císař s epidurálem či narkózou

16
28.1.05 13:25

císař s epidurálem či narkózou

Ahojky,

jaké máte zkušenosti s císařským řezem při epidurálu a při celkové narkóze? Tedy spíše jak to vypadá po něm? Bolesti hlavy, trnutí nohou a pod.

Mrňousek se totiž uvelebil na šířku, takže se císařskému řezu nevyhnu a nemohu se rozhodnout.

Děkuji, Jana (40t)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1790
28.1.05 13:31

Ahoj Jani,

já jsem měla císař v úplné narkoze, ale nic takového, co popisuješ, jsem necítila. Po probuzení jsem byla sice trošku mimo, jako při horečce, ale pak úplně vpohodě.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
28.1.05 13:43

Ahoj Jani, já jsem rodila také císařem a to pod celkovou narkózou, neboť se mi předčasně odlučovala placenta. Kdybych ale měla na výběr, určitě bych volila celkovou. Jinak po celkové narkóze je člověk opravdu jako v horečkách, ale po pár hodinách to přejde.Jinak u mně vždy po narkóze dochází k plynatosti a škrábe mně v krku, což má za následek pokašlávání a po tom císaři to nebylo zrovna to nejlepší, protože jak člověk kašle, tak to břicho příšerně bolí.Co jsem byla v porodnici s holkama, které byly pod epidurálem, tak pro ně bylo nejhorší slyšet ty doktorské řeči a zvláště pak, když mělo miminko nějaký problém. Tak přeji šťastnou volbu a ať je vše v pořádku.Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
28.1.05 13:44

Ahoj Jano,
první CŘ mi dělali v epidurálu, který jsem už ale měla 6 hodin zavedený a při operaci zdaleka nefungoval jak by měl 8O :! Proto jsem před druhým CŘ chtěla celkovou narkozu, ale anestezioložka mě přesvědčila, že spinál je šetrnější pro mě i pro dítě a že OPRAVDU BUDE FUNGOVAT. Bylo to úplně v pohodě, chvilku mi teda bylo trochu na zvracení, ale zas to přešlo. Když mrňouska vyndali, v rychlosti mi ho ukázali, pak ho odnesli k ošetření kde byl i manžel. Ten pak ke mě s tím zabaleným ranečkem na chvilku přišel. Pak se mi zas začalo dělat trochu zle od žaludku tak mě uspali. Probrala jsem se až na JIPce, žádné problémy jsem neměla, 6. den po porodu jsme šli domů. Takže spinál mohu z vlastní zkušenosti doporučit.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
28.1.05 15:37

CR v epiduralu

Ahoj holky,
rodila jsem cisarem v epiduralu a muzu jenom doporucit!!! Zadne kecy doktoru, byli prijemni a dokonce si se mnou povidali a delali srandicky. U porodu byl i manzel, takze jsem ho celou dobu drzela za ruku, on me hladil po tvari a bylo to moc prijemne. Nez miminko vytahli, rekl mi anesteziolog, ze ucitim trochu tlak… nic to nebylo, vytahli miminko, ono jenom tak kvinklo a hned mi ho ukazali. Siti trvalo dlouho - asi deset minut a me se taaak chtelo spat. Nic me nebolelo - nic jsem necitila.
Pak me prevezli na odd. sestinedeli, mela jsem zimnici - trasla jsem se jak osika asi pul hodiny, a neslo s tim nic delat. Pry se to takhle stava po epiduralu. Prikryli me dvema perinama a za chvili bylo zase dobre.
Jestli priste budu muset rodit cisarem, pujdu zase do epiduralu, narozeni sveho miminka bych nechtela zaspat!!!!
Preji krasne zdrave miminko!
Ahoj Karolina a Barunka (15 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
28.1.05 16:45

Ahojte,
ja jsem taky rodila cisarem v epiduralu a taky jen doporucuju. Ja jsem nemela ani zimnici ani na zvraceni mi nebylo. Je pravda, ze ta noc pote a asi tak nasledujici 2 dny jsou docela peklo, ale to mas podle me stejne, at mas epidural nebo celkovou anestezii. Rozhodne je krasne, kdyz muzes to mimi hned videt a manzel byl taky se monu, takze pohoda. Jo a rodila jsem v brne na Obilnaku.
Kacica + Betynka 6 mes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
28.1.05 16:55

Ahoj,

císař v epidurálu nedělají, protože by hrozilo, že se pohneš - při epidurálu máš jen utlumené bolesti, ale můžeš hýbat celým tělem.
Císař při tvém vědomí dělají tedy ve spinální anestezii = umrtví tě od pasu dolu, aby jsi nemohla nohama a zadkem hýbat.
Já podstoupila CŘ při vědomí, abych to nezaspala :-)

Vše bylo OK, až na konci, když malá byla už venku a umývali ji za asistence fotícího tatínka, tak se mi udělalo zle - prý to je z toho šoku těla, že je mu odebrána taková velká „součástka“ + ztráta krve, tak se mi udělalo zle + jsem začala kroutit hlavou - protože mne pálila jakoby páteř či svaly u krku, tak mne trochu víc přiblbli.
Pak na JIPce taky zimnice, ale to je z toho šoku, poklesu tlaku apod..
Necelé dva dny jsi na cévce, jít se osprchovat je nadlidský úkol, ale vše se dá přežít, hlavně aby byl člověk co nejdřív na oddělení šestinedělí u miminka - po převozu jsem si zařídila hned rooming in, i když prý normálně ještě dva dny maminky po císaři odpočívají a děti jim nosí jen na přisátí, ale já se tím, že jsem se o malou musela starat, aspoň nemohla moc zaobírat tím, jak se cítím mizerně a jak bolí to sešité břicho.
Abych se mohla k ní zvedat z postele, tak mi tam přivezli takovéto závěsné držátko, diky kterému se dalo slézt z postele a postarat se o drobečka bez větších problémů :-)
Příště bych určitě volila zase císaře při vědomí, i když tam člověk slyšel ty řeči zaučujícího se anesteziologa se školitelem za zády.. To moc příjemného nebylo, ale co, když bych spala, tak by to probíhalo stejně, tak aspoň jsem věděla, jak to v reálu ve fakultních nemocnicích chodí..

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.1.05 18:20

Ahojte,

já jsem taky chtěla císaře v celkové anestezii, protože nesnáším jakékoli vpichy do těla, natož pak do páteře, měla jsem z toho hrozný strach. Nakonec jsem ale neplánovaně porodila v jiné porodnici, než jsem původně chtěla, a tam dělali císaře automaticky ve spinální anestezii a jen výjimečně v celkové. Tak jsem se podřídila a bylo to v pohodě. Vpich jsem necítila, pouze tlak, ale pozor, musela jsem si říci o znecitlivující injekci před samotným vpichem, neboť jsem z rozhovoru sestry s anestezioložkou vyrozuměla, že mi to nechce umrtvit. Takže nevím, jaké to je bez umrtvení. Nic jsem necítila, jen tlaky a tahání za břicho, bolest žádnou. 24hod jsem se pak nesměla pohnout, bylo to nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Bolest pak silná několik dní, asi jako po každém císaři.
Celkovou narkózu jsem absolvovala několikrát, takže mohu porovnávat, a můžu říci, že celková je daleko horší, hlavně to probouzení je strašné.
A navíc, proč prospat první pláč svého miminka?

Zdraví Radka + Stellinka 6 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
1460
28.1.05 19:20

Já měla císaře neplánovaného v plné narkoze, ale se mnou ležela maminka, co rodila předčasně se spinálkou a pak jí nemohli pustit k miminku, musela 24 hodin ležet… A to si nechala dát tuhle narkózu, aby se mohla hned o miminko starat… Kdyby měla plnou narkoziu, vzali by jí k inkubítoru na sedačce.

Když jde o plánovany CS je dobré se informovat na možné varianty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
28.1.05 20:06

Ahoj Alice,
mě právě dělali plánovaně CŘ ve spinálu, miminka nosili po 3 hodinách na JIPku na kojení. Po necelých 24 hodinách mě zvedli do sprchy a pak alou na šestinedělí, po dalších dvou dnech jsem šla na rooming in. Bylo to v Motole, před 3 lety U Apolináře to bylo to samé. Docela mě překvapuje, že by po celkové narkóze zvedali maminku dřív. Když jsem byla kdysi na operaci, nepodařilo se mi vstát dřív než za těch 24 hodin. A cítila jsem se mnohem hůř. Byla to teda trochu komplikovanější operace než CŘ, ale mnohé prý souviselo právě s narkózou - např. neustálé nucení na zvracení :?
Asi záleží na zvyklostech té které nemocnice. V Motole za každou pacientkou přijde den předem anesteziolog a dohodnou se, vše vysvětlí.
K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.1.05 20:46

Já jsem měla spinál, holky mi hned ukázaly a pak je odnesly. Na zvracení mi nebylo, jenom chvíli během CŘ, ale nezvracela jsem. Nic mě taky netahalo. Na jipce jsem měla taky zimnici, byla jsem strašně unavená, ale vůbec jsem nemohla spát. Protože v porodnici nebylo na jiném pokoji místo, tak jsem na jipce byla 4 dny a v noci jsem vůbec nespala, holky byly vedle na dětský jipce. CŘ mi dělali ve čtvrtek v 11 hodin a hned druhý den ráno asi v osm mě hnaly z postele. Tehdy to bylo hrozně těžký, ale teď na to vzpomínám se smíchem, jak se člověk belhal třeba 20 minut na záchod, tak si sednout a zase se zvednout atd., v neděli měl přijet manžel a já jsem tedy hodinu předtím vylezla z postele a stihla akorát dojít na záchod a vyměnit vodu dvěma kytkám, alespoň jsem se nenudila. Nic to není, ale každý to prožívá jinak. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.1.05 22:11

Ahoj lidi já jsem teda nerodila císařem,ale spontánně.Nehcala jsem si píchnou epidurál.Byl to přímo superporod.Žádné bolesti ,prostě jsem všechno prospala a probudila jsem se až když jsem měla tlačit.Jako kontrakce jsem cítila jen tupou ,slabou bolest.Vřele doporučuji všem.
A co se týče císaře a epidurálu.My slím,že je to taky super věc.Protože po celkové narkoze jsou pak bolesti. A než odezní epidurální analgezie tak vás to dávno přestane bolet.Takže se můžete vyhnout všem těm injekcím proti bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
294
28.1.05 23:46

Ahoj, ja jsem take rodila cisarem pri vedomi a jsem moc rada. Nebolel me ani vpich, ani samotny porod a hlavne jsem sve detatko hned videla a ten zazitek mi stal za ten strach. Tresavku jsem potom mela take, ale to byla prkotina. Ted uz bych z toho tak vydesena nebyla. Je mi jen lito, ze u toho nemohl byt manzel, protoze si myslim, ze takovy porod je vuci partnerovi casto i setrnejsi nez ten prirozeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
28.1.05 23:48

Já jsem jsem měla akutní CŘ kvůli vysokému tlaku, nikdo se mě neptal a šup spinál,bylo to velmi urgentní, když jsem se zmohla na dotaz /asi hloupý/ jestli to nebude bolet,se smíchem odpověděli, že takových už tady odrodili. Zkusili mi skalpelem , jestli mám břicho zmrtvené a ejhle já cítila místo tahání škrábání a píchání, takže břicho se mi neumrtvilo, takže mi ihned dali celkovou narkózu… Po probuzení, asi ve 14 hod po obědě, jsem do rána nezamhouřila oči, klepala jsem se jak osika a bylo mi hrozně… vedle mě na JIPCe maminky spaly a já nemohla ani po injekci na spaní. Doufám, že jestli budu rodit příště, zvládnu to normálně, nic jiného si nepřeji. Ale je mi jasný, že je to idividuální, někdo má z CŘ dobré vzpomínky. Rodila jsem u Apolináře.

Katy, porod 2003

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Huk
624
3.3.17 20:22

Oživuji téma k diskuzi.
Prosím, kdo byl v poslední době na plánovaném císaři - celková narkóza nebo jen částečná a proč?
V celkové jsem byla za posledních 7 let dvakrát (konizace a revize po spontánním potratu) a snáším to docela dobře. Ale jsem vlastně docela zvědavá na průběh císaře :mrgreen: ale nevím, co obnáší to částečné umrtvení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama