Císař kvůli bolestem

Anonymní
29.1.20 17:03

Císař kvůli bolestem

Dobrý podvečer dámy, čeká mě druhý porod. První byl spontánní vaginální. Žádný trauma nemám, 2 kosmetické stehy, bez nastrihu, po 2 hodinách jsem sama odešla z porodniho sálu. Ale teď při druhém těhotenství mám obrovské bolesti stydké kosti a celého podbřišku, cca od 27tt(nyni jsem 38tt) a fakt už nemůžu, ne zvednu nohy, schody jsou pro mě utrpení, otočit se v posteli je téměř nemožný, denně minutu co minutu jen bolest, o pohybech dítěte radši nemluvím. Proto mi nabídli CS, kvůli bolestem co mám ted, kvůli porodu jako takovému. Je to už jen pár týdnů já vím, ale denne brečím bolesti, že už fakt nemůžu. A moje otázka zní šly byste do toho cs? Nebo rady co by pomohlo? Calcium beru, snažím se co nejvíc odpočívat..

Anonym, protože nechci aby známí řešili čím procházím a nedostalo se to k rodině. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6
29.1.20 17:11

Šla bych do CS. Mám třetíjo císaře před 14 dny a ve finále to bylo v pohodě, jestli máte velké bolesti, tohle Vám uleví…sice potom pár dní je taky bolavých, ale každý den je to lepší a lepší. A dneska už jsem byla na pořádné procházce :smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10770
29.1.20 17:22

Já bych nešla, ale jen proto že já se vždy po všech operacích blbě a dlouho hojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6290
29.1.20 17:28

Nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 17:30

Já to nechápu. Tvoje bolesti jsou spojené s těhotenstvím. Způsob porodu je nevyřeší, neovlivní. Co ti řekli k tomu císařskému řezu? Máte těhotenské bolesti, lepší bude břišní operace? Přece musí existovat nějaký jiný důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 17:33

Nešla. Vydržela bych a hlavně tě to po tom císaři může bolet víc než po vaginalnim porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
29.1.20 17:33

Zkusila bych to vaginalne a kdyžtak si dala epidural.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 17:35

Zašla bych prvně za nějakým dobrým doktorem přes pohybový aparát, rehabilitačním doktorem nebo fyzioterapeutem. Jinak bych klidně šla do sc, jestli je ta bolest tak šílená, že kvůli ní brečíš. Ale šla bych hledat příčinu. Ono jak si to tělo sesedne po porodu, tak to může mít i pokračování, ta bolest. Já měla v těhotenství zablokovaná žebra a to co nastalo po porodu byla šílenost, jak si to sesedlo. Měla jsem to bývala řešit dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 17:35

@Čičorečka
Co nechápete? Způsob porodu je samozřejmě vyřeší, když půjdu na cs tak budu bez bolesti stydké kosti, za to s bolestí po cs. Po porodu se vyřeší i ta kost neboť na ni nebude mít co tlačit. Co se týká porodu bylo mi to vysvětleno tím, že pokud mám takové bolesti tak při spojení s kontrakcemi to bude horší. Pamatuji si jak bolel porod, ale představa, že ještě řeším bolest kosti při které nemůžu ležet, chodit, stát dyl jak 10 minut me děsí stejně jako cs. Proto se ptám, kdo to tak měl, případně na rady čím si pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 17:49
@Anonymní píše:
@Čičorečka
Co nechápete? Způsob porodu je samozřejmě vyřeší, když půjdu na cs tak budu bez bolesti stydké kosti, za to s bolestí po cs. Po porodu se vyřeší i ta kost neboť na ni nebude mít co tlačit. Co se týká porodu bylo mi to vysvětleno tím, že pokud mám takové bolesti tak při spojení s kontrakcemi to bude horší. Pamatuji si jak bolel porod, ale představa, že ještě řeším bolest kosti při které nemůžu ležet, chodit, stát dyl jak 10 minut me děsí stejně jako cs. Proto se ptám, kdo to tak měl, případně na rady čím si pomoci.

No já jsem měla v těhotenství taky velké bolesti a trápení. Žádný lékař to nevyhodnotil jako indikaci k císařskému řezu. Porodní bolesti jsou natolik intenzivní zážitek, že jsem si opravdu neříkala: kéž by mě k tomu ještě nebolela stydká kost. Bolelo mě všechno od žaludku dolů, předchozí bolístky se do toho opravdu nepromítly. Ale tak jestli tvůj lékař řekl, že by to bylo lepší :nevim: asi má důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 18:06

@Čičorečka
Mě to řekli dnes v Podolí, sama jsem s tímto vůbec nepočítala a byl to pro mě šok. Cs není věc, kterou bych chtěla zažít, zároveň ale bych udělala cokoliv abych se mohla hnout. Přímo tomu co mám se nějak říká, ale tím že v Podolí píšou ručně a ne na pc do těhotenské karty tak to neumím přečíst.

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 18:15
@Anonymní píše:
@Čičorečka
Mě to řekli dnes v Podolí, sama jsem s tímto vůbec nepočítala a byl to pro mě šok. Cs není věc, kterou bych chtěla zažít, zároveň ale bych udělala cokoliv abych se mohla hnout. Přímo tomu co mám se nějak říká, ale tím že v Podolí píšou ručně a ne na pc do těhotenské karty tak to neumím přečíst.

Obecně bych dala na doporučení lékaře. Nicméně to, že máš v těhotenství bebí, bych jako indikaci nebrala. Asi bych trvala na podrobném vyjádření doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
29.1.20 18:18

Je to dost zvláštní, chtělo by to zjistit, proč zrovna tebe tak moc bolí pánev. Uvidíš, jak bude po porodu.
Asi bych zatlačila na doktory, ať mi něco na bolest dají, vždyť musí existovat léky, které se dávají i během těhotenství. Musíš být neodbytná. Abys byla aspoň trochu fit před tím císařem.
A SC bych si domluvila co možná nejdříve, dítě už donošené je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
29.1.20 18:21
@Čičorečka píše:
Obecně bych dala na doporučení lékaře. Nicméně to, že máš v těhotenství bebí, bych jako indikaci nebrala. Asi bych trvala na podrobném vyjádření doktora.

Tys nikdy neměla nějakou dlouhotrvající silnou bolest, že?
Zchvácená, fyzicky i psychicky na dně matka není tou nejlepší investicí pro své dítě.
Nazvat tohle jako „bebí“ to už je snad cílená provokace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 18:29
@Mosie píše:
Tys nikdy neměla nějakou dlouhotrvající silnou bolest, že?
Zchvácená, fyzicky i psychicky na dně matka není tou nejlepší investicí pro své dítě.
Nazvat tohle jako „bebí“ to už je snad cílená provokace.

Měla jsem dlouhotrvající silnou bolest. V těhotenství. Porodem to odeznělo. A nemyslím si, že to ovlivnil způsob porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama