Čištění koberců

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
65
29.11.05 20:30

cisteni kobercu

ahoj holky,
potrebuji poradit, jak vycistit skvrny ze svetleho koberce (napr. od caje) a ozivit barvu. Nekdo radi kyprici prasek do peciva, jiny octovou vodu. Mate s tim nektera zkusenosti? Moc diky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1082
29.11.05 22:21

Ahojky,

já jsem si mákla s Vanishem na koberce. Smrdělo to dost, ekologický to asi moc není, ale koberec je jako novej :wink: . Sice jsem nad tím strávila spoustu času, ale vyplatilo se. Teď se chystám ještě na ten v ložnici :roll:

Katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
30.11.05 09:17

ahoj Kaci,
diky za radu, tak to s tim Vanishem taky „prubnu“:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ET
87
30.11.05 09:32

ahoj, asi mám úplně hloupý dotaz, ale: jak čistíte koberec, který máte položený na plovoucí podlaze? nesete ho někam jinam, nebo to čistíte přímo na tom? bojím se, aby ta plovoučka od toho nenavlhla.
doma jsme to měli na parketách a bylo to bez problému.
děkuji za každou radu. Eva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.05 11:00

ET,
my ho čistíme normálně položený na parketách/plovoučce (podle toho v které je to místnosti). Bydlíme v bytě a nemáme ho kam přenést. Máme ale vysavač s mokrým vysáváním od ETA a je to super. Vysavač tu vodu všechnu vysaje a nemá co prosáknout do podlahy. Vlastně ještě než dočistíš koberec, tak už je na místech, kde začínáš, suchý. Ale na čištění si taky vybíráme lepší počasí, kdy můžeme větrat a venku není vlhko, neprší, abychom tu naši vlhkost z bytu mohli rychle vyvětrat. Teď ale budu muset zase čistit před Vánocemi, takže pořádně zatopím a budu hodně větrat. Plovoučce se nic nestane, protože se nenamočí a ani nenavlhne. Při běžným rozměrech místnosti je to otázka max. 10 min. Vzhledem k tomu současnému počasí si připravím čistící roztok do velké plastovky a budu čistit asi každý den 1, max. 2 koberce (máme 3 ks), protože s tím větráním a vlhkostí je to v zimě horší - to poznám na oknech, jestli se rosí.

Nevím, jestli jsem pomohla, ale já to dělám takto.

Tak ať máme všichni voňavé a čisťounké koberce.

Míša

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082
30.11.05 11:32

Ahojky ET,

nevím jak u ostatních značek, ale u Vanische čistíš pěnou. Takže koberec max. zvlhne, ale určitě nepropustí vodu až k plovoučce. Já teda nemám ani žádný spešl vysavač ani tepovač, drbala jsem to normálně kartáčkem a nad kobercem 3×4m jsem strávila něco málo přes 2 hodiny :roll: .

Už je to ale za mnou a pomalu se odhodlávám na další místnost :lol:

Tak pááá. Katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
4.12.05 19:11

Já bych se na drhnutí koberce mohla… Nechám to jednou za rok vyčistit profikem, který se tím zabývá a má na to pořádný stroje. A můžu vám říct, že to, co vylévá do záchodu, je síla. A to teda nejsme žádný čuňata, uklízím docela dost :lol: Položka za vyčištění není tak hrozná a má to za chvíli a koberce opravdu vypadají krásně - jako nové. A pěkně provoní celý dům. A já se s tím nemusím drbat, stejně bych to tak dokonale neudělala. .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
23.1.06 18:21

HAGESAN

ahoj, perfektní čistič skvrn na koberce a potahové látky je HAGESAN HG, koupený v OBI.děti všechno popaplou čokoládou apod., stačí stříknout 1krát na skvrnu , setřít čistou hadrou a skvrna je pryč!

• Citovat
  • Nahlásit
jitkaprofi
19.8.11 09:15
kudlacek píše:
ahoj holky,
potrebuji poradit, jak vycistit skvrny ze svetleho koberce (napr. od caje) a ozivit barvu. Nekdo radi kyprici prasek do peciva, jiny octovou vodu. Mate s tim nektera zkusenosti? Moc diky za radu.

Dobrý den vyčistíte to vlažnou vodou a citonovou štávou.

• Citovat
  • Nahlásit
byron
10.12.11 18:58

Ahoj! Oživuji diskuzi!
Potřebuji doma vyčistit koberce v chodbě a v obýváku… Ještě jsme to takto nedělala, ráda bych něco, co se pak vyluxuje a koberec je suchý..Nebo to takhle nefunguje? Jak to děláte vy? A ještě aby to pak nebylo jedovaté pro batole.....

Díky za rady a tipy!

• Citovat
  • Nahlásit
žirafííí
10.12.11 19:49
byron píše:
Ahoj! Oživuji diskuzi!
Potřebuji doma vyčistit koberce v chodbě a v obýváku… Ještě jsme to takto nedělala, ráda bych něco, co se pak vyluxuje a koberec je suchý..Nebo to takhle nefunguje? Jak to děláte vy? A ještě aby to pak nebylo jedovaté pro batole.....Díky za rady a tipy!

Ahojky , já použila Vanish na koberce. Nasypala prášek na koberec kartáčem rozetřela a po 20 min. vyluxovala . Ale skvrny to nevyčistilo . Na skvrny je zase prý dobrý ten tekutý .

• Citovat
  • Nahlásit
3379
11.12.11 12:28

Tak práškový Vanish mě nesmí do baráku :cert: Málem jsme se udusili a koberec vypadal furt stejně. Ale ten tekutý je OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
žirafííí
11.12.11 13:18
Ainy píše:
Tak práškový Vanish mě nesmí do baráku :cert: Málem jsme se udusili a koberec vypadal furt stejně. Ale ten tekutý je OK.

Ale v návodu je že když se to používá musí se větrat . Já otevřela úplně okna v místnosti a nikdo se nedusil . Jinak s tím že koberec vypadal stejně to souhlasím ;) .

• Citovat
  • Nahlásit
byron
11.12.11 13:22

Děkuju za rady! Rozhodla jsme se, že se na čištění vyprdnu, už to ani nemá cenu… A půjdu do lina, postupně…Hlavně chodba..... A teda pokud s eu toho musí větrat, tak to nechci…Nevím no, jsou to asi pěkný sajrajty

• Citovat
  • Nahlásit
3379
11.12.11 13:22

Tak asi máme malé okno. Bylo otevřené. Ale hlavně nevidím důvod proč sypat na koberec takovou žíravinu a k ničemu. Jsem naletěla na reklamu. Obyč. soda by možná udělala lepší práci a ekologicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat