Zvracím tabletky železa a čeká mne císařský řez

Anonymní
13.2.21 18:19

Císařský řez zelezo

Dobrý den mám naplánovaný císařský řez na 23.2.2021 ale mám takový problém beru železo Tardyfelon jelikož neumím polykat léky tak drtim… Problém je v tom že si dám železo ráno a po půl hodině to vyzvracim… Na gynekologii jsem to říkala ale doktor se vyjádřil tak že aspoň že to udržím půl hodiny že se něco málo z toho vstřebá… Jiné mi prý nenapíše… Myslíte že to nějak ovlivní císařský řez když mám nedostatek železa? Mám z toho obavy jsem prvorodička..děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8336
13.2.21 18:31

Víš, že existuje železo i jako sirup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
13.2.21 18:33

Zkus se zatím poptat v lékárně na něco volně prodejného a řekni co užíváš. Jak by to mělo SC ovlivnit? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
13.2.21 18:35

Panebože co to je za rady od doktora. Kup si Floradix železo. Bud sirup nebo tablety. Mela jsem nedostatek, brala 3 mesice podle navodu, pak sla na testy a bylo po anemii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
13.2.21 18:35

Máš pusu? Proč se na tohle nezeptáš gynekologa? Opravdu čekáš kvalitní radu od odbornic na emiminu?? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
13.2.21 18:42

@fíkofka zakladatelka psala že se ptala gynekologa
A jak bylo uvedeno již na hore existuje i sirup :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:43

@fíkofka já se zeptat chtěla ale byl to frmol… Jdu tam teď ve čtvrtek a jen chci vědět jestli má někdo zkušenost…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 18:45

@Sovička 00 říkala jsem to včera v lékárně o tom sirupu a paní byla hrozně nepříjemná že se to železo Tardyfelon nesmí drtit a ze ma železo jen na předpis..

• Citovat
  • Nahlásit
41
13.2.21 18:59
@Anonymní píše:
Dobrý den mám naplánovaný císařský řez na 23.2.2021 ale mám takový problém beru železo Tardyfelon jelikož neumím polykat léky tak drtim… Problém je v tom že si dám železo ráno a po půl hodině to vyzvracim… Na gynekologii jsem to říkala ale doktor se vyjádřil tak že aspoň že to udržím půl hodiny že se něco málo z toho vstřebá… Jiné mi prý nenapíše… Myslíte že to nějak ovlivní císařský řez když mám nedostatek železa? Mám z toho obavy jsem prvorodička..děkuji

Já mám po císaři předepsaný Maltofer, jsou to tablety k cumlani nebo polykání a mají dokonce čokoládovou příchuť. Jenom se k tomu podle mojí doktorky má brát kyselina listová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
13.2.21 19:00
@Anonymní píše:
@Sovička 00 říkala jsem to včera v lékárně o tom sirupu a paní byla hrozně nepříjemná že se to železo Tardyfelon nesmí drtit a ze ma železo jen na předpis..

Floradix mají i v DMku, navic mi to doporucili primo v porodnici. Taky nesnesu Tardyferon…Ja teda beru tabletky Floradix, ale zkousela jsem i sirup a no problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3884
13.2.21 19:21
@Anonymní píše:
@fíkofka já se zeptat chtěla ale byl to frmol… Jdu tam teď ve čtvrtek a jen chci vědět jestli má někdo zkušenost…

byl takový frmol, že jste probírali, jak to v sobě neudržíš a nezeptala jsi se na jinou možnost aplikace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68995
13.2.21 19:22
Zkoušela jsi to užívat jindy? Nalačno je samo optimal, ale pokud to neudrzis, zkusila bych po obědě, zapít něčím kyselejsim. Nebo na noc, před spaním a zkusit zaspat.
@sediza píše:
Panebože co to je za rady od doktora. Kup si Floradix železo. Bud sirup nebo tablety. Mela jsem nedostatek, brala 3 mesice podle navodu, pak sla na testy a bylo po anemii.

Je, to jsou zase rady od nedoktora…
Hele, nechat ji po tom blejt je taky naprd. Ale smahem doporučit jiné železo, aniž bys věděla, jaké má hodnoty, to je taky ptákovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
13.2.21 19:39
@Lama Lama píše:
Zkoušela jsi to užívat jindy? Nalačno je samo optimal, ale pokud to neudrzis, zkusila bych po obědě, zapít něčím kyselejsim. Nebo na noc, před spaním a zkusit zaspat.Je, to jsou zase rady od nedoktora…
Hele, nechat ji po tom blejt je taky naprd. Ale smahem doporučit jiné železo, aniž bys věděla, jaké má hodnoty, to je taky ptákovina.

Až na to, že jsem 5 let studovala výživu člověka na VŠ…a železo se vstřebává v duodenu, ne v žaludku. Tudíž, když ho paní vyzvrací, je celkem k ničemu ho brát a ještě si zvyšuje riziko vzniku zubního kazu, jestli si hned neběží vyčistit zuby. Zvracení není OK. Je úplně irelevantní jaké má hodnoty, pokud Tardyferon zvrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68995
13.2.21 19:43
@sediza píše:
Až na to, že jsem 5 let studovala výživu člověka na VŠ…a železo se vstřebává v duodenu, ne v žaludku. Tudíž, když ho paní vyzvrací, je celkem k ničemu ho brát a ještě si zvyšuje riziko vzniku zubního kazu, jestli si hned neběží vyčistit zuby. Zvracení není OK. Je úplně irelevantní jaké má hodnoty, pokud Tardyferon zvrací.

Jo, s tím vším souhlas. Nesouhlas jsem vyjádřila s tím, že jí smah pošleš zrovna pro floradix do DMka a hotovo.
Todle je nejlepší, když člověk dorazí s DIY upravenou léčbou, bez předchozí dohody, protože sezida na netu psala… A má na to pět let študií!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
13.2.21 20:00
@Lama Lama píše:
Jo, s tím vším souhlas. Nesouhlas jsem vyjádřila s tím, že jí smah pošleš zrovna pro floradix do DMka a hotovo.
Todle je nejlepší, když člověk dorazí s DIY upravenou léčbou, bez předchozí dohody, protože sezida na netu psala… A má na to pět let študií!

Tardyferon obsahuje 80mg železa v jedné tabletě. Tu ale zakladatelka vyzvrací. Tudíž je její příjem z Tardyferonu nula mg/den. Když si paní dá 2× denne 20ml Floradixu, dostane do sebe 30mg glukonatu zeleznateho (dobre vstrebatelna forma) plus Florsdix obsahuje vitamin C, který rovnez podporuje vstrebavani zeleza. A kdyz jsme u toho vstrebavani, to je u zeleza zasadní, protoze se vstrebava dost spatne. Mate pravdu, nepotrebuji ani tu skolu. Staci mi selsky rozum na to, abych vedela, ze lepší nez zvracet, je brat neco, co funguje a nezvracim po tom. A pokud tedy verite jen lekarum, tak mi to doporucil lékar na gynekologii v nemocnici. A mam vyzkoušeno, ze se z dlouhodobé anemie po trimesicnim užívání zlepšila natolik, ze hodnoty byly v normě. Jako uprimne chápu, pokud mate nedůvěru k potr. doplnkum, legislativa a kontrola v teto oblasti je žalostná, ale zrovna Floradix si nezaslouzi hanit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat