Císař a kojení

19249
27.9.07 13:11

Císař a kojení

Ahoj maminy.
Ráda bych věděla,jak to je s kojením po porodu císařským řezem.
Malý je už skoro 2 měsíce KP a pokud se neotočí,tak uvažuju o plánovaném císaři.Nebude to žádný drobek. :wink: Slyšela jsem,že je pozdější nástup laktace.Zajímalo by mě,jestli se vám podařilo rozkojit a kojit minimálně půl roku. Ať vím na co se mám připravit. Já vím,že každé tělo je jiné,každé dítě je jiné a nejdůležitější pro prcka je láska. Ale přece bych ráda kojila.
Moc díky.Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17
27.9.07 13:17

Ahoj,
taky jsem rodila císařským řezem pro kp mimi. Kojení jsme zvládli dobře, kojila jsem 4 měsíce, ale od 4. týdne s příkrmem, protože David byl pořád hladový, tak mu to nestačilo. Určitě se toho nemusíš bát, to zvládneš. Tak hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.9.07 13:19

Ahoj, já taky rodila plánovaným císařem pro polohu KP před 2 měsíci. Moje zkušenost je taková, že je to všechno v hlavě. Byla jsem úplně v klidu, věřila jsem že budu kojit bez problémů a taky jo. U první dcerky to bylo v pohodě (spont. porod), tak jsem si teď nepřipouštěla jinou možnost. Pravda Adam byl od narození pořádný jedlík. Určitě se toho neboj. Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
27.9.07 13:25

Mně to čeká za měsíc a něco, první dítko přirozeně a kojila jsem do 10m. Tak doufám, že to zvládnu i teď.
Victoria, máš obě zkušenosti, císař i spont, mám se bát? Nikdy jsem nebyla na žádné operaci. . . . a mám toho plnou hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
27.9.07 13:34

Ahoj,
mam cerstvou zkusenost s sestidennim miminkem. Rodila jsem v patek rano (taky pro polohu KP a velky miminko), dite mi prinesli az v sobotu odpoledne a mlicko se zaclo tvorit hned v nedeli v noci, od vcerejska kojime bez problemu, jen na zacatku jak se mi nalily prsa, tak mala nemohla chytit bradavku takze pomohly kloboucky. Ale to uz s SC nesouvisi a delka kojeni snad taky ne, doufam, ze nam to vydrzi dlouho.
Hodne stesti a preju, at se mimi jeste otoci, ja si moc prala prirozeny porod ale nedopadlo to. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
27.9.07 13:34

Vladkaaa
Ahoj.Já jsem obě děti kojila 13.měsíců.Proto je pro mě nepředstavitelné,že by to tentokrát mělo být jinak.Ale oba předchozí porody byly přirozené.Tak teď mám celkem nahnáno.
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
27.9.07 13:37

Hanucho
Gratuluju k čerstvému miminku. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
27.9.07 13:39

My jsme měly taky porod císařským řezem, už je nějakej ten pátek :) … Kojení se rozběhlo tak po 3dnech, ale nezkoumala jsem, jakej je normál. Mezitím jsme pořád přikládali, byla jsem z toho už na nervy, ale nakonec bylo mlíka až dost :) A Ema dostávala během těch prvních dní mateřský mlíko z nemocničních zdrojů, takže nijak netrpěla- doufám :) Kojení jsme utli na roce a půl, a jen protože jsme už dál nechtěli, takže se toho vůbec neboj! (A to jsme měli dikonce asi 3-4denní pauzu v 6.týdnu, kvůli nemoci, a přesto to po menších peripetiích fungovalo dál.) A jinak- srovnání teda nemám- ale myslela jsem, že operace a stav po ní bude mnohem horší záležitost… po necelým dnu už jsem s pomocí vstala a dál se to hrozně rychle zlepšovalo, za tři dny to bylo skoro ok, takže klíd :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
27.9.07 13:41

Já mám sice mimi vzorně otočené, ale přirozenému porodu brání placenta :( , vypadá to na kudlu ve 38tt max. A operace bojim bojim, ale to mám smůlu. . . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
27.9.07 14:08

Ahojky

tak já měla císaře taky kvůli KP, rozkojila jsem se asi po 3 dnech, a pak už to šlo po másle.je jasný že to jde pomaleji než po přirozeným porodu, záleží i na mimi, já dostala Aničku na první přiložení asi až za den po císaři no a snažila se,tak jsme se rozkojili.no a kojím do dnes. :wink: :D :P

tak kojení zdar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
27.9.07 14:23

Taky jsem rodila pro polohu císařem… Laktace se rozběhla snad hned a hodně se mi nalily prsa, takže už druhý den jsem musela odstříkávat…problém jsme měli ale v tom, že malý se narodil ve 37tt (2.8kg) a byl hooodně spavé miminko…takže jsme nakonec kojili tři měcíce přes kloboučky…přímo se nechytil nikdy. Snad to ted klapne, chtěla bych rodit normálně a kojit bez kloboučků co nejdýl… no uvidíme, co z toho se povede.
Hlavně klid…já měla děsnou depresi, když jsme nakonec přešli na UM, že jsem neschopná matka. Nenech se ničit propagandou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
27.9.07 14:25

Ahojky!

Já pořád doufám, že se přetočí… Malá byla hlavičkou dolů a otočila se 31+1 a od tý doby čekám a doufám… Ještě máme 4 týdny čas.

Každopádně díky za postřehy, taky z toho mám trochu strach. A nejen kvůli kojení. Malej měl teda porodní váhu 3,35kg, u nás prej do 3,5kg nechávají rodit normálně (pokud nejsou komplikace).

Tak nám všem, co mají prcky hlavama hore, přeju ať se otočí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
27.9.07 14:36

To víš, že budeš kojit, jen se počítá, že nástup mléka bude o den později, kojila jsem rok, Tom byl pěkný nenasyta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
27.9.07 14:52

Ahoj,
já rodila císařem, laktace nastoupila do tří dnů a kojila jsem 14 měsíců. Ničeho se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
27.9.07 15:02

Ahoj,

rodila jsem taky císařem. Doktor mi po porodu, říkal, že po císaři nastupuje laktace později, ať piju tak 3-4 litry tekutin denně. Matyáš se pořádně přisosnul 3. den a kojení bylo bez problémů. Kojila jsem ho do roka.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama