Jaký zvlhčovač vzduchu?

123
14.9.05 09:36

Jaký zvlhčovač vzduchu?

Ahoj, potřebovala bych poradit, jaký zvlhčovač pořídit dětem do pokoje. Už pár dnů brouzdám po netu a stále nevím, který je ten nejvhodnější. Měla jsem políčeno na Solac H200 Mr. PIN, ale ten funguje na principu ultrazvuku a to není zrovna to nejlepší.(U tohoto principu se tvoří bakterie a plísně.) Také jsem našla, že hygieničtější jsou s teplou párou. Na laryngitidu by byl asi vhodnější se studenou párou. Můj starší syn trpěl na laryngitidy od 2 do 3 let. Teď je už přes rok klid. Mám ještě ročního rošťáka, tak je také možné, že se u něj objeví. Jinak u toho staršího to vypadá, že mu začíná bronchiální astma. Tak z tohoto hlediska by byl patrně vhodnější zase s teplou párou. Naše doktorka má dovolenou,tak se jí nemohu zeptat na názor, který zvlhčovač by byl pro nás vhodnější. Samozřejmě dalším kritériem je cena. Má představa je do 3000,–. Jaké máte zkušenosti se zvlhčovači vy? Jaké vám ev. doporučily doktorky?Děkuji za vaše odpovědi. Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.9.05 11:36

Ultrazvuk

Ultrazvukové BURG mám doma již 8 let a super. Zvlhčovače na teplou páru způsobují velmi nepříjemný pocit - přirovnal bych jej k pobytu v mandlovně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.11.05 23:30

Re: Jaký zvlhčovač vzduchu?

ja slysela doporuceni ze pro male deti je lepsi zvlhcovac ultrazvukovy,muze byt v provozu celou noc,kdyz dite spi,je tichy a vlhkost vypusti v malych davkach stejnomerne a plynule,po cele mistnosti.Kdezto ten klasicky s horkou parou je hlucnejsi a paru tak dobre nerozptyli, nektere tipy maji i vanicku na esence.
Ja jsem ale v iTalii,kde ty obycejne horkovzdusne stoji kolem 20-30euro(cca.600-1000kc!)a sezenes je v jakekoliv lekarne.Kdezto u nas v CR je ponekud mensi vyber,acena tak vysoka!kdezto ty ultrazvuokve tady prodavaji jako novinku,vhodnou pro kojence,dokonce specialne pro deti tu sezenes jeden od firmy Chicco nebo brevi
http://www.newbabyland.com/home.asp?…
ty obycejne s horkou parou nejlevnejsi jsou imetech
http://shopping.kelkoo.it/ctl/do/search?…

v CR hledam a hledam zvlhcovac,nasla jsem jich par,i ten solac-vypada slusne ale je s ultrazvukem nebo bez?i tefal a philips maji zvlhcovace za celkem slusnou cenu,ale popisu nejde moc porozumet.

• Nahlásit
  • Citovat
ernest
29.12.09 09:26

Re: Jaký zvlhčovač vzduchu?

v manuálu pro zvlhčovač Solac BACTERIA STOP Mod HU106 píšou:
5. POZNÁMKY
Zvlhčovače používající ultrazvukovou technologii vytvářejí menší vodní částice, které snadněji proniknou do hlubších dýchacích cest. Jeho použití se však nedoporučuje u osob s průduškovým astmatem a
alergiemi.

• Nahlásit
  • Citovat
488
9.11.12 14:48

Protože už od posledního příspěvku uběhlo pár let, tak obnovuji diskusi - jaký by jste mi doporučili zvlhčovač vzduchu do paneláku? Máme hodně suchý vzduch. Chci, aby byl tichý, aby se při něm dalo spát, nechci, aby byl moc drahý a hlavně, aby nebyl moc náročný na elektřinu a na údržbu (drahé filtry apod.). Chci jej do dětského pokoje a časem možná i do ložnice. Existují nějaké testy těchto zvlhčovačů? Hledala jsem v D-testu, ale nic jsem nenašla. Už jsem si na internetu přečetla pár recenzí, ale vím, že je píší i obchodníci, tak budu raději za vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
9.11.12 15:14
@amanda1979 píše:
Protože už od posledního příspěvku uběhlo pár let, tak obnovuji diskusi - jaký by jste mi doporučili zvlhčovač vzduchu do paneláku? Máme hodně suchý vzduch. Chci, aby byl tichý, aby se při něm dalo spát, nechci, aby byl moc drahý a hlavně, aby nebyl moc náročný na elektřinu a na údržbu (drahé filtry apod.). Chci jej do dětského pokoje a časem možná i do ložnice. Existují nějaké testy těchto zvlhčovačů? Hledala jsem v D-testu, ale nic jsem nenašla. Už jsem si na internetu přečetla pár recenzí, ale vím, že je píší i obchodníci, tak budu raději za vaše zkušenosti.

http://www.zbozi.cz/…ily-fialovy/

Máme tento a naprostá spokojenost :palec: Tichý, nízká spotřeba, ionizuje vzduch a hezký design

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
10.11.12 17:56

Nedávno jsem si pořídila tento: http://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.heureka.cz/sencor-shf-900/

Hledala jsem nějaký cenově dostupný a také podle recenzí dobrý. Nakonec jsem vybrala tento. Jsem s ním spokojená. Jak je to s energií jsem nestudovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
10.11.12 20:48

Tak dneska jsme v Globusu koupili Hyundai HUM 282, uvidíme, co ten zázrak dokáže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
24.1.13 22:18

@amanda1979 Ahoj, také máme doma velké sucho, cítím jak mě to obtěžuje. Máme nyní doma miminko, tak nechci, aby naši Kristýnku zlobil suchý vzduch také. Optám se tedy, jak se Vám zvlhčovač osvědčil za tu dobu? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
4.12.13 21:41

ozivuji diskuzi

Ahoj, mate nekdo doma zvlhcovac Hyundai HUM 282 a jak s nim jste spokojeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
2.1.14 21:44

Ahoj.
Taky se zajímám o zvlhčovač pro naše holčičky. Tam mladší má dost často rýmu a suchý kašel. Bydlíme v domku kde je normálně celkem vlhko, ale tím, že topíme v krbu a máme horkovzdušné rozvody, tak je přes zimu suchý vzduch.
Prosím o rady a zkušenosti se zvlhčovači. Nevím zda jít do ultrazvukového???
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
2.1.14 23:39

Ahoj, my jsme strašně dlouho vybírali. Byli jsme s manželem zahlceni informacemi o různých výrobcích, o milionech funkcích a milinech vlastností až nám z toho loni šla hlava kolem :zed: :D 8o To si pamatuju, že jsme tolik chtěli něco co dobře funguje a splní očekávání, zmírní sucho v místnosti a tím i moje obtíže…No, a taky za rozumnou cenu. Pročítali jsme horlivě diskuze..Ale jak už víme. Každý má jiný názor na věc, každý člověk má jiné vnímání a cítění. Nedá se brát doslova co kdo napíše. :)
My jsme nakonec loňskou zimu vybrali toto:
http://www.eproton.cz/…/181309.html?…{keyword}&gclid=CKq8g_jD4LsCFcNF3godWSUAlQ
A jsem již druhou zimu spokojená :palec: Za tu cenu super. Funguje krásně a rychle. Zvlhčuje tak, že to poznám :jazyk: A to jde ne? :)..Taky je vespodu nádrže umístěná světelná dioda, která mění při provozu barvy a to se mi líbí, takhle večír u televize je to také taková příjemná kulisa ;) ( dá se ale vypnout )Tak dobře vyberte. Suchý vzduch je fakt blbý! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
19.4.15 08:52

Ahoj.
Opět obnovuji diskuzi. Nové zkušenosti se zvlhčovači vzduchu? Do místnosti-ložnice cca 20m2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1253
17.10.16 11:09

Ozivuji diskuzi.
Vybirame zvlhcovac vzduchu a budu rada za jakoukoliv zkusenost 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
17.10.16 11:32

My máme Lanaform CHARLY a jsme spokojeni. Původně to mělo být do dětského pokoje, ale to mi přišlo moc vlhko, takže jede celý den v obýváku a roznese se to po celém bytě. Na noc vypínáme. V noci se dýchá krásně. Akorát některé verze měly být s ionizátorem, ale v ČR jsou všechny bez toho, bez ohledu na uváděné vlastnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama