky) potřebovala bych znát co nejvíce detailů. Prosím, kdo jste byli v tomto parku, můžete mi poskytnout informace o parkování, o tom jak to probíhá, abychom mohli projet všech 6 vesniček v parku. Je třeba reálné zaparkovat u vlakového nádraží v La Spézia a objet to vlakem v kombinaci s chůzí, je terén vhodný pro děti? Dá se tento výlet zvládnout za 1 den? Pokud ne, které vesničky stojí za návštěvu přednostně? Kolik např. stojí doprava vlakem, parkování, vstupenka do parku apod. Musím mít tedy vstupenku do parku Cinque terre pokud chci ty vesničky navštívit? Doufám, že dotaz není moc zmatený, teprve se v oblasti orientuji podle průvodců a sbírám informace. Za všechny tipy a detaily děkuji

Reakce:

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 09.03.17 21:49

Háčkuju se.
Opravdu nikdo nemá zkušenost?

Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 09.03.17 22:08

Ahoj, aspoň krátce za mě, ceny si nepamatuju, budou na netu. Pokud jedete klasika červenec/srpen, tak za mě pekelný peklo, s dětma nikdy! Narváno, nepříjemný, nacpaný vlaky na stojáka, uzounký nástupiště (terén mezi skalami ani moc velkorysosti těmto stavbám nedovoluje), plný restaurace a kavárny, nacpaná každá hezká vyhlídka, obsluha milá „tak nezbytně akorát“ prostě plno mají tu část roku vždy, není třeba se přetrhnout. Mé jediné přání bylo dostat se pryč. Dítě s námi bylo jedno, v golfkách. Já obecně nesnáším přelidněno a tohle bylo hodně.

LKL
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 09.03.17 22:11

@Cipisek79 nejedna se o zadny park, ale o tradicni rybarske vesnicky na skalnatem pobrezi. moc hezke. nemyslim si ze by byly propojene vlakem, na to tam proste neni teren. s parkovanim je to dost bida, vsechno je v silenych kopcich a musite repektovat vyhrazena mista pro mistni vs turisty - v nekterych se nam ani nepodarilo zaparkovat, takze jsme ani nevideli vsechny. ty co jsme videli byly hezke, na druhou stranu nic moc tam neni. pokochas se arichtekturou a vyhledy, projdes si pobrezni promenadu, das si obed a mas hotovo. vlacet deti po tech kopcich si moc nedovedu predstavit, ja bych se s nima netahala a samy by to neusly. toz asi tak

Macamaca
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 09.03.17 22:13

Ahoj, dá se jednoduše objet lodí. Koupíš jeden lístek a můžeš vystoupit v každé vesničce, myslím, že jezdí každou půl hodinku a na ty malý vesničky to většinou stačí. Já byla myslím někdy v dubnu a pohoda :)

Macamaca
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 09.03.17 22:16

Myslím, že vlak tam jezdí taky, ale ten pohled z moře na ty vesničky je prostě krásný :mrgreen:

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 10.03.17 21:54

Tak teď jsem hodně nalomená. Chtěli jsme jet v červenci, ale to by byla asi sebevražda. A děti tam tahat asi nemá smysl. Ale v mimosezóně by to třeba šlo. Kolik stojí ten lodní lístek? A děti mají nějaké slevy? A co ubytování? Četla jsem, že hotelů je málo, ale v soukromí se ubytování najít dá.
 děkuji

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 10.03.17 21:55

Ještě jeden dotaz, dá se všech pět vesniček zvládnout za jeden den?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >