Císařský řez a strach

Anonymní
15.2.21 15:13

císařský řez a strach

Ženy prosím potřebuju uklidnit 😁 příští týden v úterý mám naplánovaný císařský řez. A už se to ve mě vaří všechen ten stres😄 nemám strach z operace ale mám hrozný strach z toho jak zvládnu to že neucitim nohy jsem z toho vystrašená neumím si to představit… Vim že mužů mít celkovou anestezii ale kvůli miminku chci jen částečnou… Prosím poraďte jak se s tím vypořádat.. „Rodit“ budu ve 38tt+1… Planovaný císař je kvůli KP…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7447
15.2.21 15:14

Ja mela cisare v celkovy a byla jsem rada..miminko se po skoro jedenacti letech jevi zive a zdrave :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
15.2.21 15:29

Mela jsem spinal, teda akutni. Bylo to zvlastni, ale v pohode se to dalo ;) pak na ARU pockali, nez mi dosly nohy k sobe a oak me dovezli na pokoj. Ja jsem rada, ze jsem nemusela na celkovou. To zmaknes, neboj a nepremejslej nad tim zbytecne. Tes se na prcka :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
15.2.21 15:31

Před dvěma lety akut. CS pro nepostupující porod ve spinálce. Po těch x hodinách to pro mě bylo nakonec vysvobození. Propuštění domů po 4 dnech, na druhý den jsem normálně chodila, starala se o syna a bolestí jsem nějak taky netrpěla. Byla jsem tak naspeedovaná hormonama, že jsem nebyla ani unavená. Jizvu mám úplně nepatrnou. Teď jsem v 6. měs. podruhé těhu a bez komplikací. Samozřejmě, že bych byla pro přirozený porod, ale pokud to zas nepůjde, odmítat CS nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13024
15.2.21 15:53

Měla jsem spinal, takový poloakutní - sice CS nebyla plánovaná, ale čekala jsem na ni 7hodin. Ty nohy mi přišly úplně v pohodě, při operaci jsem jela na adrenalinu, že už je to tady. Opravdu neucítíš žádnou bolest, maximálně nějaké tahání, což je spíš divné, než nepříjemné. Pak na JIPU, když to přišlo k sobě, jsem nemohla spát, tak jsem se přetáčela nohama ze strany na stranu, jak mi poradili, abych měla nějaký pohyb a lépe se mi vstávalo. Kvůli přeplněné nemocnici jsem šla po pár hodinách na normální oddělení, ale zvládala jsem to dobře, bolest byla menší, než jsem čekala, domů jsem šla po čtyřech dnech.

Jinak zajímavý bylo, že jsem měla strach, když mi nechali dceru na pokoji - nevěděla jsem, jak s ní vlézt a vylézt z postele, když jsem se musela opírat o ruce… A jak jsem měla dítě v náruči, nic nebolelo. Mimino je přírodní anestetikum :palec:

Je to asi těžké, když víš, že to přijde, ale zkus nad tím moc nehloubat. On ten strach je vážně horší, než jaké to pak bude :kytka: Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5245
15.2.21 16:08

Já mám zkušenost s CA i se spinálem, lepší je asi nakonec ten spinal, když zvážím pro a proti. Na CA je dobré, že si užiješ upadnutí do bezvědomí a pak cítíš teda ty nohy, ale u spinalu jsi u toho, když se dítě vyklube a to je na tom asi to, proč bych to vybrala. Ale ten pokles tlaku, to bylo šílený, to jsem si říkala zlatá celkovka :lol: :mrgreen: Nohy jsem si taky říkala, že bude divný necítit, ale dojmů je tolik, že na tenhle nedošlo. Hýbat prsty můžeš fakt celkem záhy. A to břicho nebolí jak hovado hned, ale taky to přichází k sobě postupně, což je lepší. U spinalu lepší rekonvalescence než u CA :palec: Toliko za mě. Mám 3 sekce, klidně se ptej, kdybys chtěla :kytka: držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
15.2.21 16:12

To zvládneš :palec: necejtit nohy je divný pro každýho. Já jsem se dokonce na JIPce ptala, kdy mi zas ty nohy přijdou k sobě, že mi to přijde dlouho. A sestry se smály, že to se ptá hodně maminek, a že samozřejmě se nikdy nestane, že by k sobě nepřišly. Jinak pro porodníka a mimčo je asi komfortnější spinál. Tedy záleží na okolnostech samozřejmě u každé rodičky. U mě byl zádrhel kvůli spinálu (zdravotní) a anestezioložka chtěla zpočátku spíš celkovou, trošku se dohadovali s porodníkem. Oba mi vysvětlili pro a proti, a celkovou jsme zavrhli. Porodník říkal, že u celkové musí proběhnout „vybavení plodu“ mnohem rychleji a preferuje tedy spinál. Volně přeloženo, musí mimino vytáhnout rychle kvůli vlivu tlumících látek. Držím palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24853
15.2.21 18:48

Mám za sebou akutní císař v celkové anestezii a planovaný v částečné a rozhodně byla lepší ta druhá varianta.
Před samotným zákrokem jsem samozřejmě byla nervozní, ale celkově to byl docela dobrý zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598
15.2.21 18:53

Mela jsem dva cs, jeden akutní, druhý plánovaný pro kp plodu. Druhý mi přišel horší. Ale nejhorší mi nepřišly nohy, ale fakt, ze jsem nemohla kaslat, byla jsem totiz zrovna hrozně nachcipana, malokdy byvam a zrovna to tak vyslo. Takze napřed kašlat nešlo, a pak taky ne, protože to bolelo. :mrgreen: neboj se. Zvládnout to musis, takže to zvládneš. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat